שבת קודש *^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*, שבת קודש

לקישורים נוספים...

*^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*,

ראשי >*^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*,
קריאת תיקון הכללי ביום חמישי עברי טו בשבט תאריך 20.1.2001 שעה 20:00 התהתיקון הכללי להודיע לכולם

קריאת תיקון הכללי  ביום חמישי עברי  טו בשבט תאריך 20.1.2001 שעה 20:00 התהתיקון הכללי להודיע לכולם

 צדיק נחמן1 צדיקה צדיק נחמן1 צדיקה נחמן1 צדיק צדיקה נחמן1
 
 נחמן ברסלב נחמן ברסלב נחמן ברסלב נחמן ברסלב נחמן ברוכים נחמן בשורות טובות
 רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת רוקדת
הדגש|בס"ד

 

 

 

תכניסו את זה טוב טוב לראש ותזכרו :

 

 


קריאת תיקון הכללי  ביום חמישי עברי  טו בשבט תאריך 20.1.2001 שעה 20:00 התהתיקון הכללי להודיע לכולם


 

בואו בהמוניכם !!

 

לא לשכוח להביא פרוטה לצדקה !!

 

להביא חברים!!! להודיע לכולם!!!

 

לא לשכוח לעדכן כאן שמות....!!!  אפשר להתחיל ע-כ-ש-י-ו....

 

 

כולם אומרים את התיקון הכללי לישועת עם ישראל!!!!!

 

אנחנו נעשה את התיקון הכללי הפורומי הגדול

 

לישועת עם ישראל לביאת משיח צדקנו ולגאולה שלמה במהרה בימנו אמן!!!

 

ונבקש שנזכה להחזיק באמונה!!!

אנא הודיעו לכל האנשים הקרובים אליכם (משפחה,חברים ואזור מגוריכם)

 

 

....לעתיד , בעת קץ האחרון , יבוא המשיח לגאול את ישראל , ויעורר זה הניגון הנורא בעולם , ועל -ידי -זה יגאל את ישראל ויתקן כל העולם ויגלה לעין כל אלקותו ומלכותו וממשלתו {אב"י הנחל ב-פט}=

נ נח נחמן נחמן מאומן , שאני הוא זה השיר ! בואו אלי ותהיה נעשה אדם , תצא מבהמה לאדם= !

...יוציא מלך המשיח כולם מעוונות הנמשכים מהשקר , ויבטל כוח היצר הרע שיניקתו =מהשקר , ועל -ידי זה ישובו ישראל להשם יתברך , ותבוא הגאלה האחרונה השלמה שאין אחריה גלות , על -ידי משיח צדקנו, עד שכולם ידעו את ה' {אב"י הנחל ב- רכב}

לעתיד יהיה כל העולם אנשי ברסלב ,האש שלי תוקד עד ביאת המשיח !=

אני אין לי מה לעשות בזה העולם כלל, כי בשבילי איני צריך לעשות כלל , רק באתי =לעולם לקרוב נפשות ישראל להשם יתברך , להמשיך להאיר אורו של משיח על ישראל

 משיח 5 רוצים משיח ברסלב נחמן1
 רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד רוקד

ברוכים הבאים לרדיו 2000 - תקשורת חובקת עולם
ברוכים הבאים לרדיו 2000 - תקשורת חובקת עולם
ברסלב צדיק צדיקה ברוכים ברוכים בשורות טובות ברסלב

ברוכים הבאים לרדיו 2000 - תקשורת חובקת עולם

http://www.radio2000.co.il/


 ברוכים ברוכים ברוכים בשורות טובות בשורות טובות בשעה טובה בשעה טובה נחמן הקב
הגן היומי - בשדי יער הרב שלום ארוש שליט"א
חדש!! חדש!! חדש!! ספר שעריו בתודה - בגן התודה, טוב להודות להשם!!! ספר חדש של הרב שלום ארוש שליט"א
 
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs315.snc4/41105_143097309060819_100000816525120_192368_6957930_n.jpgמתנה נפלאה לכבוד ראש השנה!!!

כונת חבור זה, ללמד את עם ישראל את היסוד הנפלא הזה, ללכת עם תודה! כי התודה תביא את האדם למדרגה הרוחנית הראויה לו, ותפתח לו את כל השערים שישנם: שערי שמחה, שערי פרנסה, שערי זיווגים, שערי רפואה שלימה, שע...רי תורה ותפילה וכו` - כל מיני שערים שאנו מבקשים שיפתחו לנו, התודה היא המפתח לפתוח את כל אלו השערים ועוד כהנה וכהנה שערים, ככל העולה על דעתו של כל אדם.

כל מי שילך בדרך של ההודיה בתמימות, ידע שודאי הוא יפעל ישועות וימתיק את כל הדינים. וזה עיקר העבודה שתביא לגאולה הפרטית והכללית, לעקור את מידת הבכינות וכפיות הטובה, ולעבוד על הכרת הטוב ועל הודאה והלל ושבח לה`, ובזה יתוקן הכל ונזכה לגאולה השלמה. כי בהודיה תלויה כל הגאולה, שיכולה להיות קלה מאוד ונעימה בזכות ההודיה!!!

מאת: הרב שלום ארוש שליט"א, מחבר הספרים `בגן האמונה המבואר`, `בגן השלום` ועוד. 423 עמ`, כריכה רכה. מומלץ ביותר, ספר חובה בכל בית!!!

http://www.breslev.co.il/store/%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99%D7%95_%D7%91%D7%AA%...

מלימודי היומי גן אמונה של הרב ארוש שלום שליט"א‏
שיעורי הרב ארוש שלום שליט"א עם ציפה כל שבוע
שיעורי הרב ארוש שלום שליט"א עם ציפה כל שבוע

שיעורי הרב ארוש שלום שליט"א עם ציפה כל שבוע

 

הדבר שהכי קובע את עניין הברכה או הקללה, הגן עדן או הגיהינום במילים

מפניני הרב-הכנה לחודש אלול,כאבי חטאיו דברי הרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

 

http://www.breslev.co.il/vod.aspx?language=hebrew

הדבר שהכי קובע את עניין הברכה או הקללה, הגן עדן או הגיהינום – במילים אחרות, המצווה הכי ברורה אם תחייה בברכה או בקללה זה העיניים.  לכן כדאי לכ"א להתפלל על העיניים "טוב עין הוא יבורך." מי שיש לו טוב עין, יש לו את כל הברכות. האדם עובד עבודה זרה בעיניים "וזכרתם את כל מצוותי ..." ולא תתורו בעיניים ← וזה המקור של כל הברכות או הקללות. והניאוף זה בעיניים.  להתחנן שיעבור עוד יום נקי, העיניים כל הזמן מצלמות וכל תמונה לא טובה שצילמת זו הקללה בעצמה. לא לעבור על לא תחמוד.

כשיש תאווה בוערת בעינייך ואתה מתפלל ועוצם את העיניים, המעלה שלך גדולה מאוד וזה מעלה את השכר שלך. תתגבר ותשמור את העיניים שלך.

