שבת קודש *^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*, שבת קודש

לקישורים נוספים...

*^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*,

ראשי >*^* חיפשת ולא מצאת? - זה כאן *^*,
עיקר החיות – אמונה מהרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

את השיעור הזה הקדשתי לפני מספר חודשים לרפואת הילה גלי בת שרה.

הילה ז"ל, בת 32, אישה צדקת צנועה וטהורה, תלמידה של הרב מחולון נפטרה השבוע בט` באב ממחלה קשה. בצוואתה ביקשה להיקבר עם השל שלה..

הכרתי אותה.. כמעט לא פספסה את השיעורים של הרב, מעולפת וחולה הייתה מגיעה לשיעור.. העיקר לשמוע את הרב. הייתה בין המקדימות.. תמיד הייתה מחכה בסוף השיעור ליד החלון, בקור בחום, בגשם ברוחות.., לוקחת מספר ובין הראשונות מדברת עם הרב.. הרב פעם אמר, אתן רואות את הבחורה הזאת? כל שיעור היא נגשת אליי ומברכת אותי, קודם כל היא מברכת אותי.. אשה צדיקה.

כמה עצוב , שהיום אני מקדישה את אותו השיעור לעילוי נשמתה. תהיה נשמתה בגן עדן צרורה בצרור החיים

לעילוי נשמת הילה גלי בת שרה

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – מודדי אמונה

(גם על לשון, מודד = מידה כנגד מידה)

מי שיש לו אמונה יכול להחיות את עצמו. הכוח של האדם זה האמונה ועזרתה ניתן להרים את כל העולם כולו לשם יתברך. להאמין שהשם יתברך ברא את העולם בעשרה מאמרות ונעלמת כל התורה כולה.

כאשר האדם מאמין שהשם ברא ומחייה את כל העולם, הוא יכול להרים את כל העולם כולו.

אדם שבפוגם באמונה אין לו שום חיות כלל ועקר משורשו לגמרי ומחריב את כל העולם כולו.

כשאדם נופל מאמונה נעקר.מתנתק מהחיות שלו ומחריב את כל העולם כולו. לעומתו, כשאדם חי באמונה הוא חי/בונה/מרים את השורש שלו ע"י האמונה.

כל העולם תלויים בו, וצריכים לקבל חיות ממנו, כ"א ידע שיש לו כוח להגביה את כולם ע"י האמונה, וכשפוגם באמונה נעקר לגמרי מהשם יתברך משורש חיותו ואם כך, לא צריך אותו בעולם, כי הוא מחריב את העולם.

יהודי שחי באמונה חי/בורא את העולם לעומת האחד שלא חי באמונה ומחריב את העולם כל שנייה שחי,וודאי אין צריכים אותו כלל בעולם. אבל השם יתברך נותן ליהודי הזדמנויות אינסופיות ברב רחמיו יתברך.

☼ עיקר החיות, הנשימה זו האמונה.

אדם שחי את האמת והאפסיות שלו, ומבין ויודע שבלי השם הוא כלום, בלי השם אין לא שום כוח ואין לו למעשה שום דבר, זו האמת.

רק כאשר האדם חיי את האפסיות שלו, רק אז הוא מחובר עם השם. ואם לא, אז הוא רודף את עצמו , שובר את עצמו, הורס את עצמו כל הזמן.

☼ רדיפה עצמית זה שיא הגאווה מדוע?

מפני שאתה מצפה שהכול ילך  לך כסדר וכשורה לפי איך שאתה רוצה. רבי נתן, תלמידו המובהק של רבנו נחמן הקדוש העיד על עצמו "למה הלך לי כסדר" "...כי הרבתי להתפלל ורק בסוף ימי זכיתי שילך לי כסדר.. "

ועוד אמר, "איפה שאני רואה חיסרון – או שלא התפללו על זה מספיק או שלא התפללו על זה בכלל."

ואם אתה אוחז בדבר האחר, זה אומר שאתה רודף עצמך. דע, לא הלך לך כי לא התפללת, בלי תפילה זה בלי השם. ואדם בלי השם הוא אפס. אבל עם הולך עם השם הוא כל יכול כפשוטו.

