שבת קודש שבת קודש צניעות שבת קודש

לקישורים נוספים...
אור רבינו

 
 
  בת המלך הצנועה

האדמו"ר מחפש זמן רב שידוך לבנו המופלג והנעלה. בתשומת לב ראויה הוא מקשיב להצעות הרבות אשר הובאו לפניו.

בין הבאים היתה גם אישה אלמנה אחת. בתחנונים בקשה את הרבי שיברכנה למצוא חתן הגון לבתה המחוננת שהגיעה לפרקה.

לתדהמתה של האשה שאלה הרבי: "ומה הן מעלותיה של בתך?"כשסימה האם למנות את מעלות בתה, חזר ושאל: "האם אלו הן כל מעלותיה,או שמא יש משהו נוסף הראוי לציון?".

נבוכה האלמנה מן השאלה, אך אם הרבי מבקש, ודאי יש דברים בגו.

ננערה האישה מן הבושה שעטפה אותה, פתחה פיה וכך אמרה: "לא חשבתי לספר דבר נוסף, אולם הרבי מחפש מעשים יותר פנימיים ונסתרים , על-כן אספר דבר נוסף.

"זו תקופה ממושכת אשר בנות השכונה מתאספות להן בשבת אחר-הצהרים למסבת רעים. בתי הדירה רגליה מאספות אלו. לשאלתי, מדוע איננה משתתפת, ענתה תשובה מתחמקת. אולם כשלא הרפיתי ממנה ושדלתיה בדברים, "מדוע אינך משמחת את לבך אחר שבוע עבודה מפרך?"השיבה, שאין רצונה לספר את טעמה הכמוס עמה. רק לאחר שגזרתי עליה בגזרת כבוד אם שתגלה את סיבת עקשנותה, ענתה לי בבושה כי שעת ההתכנסות היא שעה שהרחובות מלאים באנשי העיר ההולכים לבתי הכנסת ובתי המדרש, ואין מן הצניעות לבת ישראל להלך ברחובה של עיר בשעה זו".

כאשר שמע האדמו"ר את הדברים, התרומם בהתרגשות של ממש מכסאו, והכריז: "ברוך שהחיני והגיעני לזמן הזה, למצוא בת צנועה וחסודה לבני.זאות היא האישה אשר הועיד ה` לבני.  בת ישראל אשר כוח וגבורה של רות,אמה של מלכות, מפעמת בקרבה. בת אשר איננה הולכת אחר מנהג העולם, אלא אחר רגשי לבה הטהור. זאות תהיה כלתי".

לתדהמתה ולאושרה של האלמנה הנצבת לפניו, נערכו בו ביום ה"תנאים" בשמחה ובטוב לבב בבית האדמו"ר, כשהוא מעלה על נס את שבחה האחרון המיוחד הזה. וכך אמר: אם כל כבודה להיות "פנימה", הרי זה סימן מובהק שהיא "בת מלך". ומי איננו חפץ להשתדך עם "בת מלך"?!

 (על פי "גדולי ישראל שהכרתי",אנגלית,פורסם ב"עולם החסידות")

הנה גם לכם כמה קשוריות בעניני הצניעות (הוספתי את חלקם גם לקישורים שלי פה בבלוג) :

http://www.temani.net/http/sprot-timan/znyut/znyot.htm

 http://www.onegshabat.co.il/tzniut.asp

באתר הבא גם אפשר להקשיב לשעורים בשמע בע"ה:

http://www.yeshiva.org.il/midrash/book.asp?cat=11&sub_cat=259

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
שבת קודש