חז"ל למדו אותנו "אין כלי מחזיק ברכה אלא השלום" אהבה. אהבת עם ישראל. כל הזמן מדברים על בוא המשיח. הוא כבר פה.. הוא נמצא כבר פה.. עוד יומיים.. הוא נמצא במעלית.. הוא באוטובוס.. אנחנו מחכים לו כל יום שיבוא. מתפללים לבואו בכל יום. להתפלל ולחכות בסבר פנים יפות ובזרועות פתוחות ובשמחה, עד שיבוא משיח לא לדבר בעניין משיח בכלל. דבר נוסף, אם כ"א ירצה שיבוא משיח בשביל הצרות הפרטיות שלו, בשביל זה לא צריך משיח. יום יום הרב פוגש אנשים שהיו מלאי צרות שקיבלו דיסקים וספרים ועושים שעת התבודדות וכעת יש להם חיים מתוקים.

יש לשמוע את הדיסק "תפסיק להתבכיין" בלי סוף. סיפור אמיתי שקרה בשבוע שעבר, הרב מלווה אמא ובנה שחולה במלחה קשה. האמא כל יום הייתה שומעת את הדיסק "תפסיק להתבכיין". בשבוע שעבר הבן התאשפז בבי"ח במצב קריטי, באמצע הניתוח עבר מוות קליני תוך כדי החייאה וכך מספר פעמים קרה במהלך הניתוח עצמו. הרופאים אמרו נואש והרימו ידיים, הוא נכנס לקומה (תרדמת), האמא לא אמרה נואש, להיפך היא נאחזה הכי חזק שרק אפשר באמונה וביקשה מיד את הדיסק "תפסיק להתבכיין" והשמיעה לו תוך שהוא בקומה, היא התחילה לשיר ולרקוד, להודות לשם יתברך – וראו איזה ניסי ניסים ממש, הבן התעורר לחיים והרופאים לא האמינו בכלל, הרופאים קראו לסיפור "תחיית המתים".

נחזור לעיניין משיח. בשביל זה להביא משיח? בשביל צרות פרטיות? התשובה היא לא! בשביל זה יש ספרים ודיסקים. ראו דוגמא חיה וממשית עם האם ובנה. כאשר יבוא המשיח הבן אדם יישאר באותה דרגה רוחנית. מה שכן, אם תתבודד כל יום שעה כן תוכל להמשיך לעלות בדרגה רוחנית אע"פ שהמשיח כבר הגיע. אחרת, זה המקום שתישאר ולא תוכל לעלות.

כל הזמן מדברים מלחמה, משיח – אותנו זה לא מעניין. מה שכן צריך לעניין זה כל יום שעת התבודדות. מי שיעבוד על אמונה ואהבת ישראל, תהיה לו שמירה ושערה מראשו לא תזוז לא משנה מה יהיה.. אין לו מה לדאוג. הוא שמור ונמצא בבונקר ואף אחד לא יוכל לגעת בו. עיקר אהבת עם ישראל זה הפצה. האור שקיבלת תפיץ. תפיץ בכל היכולת, הממון והכוחות להעביר לעוד יהודי. זכית לכזה אור וכאלו ישועות אל תשמור רק לעצמך, תעביר גם לעם ישראל.

השלום הראשון שצריך להיות לאדם הוא "שלום הבית". בדורנו ישנם חיים מאוד קשים עם שלום הבית והרבה מקרי גירושים. (האדם צריך לבוא בביטול כדי לקבל דברים ולא עם השכל שלו, לכן הרבה אנשים לא זוכים לקבל את האור של הספרים והדיסקים, צריך לקבל ענווה ואמונה כדי לחיות את האמונה. אדם בא לרב וביקש להתגרש כי אשתו עושה לו הרבה בעיות וצרות ומאוד מציקה לו עד כדי כך שניסה לשכנע את הרב שכדאי לו להתגרש, אותו אדם רק לא הבין שאשתו היא המקל של בורא עולם ואי אפשר לברוח מהייסורים. אתה רוצה לברוח מהמקל? אין בעיה... תקבל מקל אחר.. הרב התפלל עליו שיקבל אמונה וענווה וקיבל כזו אמונה שבכל מקום שפתח את הספרים דברו על ענווה, הוא התחיל להתבונן ועכשיו מקבל את הספרים ב-100% לא זז ימינה ושמאלה. לקבל את האור של הספרים פירושו יכולת להבין וליישם אותם גם בעזרת התבטלות וענווה ואמונה ולזרוק את השכל.

מכאן, כאשר אדם מקבל בזיון באהבה זה מנקה אותו ממחלות מסוכנות, מ200 שנים של ייסורים, מכאבים, מתאונות.. הביזיון משתלם. אותו בעל שפנה לרב הבין שלקבל את הביזיונות מאשתו באהבה ובאמונה פתר אותו מצרו וייסורים וזה בדיוק ההכנה לחודש אלול.

ü     רבנו הקדוש כותב בליקוטי מוהר"ן תורה ו', כשאדם לומד אותה ומיישם אותה זה תיקון גדול ויש בה את כל הסגולות והרפואות.  מנקה מכל המחלות, מוצא זיווגו, ואם נשוי אז שלום בית, בנים, פרנסה. כל הסגולות וכל הישועות יש בתורה הזו, תורה ו'. כמו כן, צריך ללמוד אותה בחודש אלול, כי יש בה סוד כוונת אלול. מי שחי אותה ומבצע אותה זוכה לכל הישועות ושמירת הברית.

ü                           "כי צריך כל אדם למעט בכבוד עצמו ולהרבות בכבוד המקום."

ü      לפני כמה חודשים הרב הסביר בשיעור שלאדם צריך שיהיה תכלית. היינו מה רוצה להשיג בעולם הזה ע"י תפילות, מצוות, לימוד – והתכלית, שיזכה לדעת שהוא אפס בלי השם, כלום בלי תפילה. רק כאשר אדם מגיע שרצונו למעט בכבוד עצמו ולהרבות בכבוד המקום – רק אז מתחילה התשובה שלו. כל עוד רוצה כבוד אין לו שום קשר עם תשובה.

ü      כל עוד אדם רוצה כבוד הוא חולה נפש, כי כל הזמן פגוע ובדמיונות (פגעו בי... עשו לי..) ונמצא במחלות ובייסורי נפש נוראיים, שבור ועצוב תמיד כי לא משיג את הכבוד שרוצה..

ü      מי שרוצה כבוד החליט לבחור לעצמו גיהינום ואין לו שום קשר לתשובה. על מה אתה רוצה כבוד?

ü      אדם צריך למעט בכבוד עצמו ולא לשכוח שהתכלית שלו לחיות את האמת שאני אפס בלי השם, אני כלום בלי תפילה – לחיות את האמת הזו, ואז החיים נהיים מתוקים. וכשאדם זוכה וזה הרצון שלו, שכלא הולך לו יודע יש אמת אחת ויחידה, שהאדם הוא אפס. חוץ מזה הכול דמיונות. אדם אפס בלי השם ואפס בלי תפילה – זו האמת האחת והיחידה.

ü     איך זוכים להגיע לאמת הזו? לאמת שאני אפס בלי השם ובלי תפילה? שאדם ירצה למעט בכבודו.

ü      ואיך להגיע לזה? רק ע"י תשובה.

 

ü    ועיקר התשובה "ישמע בזיונו יידום וישתוק."