אז לכן הרדיפה העצמית זו הבעיה הכי קשה שבני אדם נמצאים בה; ההשלכה של הרדיפה העצמית יכולה להיות למשל, עצבות, ייאוש, דיכאון, אין לי סיכוי, לא הולך לי שום דבר, כולם יותר טובים ממני וכ"ו. אלו הן רק חלק מהביטויים של המצבים הללו.

נפלת? ירדת? פשוט תתפלל על זה עכשיו. זה הניסיון העיקרי היומיומי של כל אדם רגע רגע, כ"א בהתאם לגודל הרדיפה העצמית שלו.

☼ תמיד אומרים אמת באמונה. כי אמת זה תוצאה של אמונה. והאמת , המציאות שהאדם הוא כלום, או במילים אחרות, אפס מציאות בלי השם יתברך.

ואז ממילא אתה חי את האמונה שזה התפילה. האמונה מעירה אותך כל הזמן להתפלל.

                                                   

זוהי המסקנה האחת והיחידה שכ"א יגיע אליה, חסר לי אמונה. אזי אשרינו.

כ"א יבין שצריך להתפלל הרבה מאוד על האמונה, ללמוד אמונה. את הספר בגן האמונה לא לומדים אותו בפעם אחת, אלא קוראים עוד ועוד וכל פעם גם נופלת הארה אחרת נוספת שלא הייתה בקריאה הקודמת. בכל קריאה נוסף רובד ונופך חדש.

קדימה, צאו לטיול בגנים..ותתחילו לקרא את הספרים; בגן האמונה, בגן הגעגועים, בגן החכמה, בגן האושר.

האדם צריך לדעת, אני בלעדך כלום, וכל מה שקיבלתי רק מאיתך יתברך, ויש רק להודות ולהודות לשם יתברך; כמה מינוס/חיסרון הודאות יש לנו... אנחנו תמיד באינפלציות תודות. שהרי אם אתה עכשיו מודה על הנשימה, אז בו ברגע לו יכולת להודות על הראייה או על הקריאה הזו, בשבריר שנייה אפשר רק להודות על דבר אחד, והשם יתברך בשבריר שנייה מחיה אותנו, נותן לנו דופק, המוח פועל, החושים עובדים, הכול זורם ומתקתק...

☼ כל אדם שרדף את עצמו למעשה רק התקרב אל עצמו וגאוותו.לעומת האחר שחי באמונה והתקרב לבורא עולם, כי השליך את עצמו. יודע שבורא עולם משגיח עליו ועל מחשבותיו.

כתוב בספר המידות, כאשר אדם אומר "אני אעשה ..." אני ... מיד לא יעלה בידך כלום. דעו לכם כי הקדוש ברוך הוא משגיח גם על מחשבותיכם.

בחיי ביומיום מודדים איפה האדם אוחז באמונה בעזרת מדדי אמונה.

# ראו והתבוננו במד הפוך,

כשיש אמונה המד על אפס

כשחסרה אמונה , המד עולה.. "אני  10", "אני 100.." מתנפח ומתנפח מגאווה..

5 מודדי אמונה

מודד פירושו, מידה כנד מידה

1. המודד הכי טוב זוהי השמחה.

וכעת נבאר, השמחה צריכה להיות שופעת כל היום.

אני זה טומאה, זה עצבות  זה סיטרא אחרא זה עבודה זרה, ככתוב בליקוטי מוהר"ן.  

אזי אם יש עצבות במהלך היום נפלת, תזכיר לעצמך שאתה אפס והאני הזה התלבש עלייך. תבקש עזרה, "ריבונו של עולם תשחרר, תפדה אותי מהאני הזה, תגאל אותי, תתיר אותי  מבית האסורים שנקרא "האני".  כל רגע אדם יכול למות, איזה אני יש בעולם??

"בבקשה ממך בורא עולם, תרפא אותי ממחלת הנפש הזו – הגאווה, שהיא שורש כל מחלות הנפש. האני הזה רק מייסר אותי."

ועוד, "בורא עולם תזכה אותי לחיות באמת ולא בדימוין. ולדעת שאתה ורק אתה מחייה ומנשים אותי, נותן לי דופק כל רגע ורגע."