 • מה זה עיקר התשובה? ישמע בזיונו יידום וישתוק. לא רק לשתוק בפה ולרתוח מפנים.. אלא מה שיגידו עליי זה נכון..
 • ומי מבזה את האדם הכי הרבה? המחשבות שלו והדמיונות שלו.. הוא לא מוכן להשלים עם העובדה שהוא כלום בלי השם, שהוא אפס. משה רבנו החזיק את עצמו שהוא הכי קטן בעולם והגרוע שבגרועים.. אז מה אני אם משה כזה? אני הקטן שבקטנים.. וכל מחשבה אחרת היא שקר. אין אני ואין אתה.. יש רק את השם בעולם, אין עוד מלבדו ואתה אפס ועיקר התשובה לשמוע בזיונו יידום וישתוק. זה העיקר. זוהי התחלת התשובה.

ויבוא כאלה וישאלו, רבי נחמן יכול לכתוב תורה חדשה, מה זה תשובה? אם כל הכבוד, יש גם את הרמב"ם. ומה זה תורה חדשה בכלל? ועל כך ענה רבנו, אם יזכה שירגיש באמת כאב חטאיו. ומתי יזכה לכאב חטאיו? שימול את עורלת ליבו.

 • כי כל זמן שליבו ערל ואטום אי אפשר לו להרגיש באמת את כאב חטאיו. רק שימול עורלת לבבו יהיה לו חלל בלב וירגיש באמת.. וידוי וחרטה – זוהי תשובה. (ולא וידוי ואח"כ חארטה..).

רבנו הסביר מהם דברי הרמב"ם:

 • חרטה –  צריך למול את עורלת הלב
 • וכיצד? ע"י ביזיונות. זה הסכין שמנקה את עורלת הלב.

אם לא תקבל ביזיונות לא יהיה לך קשר לתשובה ותהיה מלא טומאה, גאווה נוראית.

לעשות תשובה שכ"א ירצה רק לכבד את השם ולא ירצה לפעול פעולה עצמית, רק לגדל כבוד השם.

 

כעת, כיצד להתייחס למי שביזה אותי? דעו לכם, זה הכול השם רצה שיבזו אותי. השם משגיח בכל שעה פרטית על כל בן אדם. מזמין מחשבה דיבור ומעשה – כל זה בא לקרב אותך לשם יתברך. אם תסתכל על כך באמונה, שאתה לא שווה כלום זה יקרב אותך לשם יתברך. נכון.. אני באמת לא שווה כלום בלי השם יתברך.

ü      כל דיבור שמישהו ביזה אותך זה השם נתן לך לשמוע או להגיד. תסתכל על זה באמונה.

כשמבזים אדם אז יזכה לעלות למעלות, רק אז. כאשר פגעו בדוד המלך, אמר שפגעו בכבוד השם יתברך ולא בו, אז יצאה בת הד ואמרה שיהיה רגל רביעי במרבה, לא היה איכפת לו מכבודו אלא מכבוד השם.

אדם צריך לדעת שהוא לא מוצלח, אפס וכלום בלי השם ורוצה את האמת הזו לדעת ולחיות, ואז ממילא יהיה בשמחה. אם בעצבות אין לו שייכות לתשובה. למה אדם עצוב? כי זה לא הלך לי כפי שרציתי.. האדם רוצה לראות רק את ההצלחה שלו.. כאשר האמת היא, שההצלחה שלו, שהוא כלום. לכן שמח גם כשלא הולך, אני כלום בלי תפילה. לא הלך לי כי לא התפללתי או לא התפללתי מספיק. אני לא מציאות בעולם הזה. יש רק מציאות אחת בעולם – השם.

וזה עיקר התשובה, וזה כוונת אלול – להחליט שרוצים בתשובה, ותשובה זה לכבד את השם יתברך. לחשוב איך יתגדל כבוד השם בעולם. כל דבר לבקש מבורא עולם, להודות לשם על כל דב, לספר לשם. אין מה לעשות.. אנשים מלאים ייסורים, צרות וצער ואם לא ילמדו את הדעת הזו.. סתם ימשיכו ללכת בעצבות ובמרה שחורה ובחולאיי נפש נוראיים.

וכאשר יבוא משיח לכולם יהיה דעת. השם יתברך תמיד היה גדול, יהיה גודל וגדול. איזו דעת? ההבדל רק בדעת שאנשים כיום לא יודעים, אבל כאשר יבוא משיח יקבלו דעת שיתגדל שמיי רבא. יפאר, יודה ויברך את השם על הכול. אז למה לחכות למשיח אם אפשר כבר עכשיו? אין רע בעולם. תראה אמונה בכל מה שעובר עלייך זה השם.

·         "אמונתך בלילות."העולם הזה כלילה. העולם הבא כיום. בעולם הזה צריך אמונה. לראות הכול אמונה, אין עוד מלבדו והכול לטובה.

 • ואין לחפש אני.. אתה.. יש רק את השם בעולם. אין עוד מלבדו. תחפש את השם, תראה את השם, הכול השם. השם רצה, השם עזר, תודה לשם. שיהיה שם השם שגור בפיך כל הזמן. וכך אדם יזכה להרגיש כאב חטאיו. וליבו יהיה חרט.

כשאדם מאמין שמקבל מחשבות ובעיקר מחשבות שלך שבאות לבזות אותך, כל המחשבות שיש לך בראש השם שלח לך אותם.. והעיקר בא ללמדך שאתה אפס בלי השם ובלי תפילה ואין עוד מלבדו, זה האמונה שבאנו ללמוד בעולם.

אם תזכרו ותבינו שזו התכלית, צריך לחזור על זה כל יום, כי היצר הרע רוצה להשכיח את התכלית, לבלבל ולהרחיק.

אין עוד מלבדו.. ושלא יכנס לי מחשבה של גאווה של אני... גאל אותנו ממחשבות הגאווה. רפאני ממחלות הנפש של הגאווה. בתפילת 18 לכוון. כשאדם רוצה כבוד זה מחלת נפש וזה הסבל של כול העולם הזה. אין אני בעולם. רק השם. אנשים מחפשים כל היום רק את האני שלהם.. שיחפשו.. איפה ימצאו?? תזכרו טוב טוב את הנקודה שעיקר התשובה ישמע בזיונו יידום וישתוק ותתחילו לעשות תשובה , זו ההכנה לחודש אלול, תורה ו' של רבנו זה העיקר.