דעו לכם ששום דבר אינו מובן מאליו, על כל דבר תודה תגיד. אל תכפור בשם ותגיד שזה לא ממנו יתברך. הכול ממנו. אפילו הכוס החד פעמית, הכיסא, המיקרופון, הבגד, האוזניים, הממחטה, הנייד, הדופק, הלב, הנשמה.. ה-כ-ל..

הגמרא אומרת, משה רבנו חי 120 שנה ומת, אז מי לא ימות? שהוא היה קודש קודשים. אם משה רבנו מת כ"א אחר מת.

"דע כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חיסרון האמונה", כך אומר רבנו הקדשו. כל הגלות תלויה באמונה. רבנו אומר שלפני שיבוא משיח יפתחו ישיבות שילמדו אמונה, לכן אל תכפור בשם ועל כל דבר תגיד תודה.

אם כן, אמרנו שהמודד העיקרי, הראשוני לאמונה  זה השמחה.

אם אינך בשמחה כל היום, משמע שאינך חי את האפסיות שלך, אלא את עצמך ורודף את עצמך.

2. המודד השני, זה כאשר מתחתנים.

והוא מודד טוב שצועק.. שלפעמים גם מרים את הקול ומדבר לא יפה.. דורש.. וכן הלאה..

אדם צריך לדעת שכל פגם בשלום הבית זה פגם באמונה, כל חסרון בשלום הבית זה חסרון באמונה.

"כאשר פוגם באמונה נעקר מהשם יתברך משורש חיותו ואין צריך אותו כלל בעולם." האדם לא מוכן לוותר על האנוכיות שלו, על האישיות שלו, ותזכרו תמיד, שבאנו לזה העולם כדי לדעת ולהכיר את השם יתברך.

אם כך למעשה קיימות 2 אפשרויות בלבד;

1) האדם נמצא עם השם,חי את האפסיות שלו ויודע שעם השם הוא כל יכול

2) אני, אנוכי ועצמי

כלומר המודד הזה מדבר על שלום בית. האישה היא ראי. והכול מונהג מידה כנגד מידה. אם למשל, אשתך מתרחקת ממך זה מידה כנגד, אתה מתרחק מבורא עולם, אשתך מתרחקת ממך.

בא רב של קהילה להתייעץ עם הרב שלום, שאשתו לא הולכת למקווה כבר שנים, והם רק חיים בבית ביחד, אין בניהם שום דבר. הרב של הקהילה התחיל לקרא את הספרים של הרב שלום ואשתו התחילה קצת להתקרר ואמרה שאם ימשיך ככה עוד כמה שנים יהיה בסדר.

3. מודד שלישי, ילדים.  

אם הילד לא מבוטל להורים סימם שההורים בעצמם אינם מבוטלים לשם יתברך. ילד שמבוטל הוא רוצה יהדות, דת, את השם.

4. מודד רביעי, פרנסה.

אם אדם צריך לעשות השתדלות לפרנסה זה אומר שחסרה לו אמונה. כאשר האדם חי את האמונה, הפרנסה מגיעה עד אלייך הבייתה. אם האדם חי את האני "לך תחפש..."

כמו במדבר, המן הגיע לצדיקים עד הבית, בינוניים במחנה, רשעים מחוצה לו.

אומר רבנו נחמן הקדוש, תורה ק"ג, "אלו בני האדם הנופלים בתאוות ממון ואינם מאמינים שהקדוש ברוך הוא יכול לפרנס את האדם בסיבה קלה (לחייך למשל, תחייך תקבל פרנסה) רודפים אחר פרנסתם ביגיעות גדולות והם אוכלים לחם בעיצבון, עצבות ומרה שחורה.

אלו בני אדם נקשרים בסיטרא אחרא, חושך, מבחינת מיתה."

אדם בלי אמונה אינו מחובר לחיי החיים. אין לו שמחה, אור.

כלומר, הכסף שלהם זה עבודה זרה. זה השקר שלהם אבל בני אדם שמו"מ באמונה כי דבקים, כי אין אמונה בלי אמת – אני אפס בלי השם.

5. מודד חמישי, חזק מאוד וביותר שמודד ישר את האמונה; כאשר האדם נמצא בנפילות, ירידות, כישלונות.

אם האדם חי שהוא אפס, מיד פונה לבורא עולם ומבקש עזרה. "ריבונו של עולם לא הלך לי.. תעזור לי בבקשה.. ככה וככה..", לא לוותר ולעזוב את האמונה שנייה אחת.

פגמת באמונה? נעקרת מהשם יתברך.

רק לחיות את האמונה, לא רוצה העולם הזה, לא רוצה העולם הבא או תארים וכבוד וכ"ו רק אמונה. לא לעזוב אותה שנייה אחת, כי לחיות באמונה פירושו להיות דבוק בשם יתברך, זו המתנה הכי טובה, התואר הכי גדול. אתה כבר לא צריך עולם הבא וגן עדן, כי יש לך פה.. זה טיפשות שאדם ירצה משהו אחר זולת ההתחברות לבורא עולם.

לסיכום,

☺השם יתברך נתן מודדים וכך האדם יכול לדעת איכן הוא אוחז באמונה. לחיות את האמונה פירושו לחיות את האמת שאתה אפס, כלום בלי השם.

☺ אם כך, תהיי אמיתי, כמה אמונה חסרה לך?? בשפע...

צריך ללמוד הרבה אמונה, להתפלל על אמונה, לחיות את האמת.

 
מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"הרב ארוש שלום שליט"א
 
 
 
 
 
 
 
 

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"

לקראת ט' באב, חורבן בית מקדשנו, הרב מציע בפשטות וביעילות איך לתקוף את האויב הרוחני שלנו ולנצח אותו ממש בשדה הקרב, בלי יריות ובלי קרבות מיותרים, אלא בעזרת כלי נשק סופר יעיל והכי פשוט, התפילה הפשוטה והתמימה של יהודי שיוצאת מתוך הלב ממש במילים שלך..

 

סיכום השיעור מוקדש לרפואתו והצלחתו של יעקב בן שושנה, אמן.

 

חז"ל ציינו שעלינו להיות בשמחה תמיד. לא שייך לאדם להגיד אל תהיה בשמחה. כל השנה האדם צריך לזכור את ירושלים, תפילה על בניית ירושלים.

יש לבכות על ירושלים. לקום בחצות הלילה ולהתפלל על חורבנה כל השנה. מה שכן קשור לחורבן בית המקדש, יש למעט בשמחה. החל מא' באב ועד ט' באב והכי חמור בט' באב. כאשר אומרים "בכייה" יש להתבונן טבל בשאר הזמן להיות בשמחה.

עיקר מה שבוכים, על כך שנשרף בית המקדש מבחינה רוחנית, המוח, השכל, של התפילה נשרף , "ביתי בית תפילה.." האור שהיה בבית המקדש היה אור של תפילה.

  • האדם מיואש, מדוכא, מלא פחדים, חרדות, דאגות למה?? מפני שאין לו את המוח של התפילה וכולו גיהינום בעולם הזה. יש לו בעיה, איך יסתדר בעולם הזה... אם יש בעיה, דבר עם בורא עולם. כל דבר השם רוצה שתבקש, תתפלל הן בגשמיות והן ברוחניות.
  • העיקר זה התפילה. מי שאין לו את הכלי של התפילה לא יכול לחזור בתשובה. יכול להיות דתי, חרדי, מה שלא יהיה .. אבל לא יחזור בתשובה. איכן קשורה חזרה בתשובה לתפילה? למשל, עשית עבירה, תתפלל על זה. מה עיקר התשובה? העתיד, שאני לא אחזור על משעיי הרעים. למשל, אדם כעסן שיביע חרטה, "ריבונו של עולם סליחה שכעסתי, אני מקבל על עצמי לא לכעוס יותר.. "
  • מה זה למעשה חזרה בתשובה?? לקבל על עצמך לא לחזור לחטוא. לעשות תשובה פירושו, עיקר התשובה היא הקבלה שאני לא אחטא יותר ולא אחזור על מעשי הרעים ולא אעשה את זה יותר. אם רוצים להתחזק יש לעשות תשובה.
  • אדם לא יכול לעשות תשובה אם אין לו התבודדות. מהי התבודדות? תפילה אל השם יתברך במילים שלך. בקשות, הודאות, תפילות, ברכות, התייעצויות, שיחות במילים שלך, בדיוק כפי שאתה מדבר ומתייעץ עם חבר טוב.  למשל, "ריבונו של עולם אני מקבל 1/2 שעה ביום לצאת מהכפירה, מהגאווה.."  למה אדם כועס? כי הוא גאוותן, לא הולך לו כרצונו.. לא מאמין שהכול מהשם..