 

 

2 הודעות חשובות :

 

 1. יצאו 2 דיסקים חדשים :

←  להתעורר מהשינה

←  ששון ושמחה

 1. שלושת העיצות של רבנו שכתובות בקופת צדקה לעשות כל יום ובוודאי יתקן הכול, אנשים נרפאו ממחלות קשות והשם הושיע אותם. יש לקחת את הקופה ולעשות את 3 העיצות.

 http://yehadut.com/haravharush/

 
 
 
 
 
 
תקראו גם אותו צדיקים , חשוב חשוב חשוב לפרסם ולהפיץ לכולם
תקראו גם אותו צדיקים , חשוב חשוב חשוב לפרסם ולהפיץ לכולם
ה' מברך 70 ברכות את מזכי הרביםםםםםםם!!
http://www.shin1.co.il/ya.php?sid=7637159
 בס"ד    לקראת המלחמה ---- > מה יהיה על מי שלא יעשה תשובה בימים האלה ? ועל מי שיזכה לעשות תשובה ? (כדי לקרוא הכל !!) ראינו במאמר הקודם שכתבתי שצה"ל מתכונן למצב בו תותקף ישראל במאות טילים כל יום ! וכך גם אמר הרב הצדיק יורם אברג'ל .. עוד מעט יהיה זיקוקים בארץ .. מלחמה קרובה . אומר הזוהר הקדוש שלקראת סוף הגלות בני ישמעאל יעכבו את ישראל מלחזור לארצם .. מי אלה בני ישמעאל ? הערבים ימח שמם . ובאמת שעם ישראל בא לעלות לארץ לפני 60 שנה  הערבים שהיו בארץ לא נתנו לנו להעלות . יעכבו את ישראל מלחזור לארצם ..  פשש אשרייך רבי שמעון קלעת בול ! רבי שמעון בר יוחאי אומר עוד דבר בזוהר --> שלפני הגאולה כל העולם עתיד לצאת למלחמה על ירושלים !  האלקים נותן לנו לקראת סוף הימים את הסימנים הכי ברורים כדי שכל יהודי ויהודי יראה ויבין שהוא צריך לחזור בתשובה לאביו שבשמיים .. שמתם לב שכל הצרות הכי קשות מתקבצות להן לתקופה אחת  שבא ה' רומז לנו .. להתעורר להתכונן לגאולה  שה' הולך לנקום בגוים  הולך להתגלות מציאות ה' בעולם  .. כולם יראו את מציאות ה'  ! את שכינת ה' ! אור גדול אומר לרדת לעולם .  יש כאלה מישראל שלא יזכו להיגאל ! כי אין להם תורה ומצוות ! כל מה שקורה עכשיו זה נבואות של חז"ל לתקופה שלפני שמשיח בא .                                              מבול של אש עומד לרדת לעולם .. רק מי שיכנס לתיבה - ינצל ויזכה  לגאולה .. מה זו התיבה ? התשובה . בזמן עכשיו כל אחד קובע את המדרגה שתהיה לו בגאולה ע"י התשובה התורה ומצוות   שלו פתאום זה מגיע .. ה' מתחיל את הגאולה .. משיח ה' מופיע .. תחיית המתים . כולם קמים .. האבות הקדושים , משה רבינו , כל הצדיקים .. המשפחה שלך.. בית מקדש שלישי .. וכולם ירגישו את קדושת בית המקדש ונועם זיוו .. וזה עונג רוחני שאין מילים שיכולות להסביר אותו .. בית מקדש זה לא קניון עזריאלי .. מבית המקדש השלישי כולם יקבלו את השפע הרוחני  .. ושכינת ה' גלויה לעיני כולם ! ומה שעשית לפני הגאולה זו תהיה המדרגה שלך בגאולה ! אבל - יש כאלה שלא יזכו להיות בגאולה בכלל .. כי אין להם מספיק זכויות .. ומה יקרה איתם ? יחזקאל ל'ח :"והיה ביום ההוא ביום בוא גוג על אדמת ישראל נאום יהו-ה תעלה חמתי באפי ! ביום ההוא יהיה רעש גדול על אדמת ישראל ורעשו מפני דגי הים ועוף השמיים וחית השדה .. וכל האדם אשר על פני האדמה ונהרסו ההרים ונפלו המדרגות וכל חומה לארץ תפול . ונשפטתי איתו בדם וגשם שוטף ואבני אלגביש אש וגפרית אמטיר עליו ועל עמים רבים אשר איתו . והתגדלתי והתקדשתי ונודעתי לעיני גוים רבים וידעו כי אני יהו-ה" לא צריך פירוש רש"י אה .. ה' הולך לשרוף את הגוים שעשו לנו בלאגן . מה שמתואר שם זה פצצת אטום - נהרסו ההרים ונפלו המדרגות . ואז התגדלתי והתקדשתי לעיני כולם ! כולם יראו את ה' ! ומי שלא יתעורר עלול למצוא את עצמו בסיר של חמין עוד כמה זמן ..   הרב מרדכי אליהו זצוק"ל - חודש לפני שהוא נפטר הוא עבר מוות קליני .. הוא ראה בשמיים את הבאבא סאלי הקדוש ושאל אותו - מה קורה עם הגאולה ?! מתי ..  למה לא בא משיח .. הבאבא סאלי ענה לו  , שהגאולה כבר מוכנה .. המשיח כבר פה מזמן  זה ממש בקרוב - רק מעכבים את זה כדי שעוד יהודים יחזרו בתשובה לפני הגאולה האמיתית .. | כל אלו שרחוקים מה' .. שלא שומרים שבת .. שלא שומרים את העיניים , לא מניחים תפילין , לא הולכות בצניעות  - > ה' מעכב הגאולה בשבילכם .  ניתן זמן לעוד יהודים רחוקים לחזור בתשובה לפני שכל הבלאגן מתחיל !  שגם הם יזכו להיגאל ! כי ... לאחר שמשיח בא ---> לא מקבלים יותר חוזרים בתשובה !! רשום שמשיח יבוא פתאום . בלי שנשים לב פתאום הוא בא . ביום שחשבנו שהוא יהיה הכי רגיל - אז יבוא משיח .  אז בזמן הזה אני מרחם על כל יהודי ויהודי שלא עשה תשובה . כי אז הוא ירצה לתת כל מה שיש לו בעולם רק כדי לחזור לזמן שלפני ביאת משיח כדי שהתשובה  שלו תיהיה שווה משהו ! הנה אני שומר את הברית, הנה אני מניח תפילין,  תראה אחי .. מה זה נפרם לך המכנס ? לא לא זה ציצית ! חזק וברוך אחי רק שעכשיו זה לא שווה שקל וחצי חחחח אנשים אז ידעו את הערך של כל מצווה קטנה ! יגידו תנו לי לחזור ל5 דקות להניח  תפילין לקרוא כמה פרקי תהילים לשמור את העיניים ! הם יראו מה המעלה של אלו ששמרו את העיניים בזמן שכולם הלכו לTLV ורקדו עם כל מיני פוקימונים שמה  , יראו את המעלה של אלו שישבו ולמדו תורה , הלכו ברחוב - עברה איזה לידי גאגא אחת והם לא הסתכלו ! חשבו על ה' יתברך !   אותם מסכנים יראו את המעלה של אלו ששמרו את הברית קודש , ולא כמו כולם הלכו ועשו שטויות אלא המשיכו את הברית בינם לבין האלקים . יראו למה הם זוכים ! ירצו גם ! למה זוכות אלו שהולכות בצניעות ! מעכשיו אני שומר עיניים , שומר ברית , לומד תורה חחחחחחח סתום את הפה יא רשע שב בשקט ..התחילה גוג ומגוג פתאום אתה רוצה להיות צדיק ? תפסיק לדמיין מאוחר מדי אחי . יש לך הזדמנות עכשיו לחזור בתשובה תעלה על הגל אחי חבל לפספס אותו ! למה אני ככה כותב ומפיץ לכולם מה משעמם לי ? מצדי תעשו מה בא לכם אני ישב וילמד ויתחזק .. לא , אני ככה כי אני יודע שהמצב רציני וזה לא סתם סיפורים .. איך אנשים יתחרטו בעתיד שלא עשו תשובה עכשיו ! כמה שיותר להעיר ולדבר עם אנשים עכשיו . שלא יתחרטו אחר כך. ומי שלא יעשה תשובה יסבול בייסורים קשים עוד בלי גהינם, רק עצם זה שהוא יבין שהוא פספס את החיים שלו! היה יכול לחזור ולא חזר . כואב עליך אח שלי גיבור מלחמה ..  אבל אם את/ה חוזר/ת בתשובה עכשיו ?! אין גדול ממך ואין קדוש ממך ! אין עלייך אתה ענק !! כולם במסיבות כולם עם בנות כולם עושים שטויות מה אתה עושה ? לומד ?! שומר עיניים ? אין עלייך ! כל הבנות הולכות היום כמו פינגוין - לא לבושות ואת שומר שומרת צניעות? עם חצאית אחרי הברך ? כל צעד וצעד שלך זה קידוש ה' ! כל מצווה שלך עכשיו זה שקול כנגד 200 מצוות שקיימה הצדיקה הכי גדולה בדורות קודמים ! ה' שמח בך .. על כל התקרבות קטנה שלך !אני באמת מאד מצומצם בדיבור שלי , אני יודע הרבה ולא אומר כי אני לא רוצה להפחיד - אבל המצב באמת רציני , ואני מצדי ישב ילמד כל היום .. לא , כואב לי על כל אחד ואחד שיקרא מה רשמתי ולא יעשה עם זה כלום , כי זה הכל אמת . תעשו אם זה משהו . מי שחכם ? יעשה תשובה עכשיו !                        ישתבח שמו לעד !!         מצווה גדולה להפיץ ! 
מפניני הרב – ערכה של מילה אחת הרב ארוש שלום שליט"א

מפניני הרב – ערכה של מילה אחת הרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

 

מפניני הרב – ערכה של מילה אחת

פרשת השבוע "עקב". הפסוק אומר "והיה עקב תשמעון.." התורה מלמדת אותנו שלשון "והיה " זה שמחה. ע"י שמחה זוכים לכל. אם ישנה שמחה זוכים אפילו לדבר הכי גבוהה שיש בעולם הזה – שמירת הברית.

רבנו כותב, "ושמר לך השם את הברית שתזכה לשמחה." אזי השם בעצמו ישמור לך את הברית.

מי מוכן תמורת מיליון $ למכור מתווה אחת? או אפילו מילה אחת שאמר "ברוך השם" , ואפילו אם מתפלל ולומד תורה, למכור רק מילה אחת? מי שמוכן למכור אפילו רק מילה אחת, אין לו ערך אמיתי מה זה מצווה אחת ומילה אחת.

אדם אומר עשרות אלפי מילים ביום, אז מה זו מילה אחת? אם אדם לא מבין את המשמעות אפילו של מילה אחת הוא ממש רחוק בתכלית מעבודת השם ומהקדוש ברוך הוא.

מעשה שהיה באזור ת"א, חוזר בתשובה ביקש לקנות מצווה. חיפש וחיפש ולא מצא. יום אחד מצא את אשר ביקש, אחד שהסכים למכור לו מצווה. למחרת בבוקר זה שמכר את המצווה קם משותק בשתי רגליו. ישנם כמה הסברים. האחד, לאדם יש זכויות ועוונות כנראה שהיו במשקל שווה, מכר מצווה אחת וזה הכריע, כלומר העוונות את הזכויות. אך לדעת הרב שלום, זה הסבר אינו מספק ואינו ממצא. ההסבר הנוסף, היותר נכון, שאותו אדם העריך את המצווה בערך קטן, מכאן יוצא שלכל המצוות שלו יש ערך קטן. לכן הם לא יכלו להגן עליו מפני הפורענות שהייתה מזומנת לו. "איש כמעשהו..". כלומר, איך שאדם מעריך את מעשהו, כך משלמים לו. יוצא שכל המצוות שלו הן כמעט אפס לכן לא יכלו להגן עליו.

האדם צריך להתבונן מה הפירוש למכור מצווה, וכאשר אדם מוכר מצווה זה מראה שהערך שלך והקשר עם בורא עולם נמוך מאוד. הרי לעשות מצווה גורם נחת ורצון לבורא עולם.

v     אין מצווה שאדם מזלזל בה כמו מצוות השמחה. "והיה עקב.." – אדם דש בעקב, דש בהם.. במצוות השמחה מזלזלים הכי הרבה וזה בא מצד היצר שמכניס זלזול ועצבות בדברים הכי חשובים כמו למשל שמחה, תפילה, התבודדות. "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד.." אדם מזלזל בה ונראה לו שזה אפילו לא מצווה בכלל. שנזכה ב"ה שהשמחה תהיה ראש ולא עקב.

v     כאשר אדם רואה את המצוות שלו, מה שזוכה לעשות, ואת נחת הרוח לבורא עולם ואת רצון השם יתברך – אז וודאי שעליו להיות בשמחה.בלי ההקדמה לא ניתן להבין את דברי רבנו. רבנו כותב: וכן צריך האדם למצוא גם בעצמו נקודות טובות, כי זה ידוע שהאדם צריך להיזהר להיות בשמחה תמיד. להרחיק העצבות מאוד מאוד." האדם צריך לחפש נקודות בעצמו "אפילו שמחפש בעצמו וראוה שאין בו שום טוב ומלא חטאים רוצה הבעל דבר להפילו לעצבות ומרה שחורה." אומר רבנו, אסור לך ליפול מזה, כי אם האדם ייפול לעצבות הוא ייפול לגמרי. השמחה זה הקשר עם בורא עולם. בעצבות למעשה איבדת את הקשר עם האמת ובורא עולם. צריך לחפש ולמצוא איזה טוב, כי אין מצב שכל חייו לא עשה מצווה אחת או אמר מילה טובה.

v     מי שיודע ערך של מצווה אחת, אפילו מצווה אחת! כדאי לו לשמוח כל ימי חייו. הצדיק יודע להעריך את ערך המצווה. אם יש לאדם מליץ אחד מיני אלף ויש לו מיליון של מקטרגים, אבל מצווה אחת יש לו, כבר יציל אותו השם יתברך בשביל המצווה האחת.

למשל, אדם נתן שקל צדקה וזו המצווה היחידה שעשה בחייו. בנוסף, הוא לא עשה זאת לשם שמיים אלא התכוון לכבודו, אע"פ כן גם אם המצווה לא הייתה טהורה ונגועה , היו בה מחשבות ופניות ואע"פ יש מעט טוב – עשה מצווה סוף כל סוף ובתוך זה יש לחפש את הטוב ולא את הפגמים. על כל פנים, ישנה נקודה טובה ובטוב שעשה, ובזה צריך לשמוח!  כלומר, מצווה הכי קטנה , לולא ידענו להעריכה היינו שמחים ומודים לשם. לכן צריך האדם לבחון ולדון לכף זכות.