לעשות גם תשובה על העיניים. "העין רואה והלב חומד.." חטאתי בעיניים, לבקש סליחה מבורא עולם ולא לחזור לחטוא. לקבל על עצמך. זה נקרא חזרה בתשובה.  זוהי העבודה של התפילה.

האדם לא יכול לצאת מהרע שלו ולעבוד על המידות אם לא יתפלל 1/2 שעה ביום על מידה/בעיה/קושי מסוים.  אנשים שבורים, מדוכאים, חולים, סובלים סבל נפשי נורא, מיואשים, מדוע? כי לא התפללו על זה חצי שעה ביום. הם חיים בלי תפילה.

ü     אי אפשר להתגבר על היצר הרע. הגמרא צועקת תתפלל..

ü     ואי אפשר לחזור בתשובה בלי תפילה

ü     ואי אפשר לנצח את היצר הרע בלי תפילה

ü      התפילה זה הכלי היחידי שיש לך לנצח את כל המלחמה. זו העיצה היחידה. זה הכוח היחידי שיש לך בעולם. בן אדם לא יכול לנצח בלי התפילה.

למה זה משול? לאדם שנמצא בשדה הקרב ואין לו כלי נשק. מה יעשה? זה על אותו המשקל..

יש לבן אדם נשק יעיל והכי כדאי שיכול להיות. תשתמש בו. 1/2 שעה תתפלל על הבעיות והקשיים שיש לך.

  • צריך לדעת איך לתקוף אוייב. אדם יכול לזכות שיהיו לו עיניים נקיות ושמורות, אם כל יום יתפלל 1/2 שעה ביום, "תרחם עליי ריבונו של עולם, לא רוצה שום תמונות במוח שלי.." ותתפלל גם על קדושה בבית שלך.

ü      יש לך נשק. תלמד לכוון אותו. אדם צריך לדעת שאינו יכול לחזור בתשובה בלי תפילה. כי העיקר של התשובה זה התפילה. אי אפשר לנצח את יצר הרע בלי התפילה.

גם אם אדם עושה התבודדות שעה כל יום, אבל אם אין לו חצי שעה על דבר אחד כל יום ואומר תודה רבה, הוא אינו עושה תשובה למעשה. ואם עושה עבירות ומבקש סליחה, עיקר התשובה שהאדם יעבוד על עצמו ויפסיק לחטוא בעיניים, בפה, בלב. לעשות תשובה משמעו שהוא לא חוזר יותר לדרך הקודמת. דעו, עיקר התשובה זה הקבלה. לא רק לבקש סליחה ולחזור על המעשה.. אלאט שהוא חוזר בעצמו לא לשוב ולא לעשות.

הארי ז"ל אומר שהגאולה האחרונה, הגאולה הזו לא תהיה כמו קודמותיה. הקודמות היו ללא תפילה ואילו האחרונה תבוא ע"י ריבוי תפילות והיא תהיה גאולה שלמה.

אדם שאין לו שעה התבודדות כל יום מינימום הוא למעשה לא מתקדם ונשאר באותה הדרגה, והלוואי שיישאר באותו הדרגה ולא יתדרדר. (בדר"כ לא נשארים באותו המקום או שמתקדמים או שמתדרדרים).

ü      מהלך ההתבודדות ועשיית תשובה נכונה:

  1. 1/2 שעה התבודדות כל יום על דבר אחד להתפלל ולחזור יום יום. "ריבונו של עולם, תושיע אותי, תרחם עלי, תוצאי אותי מהתאווה הזו, מהמידה זהו.." וכן הלאה. כאשר בן אדם מבין שתאווה זה עונש גדול מאוד, מתחנן לבורא עולם ומבקש עזרה ומחילה, לצאת ממנה, מבקש את הדעת, בכוח והשכל לעשות תשובה ולא חזור עליה הוא כבר נמצא בתוך תהליך גדול ועצום.
  2. שעה התבודדות כל יום. לדבר עם הקדוש ברוך הוא במילים שלך. לבקש סליחה ומחילה, להתייעץ, להודות, לברך, להתפלל, לבקש בקשות וכן הלאה.