איך התם היה עושה נעל משולשת ושמל בה רוקד איתה ונהנה בעוד שכולם צחקו עליו..? התם כשמו כן הוא, היה תמים.. נכון עשה מצווה משולשת, אבל שמח בה מאוד..

האדם צריך להיות מאוד מאוד בשמחה. וחייב לראות את עצמו בעין חיובית. אם רואה שלא שווה כלום, נכנס לעצבות לעומת עין טובה שבה שמח בעשיית מצווה קטנה ככל שתהיה – ובזה לשמוח כל החיים.

אדם צריך להבין כמה צריך לשמוח בכל שנייה ושנייה ואם עושה מצוות אז בכלל.. קל וחומר בהפצה שאי אפשר בכלל להעריך את זה. דיסק וספר שמשנה ומציל לאנשים את החיים.

נקודה חשוב להבהרה. "אני לא כלום.. אני לא עשיתי.." זה לא נקרא ענווה. זה דיכאון ועצבות. ענווה כאשר האדם יודע שבורא עולם זיכה אותו, מקרב אותו. אם כך, שוב, על כל נקודה קטנה לשמוח, לרקוד, להודות, לשבח את השם.

v     הגמרא בעירובים נותנת עוד הסבר ליהודי מת"א. אמר ריש לקיש, פושעי ישראל, האש של הגיהינום לא שולטת בהם." פושעי ישראל שמלאים מצוות כרימון.. אפילו הריקניים שבך מלאים מצוות כרימון."

v     כל מצווה שאדם עושה נהפכת להיות הלבוש של הנשמה. "טוב לי תורתך מאלפי זהב וכסף.." כל מילה של תורה, כל מצווה טוב לי תורת פיך.

אדם אחרי 120 שיבוא לשמיים ויראה איך הייסורים מגנים עליו, יגיד על מה ולמה התלוננתי.. מי יכול למכור ייסורים? הכול לטובת האדם. כשאדם חי באמונה פשוטה, עשה מצווה איך שעשה ב"ה זה דבר גדול ועצום. למשל, אדם הולך עם כיפה, כל שנייה יש לו מצווה צמודה אליו. מצוות ציצית, אדם הולך עם ציצית, רבנו כותב שמצוות ציצית שקולה כנגד כל המידות, זוכה לאמונה, זוכה לקדושת א"י, זוכה לקרב את הגאולה, זוכה לפרנסה וזוכה שיתגלו לו כל החוכמות כשולחן ערוך ועוד ועוד.

הכול נחשב. גם אם באת לביה"כ וחם לך וחלק עומדים ויש צער, הכול נחשב הכול מצוות.

ü      עצם היות האדם שמח זה כבר מצווה אחת גדולה. כ"א צריך לראות טוב טוב ולחשוב שמצווה כלשהיא (אי אפשר לדעת מהי שכר מצווה וערכה ) קטנה כגדולה ולכן הסברנו ערכה של מילה אחת – בכל דבר לשמוח. רבנו לימד אותנו ששמחה זה דבר שאדם צריך להכריח את עצמו.

ü      כאשר אדם מקבל את הדין באהבה, מהלל ומשבח את הקדוש ברוך הוא, מקבל באמונה ובאהבה, אומר רש"י, אותה דומיה ששותק, דומה לו כקורבן. לכן, עם ישראל יש להם אמונה בשם יתברך וגם הייסורים יודעים שהכול זה ע"פ דין אמת, צדק וזה נחשב כמו קורבן לקבל את הייסורים באהבה. רבנו הקדוש אומר שע"י השמחה וריקודים מתבטלים כל הצרות, הדינים. לא מובן בכלל הדבר הזה לכאורה.. צרות ייסורים, כ"א חושב שצריך להתבכיין ולהיכנס לעצבות. תתבכיין תקבל יותר מכות. אדם מתחזק, רואה בעצמו את הנקודות הטובות, שמח ורוקד, זה מבטל מעליו את כל הדינים הצרות והייסורים. זה הפוך מהשכל!

ü      עוד עיצה צרבנו איך להמתיק דינים, אדם דן את עצמו וישפוט את עצמו, יפשפש במעשיו האם ראוי לעשות כך או כך. כאשר יש דין למטה אין דין למעלה! כלומר התבודדות.  כאשר אדם זוכה לעשות משפט כל יום זה אחד העיצות להיות בשמחה תמיד. אדם עושה מצווה הוא לא יפסיד אותה לעולם. ואחרי שעשה מצווה אי אפשר למכור אותה.

מה פירוש עברה מכבה מצווה? במצווה יש אור אינסופי, אם נראה את האור שלה נשמח עד אינסוף. וכאשר אדם עושה עברה זה מכבה את האור של המצווה. אבל אם עושה כל יום שעה התבודדות הוא זוכה לראות את האור של המצווה.

 • ·        לא מספיק שאדם ישמח בלב. אלא השמחה תתפשט בכל הגוף עד הרגליים. וזה    יקרה אם האדם עושה משפט לעצמו, אזי מתבטל הדין למעלה. כלומר התבודדות.

 

 • וגם אל תשכחו שע"י השמחה הקדוש ברוך הוא שומר לך את הברית. כל עיניין פגם הברית והתאוות באות מהעצבות. אדם מחפש להמתיק את העצבות ע"י תאוות.. אל תברח לעברות כדי לשמוח! כי אח"כ תיפול יותר.. כך היצר הרע עובד עלייך..  נפלת בעוד עברה, זה וודאי לא ישמור אותך.  

לעומת זאת,

 • האדם צריך כל יום לראות את הנקודות הטובות שבו, לשמוח בהם, להוקיר אותם. כל מילה בברכה זה מצווה… "שהכול נהיה בדברו" (3 מצוות). אתה גר בא"י זה כבר מצווה. יהודי משרת בצבא שלוש שנים – זה מצווה. עוזר לעם ישראל, שומר, נלחם, נמצא בסכנה. כולנו יהודים מלאים כמצוות. היום, בדור שלנו אין אחד כמעט שאין לו הוראת קבע לישיבה, קופה בבית, כל עם שיראל מלאים מצוות כרימון.

משיח יבוא בדור שכולו זכאי או שכולו חייב. והודר הזה כולו זכאי!! מלאים מצוות כרימון. והעיקר זה הרצון. רוצים להתקרב אל השם. :"אני רוצה לעשות רצון השם, ללכת בדרך האמת והישר.." והרצון הזה משמח את האדם. לכן האדם יסתכל על הרצון שלו, וזה ישמח אותו מאוד. לשמוח ברצון. יש לך את העיקר שזה הרצון.

 

לסיכום:

 • עיצה חשובה ללכת עם הרצון של האדם ולראות את הנקודות הטובות שבך, זה הדרך לעשות תשובה רק ע"י שמחה ואי אפשר בשום פנים ואופן ע"י עצבות, וכך מנצחים בעולם הזה!
 • אדם מעריך שיש לו טוב ומוכן לשמוח בשביל מצווה אחת שעשה, יודע שעשה נחת רוח לבורא עולם וזו נקודה מאוד חשובה. עצם הנחת רוח לבורא עולם כבר צריכה לגרום לו לשמחה עילאית. עשה את רצון הבורא ושמח אותו.
 • מי שמוכן למכור מילה אחת.. אין לו קשר עם בורא עולם ולתכלית. כי אינו יודע מה זה לשמח, והאם זה קל בעיניך שעשית נחת רוח לבורא עולם?
 • רק ע"י שמחה (ולא בכיינות..) אפשר לנצח את היצר הרע שכל הזמן רוצה להפיל את האדם לעצבות וייאוש. יש לרקוד, לשמוח ולהודות לשם. כ"א שיתחזק ויעבוד על מידת השמחה – הנשק הכיח גדול לנצח את היצר.
 • מי שבשמחה תמיד מצליח. אדם מצליח כפשוטו.. אתה רוצה לעשות איתו עסקים.. כייף לך בחברתו.. לעומת אדם מתבכיין אתה לא רוצה לראות את הפרצוף שלו…
 • מי ששמח תמיד מצליח ויהיה לו שפע של פרנסה
 • "מצווה גדולה להיות בשמחה. להיות בשמחה תמיד.."
עיקר החיות – אמונה מהרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

את השיעור הזה הקדשתי לפני מספר חודשים לרפואת הילה גלי בת שרה.

הילה ז"ל, בת 32, אישה צדקת צנועה וטהורה, תלמידה של הרב מחולון נפטרה השבוע בט` באב ממחלה קשה. בצוואתה ביקשה להיקבר עם השל שלה..

הכרתי אותה.. כמעט לא פספסה את השיעורים של הרב, מעולפת וחולה הייתה מגיעה לשיעור.. העיקר לשמוע את הרב. הייתה בין המקדימות.. תמיד הייתה מחכה בסוף השיעור ליד החלון, בקור בחום, בגשם ברוחות.., לוקחת מספר ובין הראשונות מדברת עם הרב.. הרב פעם אמר, אתן רואות את הבחורה הזאת? כל שיעור היא נגשת אליי ומברכת אותי, קודם כל היא מברכת אותי.. אשה צדיקה.

כמה עצוב , שהיום אני מקדישה את אותו השיעור לעילוי נשמתה. תהיה נשמתה בגן עדן צרורה בצרור החיים

לעילוי נשמת הילה גלי בת שרה

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – מודדי אמונה

(גם על לשון, מודד = מידה כנגד מידה)

מי שיש לו אמונה יכול להחיות את עצמו. הכוח של האדם זה האמונה ועזרתה ניתן להרים את כל העולם כולו לשם יתברך. להאמין שהשם יתברך ברא את העולם בעשרה מאמרות ונעלמת כל התורה כולה.

כאשר האדם מאמין שהשם ברא ומחייה את כל העולם, הוא יכול להרים את כל העולם כולו.

אדם שבפוגם באמונה אין לו שום חיות כלל ועקר משורשו לגמרי ומחריב את כל העולם כולו.

כשאדם נופל מאמונה נעקר.מתנתק מהחיות שלו ומחריב את כל העולם כולו. לעומתו, כשאדם חי באמונה הוא חי/בונה/מרים את השורש שלו ע"י האמונה.

כל העולם תלויים בו, וצריכים לקבל חיות ממנו, כ"א ידע שיש לו כוח להגביה את כולם ע"י האמונה, וכשפוגם באמונה נעקר לגמרי מהשם יתברך משורש חיותו ואם כך, לא צריך אותו בעולם, כי הוא מחריב את העולם.

יהודי שחי באמונה חי/בורא את העולם לעומת האחד שלא חי באמונה ומחריב את העולם כל שנייה שחי,וודאי אין צריכים אותו כלל בעולם. אבל השם יתברך נותן ליהודי הזדמנויות אינסופיות ברב רחמיו יתברך.

☼ עיקר החיות, הנשימה זו האמונה.

אדם שחי את האמת והאפסיות שלו, ומבין ויודע שבלי השם הוא כלום, בלי השם אין לא שום כוח ואין לו למעשה שום דבר, זו האמת.

רק כאשר האדם חיי את האפסיות שלו, רק אז הוא מחובר עם השם. ואם לא, אז הוא רודף את עצמו , שובר את עצמו, הורס את עצמו כל הזמן.

☼ רדיפה עצמית זה שיא הגאווה מדוע?

מפני שאתה מצפה שהכול ילך  לך כסדר וכשורה לפי איך שאתה רוצה. רבי נתן, תלמידו המובהק של רבנו נחמן הקדוש העיד על עצמו "למה הלך לי כסדר" "...כי הרבתי להתפלל ורק בסוף ימי זכיתי שילך לי כסדר.. "

ועוד אמר, "איפה שאני רואה חיסרון – או שלא התפללו על זה מספיק או שלא התפללו על זה בכלל."

ואם אתה אוחז בדבר האחר, זה אומר שאתה רודף עצמך. דע, לא הלך לך כי לא התפללת, בלי תפילה זה בלי השם. ואדם בלי השם הוא אפס. אבל עם הולך עם השם הוא כל יכול כפשוטו.

אז לכן הרדיפה העצמית זו הבעיה הכי קשה שבני אדם נמצאים בה; ההשלכה של הרדיפה העצמית יכולה להיות למשל, עצבות, ייאוש, דיכאון, אין לי סיכוי, לא הולך לי שום דבר, כולם יותר טובים ממני וכ"ו. אלו הן רק חלק מהביטויים של המצבים הללו.

נפלת? ירדת? פשוט תתפלל על זה עכשיו. זה הניסיון העיקרי היומיומי של כל אדם רגע רגע, כ"א בהתאם לגודל הרדיפה העצמית שלו.

☼ תמיד אומרים אמת באמונה. כי אמת זה תוצאה של אמונה. והאמת , המציאות שהאדם הוא כלום, או במילים אחרות, אפס מציאות בלי השם יתברך.

ואז ממילא אתה חי את האמונה שזה התפילה. האמונה מעירה אותך כל הזמן להתפלל.

                                                   

זוהי המסקנה האחת והיחידה שכ"א יגיע אליה, חסר לי אמונה. אזי אשרינו.

כ"א יבין שצריך להתפלל הרבה מאוד על האמונה, ללמוד אמונה. את הספר בגן האמונה לא לומדים אותו בפעם אחת, אלא קוראים עוד ועוד וכל פעם גם נופלת הארה אחרת נוספת שלא הייתה בקריאה הקודמת. בכל קריאה נוסף רובד ונופך חדש.

קדימה, צאו לטיול בגנים..ותתחילו לקרא את הספרים; בגן האמונה, בגן הגעגועים, בגן החכמה, בגן האושר.

האדם צריך לדעת, אני בלעדך כלום, וכל מה שקיבלתי רק מאיתך יתברך, ויש רק להודות ולהודות לשם יתברך; כמה מינוס/חיסרון הודאות יש לנו... אנחנו תמיד באינפלציות תודות. שהרי אם אתה עכשיו מודה על הנשימה, אז בו ברגע לו יכולת להודות על הראייה או על הקריאה הזו, בשבריר שנייה אפשר רק להודות על דבר אחד, והשם יתברך בשבריר שנייה מחיה אותנו, נותן לנו דופק, המוח פועל, החושים עובדים, הכול זורם ומתקתק...

☼ כל אדם שרדף את עצמו למעשה רק התקרב אל עצמו וגאוותו.לעומת האחר שחי באמונה והתקרב לבורא עולם, כי השליך את עצמו. יודע שבורא עולם משגיח עליו ועל מחשבותיו.