ומי שלא עושה כל יום 1/2 שעה התבודדות לא יכול לעבוד על המידות. יש להתחנן יום יום. למשל,  מידת הכעס. לבקש לקבל תבונות,עיצות כיצד להינצל ממידה רעה זו. לקרא תא הספר בגן האמונה, להתפלל על הכעס, צריך שיהיה לו חומר להתפלל.

ü      רבנו הקדוש כותב בתורה ס"ד על עניין הצדיק ובית המקדש. שהשם יתברך רוצה לשוב אלינו ולבנות את בית מקדשו. וגם חז"ל אומרים שמי שיש לו דעת כאילו נבנה בית המקדש בימיו. ומי שמקורב לצדיק זה אותה הבחינה.  למה הרבה חולקים על רבנו הקדוש, רבי נחמן מברסלב? " כי העניין שלי זה התפילה..." והיצר הרע יודע שמי שיש לו תפילה אזי מנצח אותו. במילים אחרות, ניצחת את היצר הרע ע"י התפילות שלך, ליצר הרע אין מה לעשות.. הוא כותב מכתב התפטרות..  האדם מבקש מבורא עולם תוציא ממני את היצר הרע, תיקח אותו ממני, תבטל אותו... ואם כך, מה יש ליצר הרע לעשות?  אז היצר הרע מחפש בכ"ז תחבולות איך להגיע לאדם ולהרוס לו. מה הוא עושה? שוב, נכנס במחשבות של האדם כדי לקחת לו את התפילה. כי כאמור, התפילה זה הנשק העיקרי של האדם. "בשדי יער" ספר של רבנו על התפילה. רבנו מגלה לנו שהצדיק זה בית המקדש.

ü      יום שאדם עושה שעה התבודדות נמחלים לו כל העוונות של אותו היום. הצדיק הוריד לנו את האור של בית המקדש, האור של התפילה. והיצר יודע שמי שמתקרב לרבנו-רבי נחמן הוא יכול להביא משיח ע"י תפילה. אגב, כאשר יבוא משיח, כמו שהיום מניחים תפילין, כך יתבודדו כל יום.

ירד אור נפלא לעולם. אור של בית מקדש. אור של רבנו. אור של משיח. והעולם לא נענה לו... רבנו אומר, העיקר זה הרצון! רוצה להתקרב ולא מצליח.. למה האדם שבור, מדוכא? כי אין לו את כלי הנשק בשדה הקרב. נלחמים בלי כלי נשק ומתייאשים. לכן צריך לדון כל אדם לכף זכות. אפילו שעוד רחוקים משתדלים ומנסים, הרב משדר ברדיו 2000 וליד יש דיסקוטק שכבר שבועיים סגור בגלל ט' באב. אשרינו עם ישראל, למרות שהם רחוקים מאוד משתדלים בכל זאת. לפניך ריבונו של עולם הכול גלוי וידוע.  הלוואי ונביא את הגאולה בלי מלחמות, בלי בלבולים, בלי מחלות. הגדולה שלך ריבונו של עולם שכולם יחזרו בתשובה באמונה ובאהבה.

הספר בגן האמונה צריך להגיע לכל היהודים והגויים. השם הוריד אור לעולם וצריך להפיץ כמה שיותר. על מה בוכים בט' באב? על הלב של התפילה. האור של התפילה שנשרף. "ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים.."  הבית של השם, בית של תפילה.

ü      כל אחד שיקבל על עצמו שעת התבודדות, שבתוכה 1/2 שעה להתפלל על דבר אחד כל יום. לקרא בגן האמונה ובשדה יער.

משיח יכבוש את כל העולם בלי ירייה אחת, אחא ע"י תפילה וזה עם ישראל. בושה לאדם שאומר אני מאמין בשם ופוחד ושבור ממשהו.. חסר לך? קשה לך? כואב לך? דבר, תבקש מבורא עולם.