כתוב בספר המידות, כאשר אדם אומר "אני אעשה ..." אני ... מיד לא יעלה בידך כלום. דעו לכם כי הקדוש ברוך הוא משגיח גם על מחשבותיכם.

בחיי ביומיום מודדים איפה האדם אוחז באמונה בעזרת מדדי אמונה.

# ראו והתבוננו במד הפוך,

כשיש אמונה המד על אפס

כשחסרה אמונה , המד עולה.. "אני  10", "אני 100.." מתנפח ומתנפח מגאווה..

5 מודדי אמונה

מודד פירושו, מידה כנד מידה

1. המודד הכי טוב זוהי השמחה.

וכעת נבאר, השמחה צריכה להיות שופעת כל היום.

אני זה טומאה, זה עצבות  זה סיטרא אחרא זה עבודה זרה, ככתוב בליקוטי מוהר"ן.  

אזי אם יש עצבות במהלך היום נפלת, תזכיר לעצמך שאתה אפס והאני הזה התלבש עלייך. תבקש עזרה, "ריבונו של עולם תשחרר, תפדה אותי מהאני הזה, תגאל אותי, תתיר אותי  מבית האסורים שנקרא "האני".  כל רגע אדם יכול למות, איזה אני יש בעולם??

"בבקשה ממך בורא עולם, תרפא אותי ממחלת הנפש הזו – הגאווה, שהיא שורש כל מחלות הנפש. האני הזה רק מייסר אותי."

ועוד, "בורא עולם תזכה אותי לחיות באמת ולא בדימוין. ולדעת שאתה ורק אתה מחייה ומנשים אותי, נותן לי דופק כל רגע ורגע."

דעו לכם ששום דבר אינו מובן מאליו, על כל דבר תודה תגיד. אל תכפור בשם ותגיד שזה לא ממנו יתברך. הכול ממנו. אפילו הכוס החד פעמית, הכיסא, המיקרופון, הבגד, האוזניים, הממחטה, הנייד, הדופק, הלב, הנשמה.. ה-כ-ל..

הגמרא אומרת, משה רבנו חי 120 שנה ומת, אז מי לא ימות? שהוא היה קודש קודשים. אם משה רבנו מת כ"א אחר מת.

"דע כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חיסרון האמונה", כך אומר רבנו הקדשו. כל הגלות תלויה באמונה. רבנו אומר שלפני שיבוא משיח יפתחו ישיבות שילמדו אמונה, לכן אל תכפור בשם ועל כל דבר תגיד תודה.

אם כן, אמרנו שהמודד העיקרי, הראשוני לאמונה  זה השמחה.

אם אינך בשמחה כל היום, משמע שאינך חי את האפסיות שלך, אלא את עצמך ורודף את עצמך.

2. המודד השני, זה כאשר מתחתנים.

והוא מודד טוב שצועק.. שלפעמים גם מרים את הקול ומדבר לא יפה.. דורש.. וכן הלאה..

אדם צריך לדעת שכל פגם בשלום הבית זה פגם באמונה, כל חסרון בשלום הבית זה חסרון באמונה.

"כאשר פוגם באמונה נעקר מהשם יתברך משורש חיותו ואין צריך אותו כלל בעולם." האדם לא מוכן לוותר על האנוכיות שלו, על האישיות שלו, ותזכרו תמיד, שבאנו לזה העולם כדי לדעת ולהכיר את השם יתברך.

אם כך למעשה קיימות 2 אפשרויות בלבד;

1) האדם נמצא עם השם,חי את האפסיות שלו ויודע שעם השם הוא כל יכול

2) אני, אנוכי ועצמי

כלומר המודד הזה מדבר על שלום בית. האישה היא ראי. והכול מונהג מידה כנגד מידה. אם למשל, אשתך מתרחקת ממך זה מידה כנגד, אתה מתרחק מבורא עולם, אשתך מתרחקת ממך.

בא רב של קהילה להתייעץ עם הרב שלום, שאשתו לא הולכת למקווה כבר שנים, והם רק חיים בבית ביחד, אין בניהם שום דבר. הרב של הקהילה התחיל לקרא את הספרים של הרב שלום ואשתו התחילה קצת להתקרר ואמרה שאם ימשיך ככה עוד כמה שנים יהיה בסדר.

3. מודד שלישי, ילדים.  

אם הילד לא מבוטל להורים סימם שההורים בעצמם אינם מבוטלים לשם יתברך. ילד שמבוטל הוא רוצה יהדות, דת, את השם.

4. מודד רביעי, פרנסה.

אם אדם צריך לעשות השתדלות לפרנסה זה אומר שחסרה לו אמונה. כאשר האדם חי את האמונה, הפרנסה מגיעה עד אלייך הבייתה. אם האדם חי את האני "לך תחפש..."

כמו במדבר, המן הגיע לצדיקים עד הבית, בינוניים במחנה, רשעים מחוצה לו.

אומר רבנו נחמן הקדוש, תורה ק"ג, "אלו בני האדם הנופלים בתאוות ממון ואינם מאמינים שהקדוש ברוך הוא יכול לפרנס את האדם בסיבה קלה (לחייך למשל, תחייך תקבל פרנסה) רודפים אחר פרנסתם ביגיעות גדולות והם אוכלים לחם בעיצבון, עצבות ומרה שחורה.

אלו בני אדם נקשרים בסיטרא אחרא, חושך, מבחינת מיתה."

אדם בלי אמונה אינו מחובר לחיי החיים. אין לו שמחה, אור.

כלומר, הכסף שלהם זה עבודה זרה. זה השקר שלהם אבל בני אדם שמו"מ באמונה כי דבקים, כי אין אמונה בלי אמת – אני אפס בלי השם.

5. מודד חמישי, חזק מאוד וביותר שמודד ישר את האמונה; כאשר האדם נמצא בנפילות, ירידות, כישלונות.

אם האדם חי שהוא אפס, מיד פונה לבורא עולם ומבקש עזרה. "ריבונו של עולם לא הלך לי.. תעזור לי בבקשה.. ככה וככה..", לא לוותר ולעזוב את האמונה שנייה אחת.

פגמת באמונה? נעקרת מהשם יתברך.

רק לחיות את האמונה, לא רוצה העולם הזה, לא רוצה העולם הבא או תארים וכבוד וכ"ו רק אמונה. לא לעזוב אותה שנייה אחת, כי לחיות באמונה פירושו להיות דבוק בשם יתברך, זו המתנה הכי טובה, התואר הכי גדול. אתה כבר לא צריך עולם הבא וגן עדן, כי יש לך פה.. זה טיפשות שאדם ירצה משהו אחר זולת ההתחברות לבורא עולם.

לסיכום,

☺השם יתברך נתן מודדים וכך האדם יכול לדעת איכן הוא אוחז באמונה. לחיות את האמונה פירושו לחיות את האמת שאתה אפס, כלום בלי השם.

☺ אם כך, תהיי אמיתי, כמה אמונה חסרה לך?? בשפע...

צריך ללמוד הרבה אמונה, להתפלל על אמונה, לחיות את האמת.

 
1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
שבת קודש