ü      איך להתקרב לשם? ע"י תפילה. ומי שמבין שהתכלית זה התפילה רק הוא שייך צדיק.

ü     כל מה שעושים כל היום העיקר התקרבות לשם, זה ע"י התפילה. התפילה היא השער להיכנס להיכל של השם, והתכלית של הבריאה להכיר אותו יתברך.

הקדוש ברוך הוא ברא את כל העולם בשביל עם ישראל שיכירו אותו. וכל הצרות באות בגלל התבכיינות.. תרחם עלינו ריבונו של עולם שיקבלו את הדיסקים והספרים...

ü      אי אפשר להכיר את הקדוש ברוך הוא בלי רבי נחמן מברסלב. יהיה רצון שכולנו נזכה להתקרב לרבנו ולקיים את עיצותיו.  וכל יום שעה התבודדות כראוי וחצי שעה על דבר אחד. כולם יזכו להגיע לאומן וכל הגברים לאומן ראש השנה. אמן כן יהי רצון.


 
"האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"‏
פורסם ב-29 ביוני 2010, 17:04 במדור  ספרי רבנו
"מי שרוצה גאולה?- מוזמן לכאן..":

רבנו הקדוש הוא גילה חוכמה חדשה שעולה על כל
החוכמות!

הכול כתוב בכל דיבור של רבנו ז"ל בספריו הקדושים. יש לכל אחד מישראל את כל התיקונים וכל הרפואות וכל
הישועות בידיו וזה הפצה!

אין לנו מושיע אלא את ה` יתברך...

צריך לזעוק לבורא עולם...שירחם עלינו

על הגלות שלנו..על השכינה שבגלות

שנזכה למשיח ולבית מקדש....השכינה זועקת..

חייבים בכל בית,  להעביר מסר שהגאולה

תלויה בהפצת ספרי רבינו הקדוש, רבי נחמן מברסלב זיע"א

"ליקוטי מוהר"ן"  "ליקוטי תפילות"  "ספר המידות"  "ליקוטי עיצות"

"חיי מוהר"ן"  "שבחי הר"ן"  "כוכבי אור"  "השתפכות הנפש"  "משיבת נפש"

"ליקוטי הלכות"  "העיצות המבוארות"  "כל בו לישועות"  "התיקון הכללי"

ועוד........

ספרי הרב שלום ארוש שליט"א – "בגן עדן מקדם"  "בגן האמונה"  "בגן החכמה"

"בגן האושר"  "בשדי יער" "בגן השלום"  "חכמת נשים"....ו"נחמן הקטן" ועוד..

להזמנה ולהפצה יש לשלוח הודעות לטל`- 0547395033 (להודעות sms)

להזמנת דרך מסינג`ר: vidal345@walla.com

כמו כן ניתן להתקשר להזמנות  בכל שעות היום ובשעות הלילה בפלאפון:    :0544604585

רוחמה אפרתי 0545408041

אשריכם ישראל מקרבים הגאולה
תפיצו המון דחוף לקרוא זה תכנסו בבקשה זה חשוב מאודדדד
בורא עולם הוא המלך יום 09 יוני בשעה 16:22
כלללללללל גדוליייייי הדוררררררררר מזהירים כל יהודי שנשאר שפוי ! נצל את הזמן שלך בקדושה העולם מקבל רמ...זים, האיטי, צ`ילה, תורכיה, העולם משתולל אל תבזבזו זמן יקר הגיע הזמן להתחבר לתורה

הרב אמנון יצחק חוזר ומזהיר על מלחמה קשה ואלפי טילים שיפלו על מדינת ישראל, חכם עיניו בראשו, אין זמן לחשוב, חייבי...ם לחזור בתשובה כמה שיותר מהר ולנסות להחזיר כ...מה שיותר חברים ובני משפחה, כי אנחנו ממש רגע לפני מלחמה קשה שאולי תתפתח למלחמת גוג ומגוג, כל מדינת ישראל צריכה להתעורר,

הרב פינטו כבר הזהיר מראש שאביו בא אליו בחלום כמעט כל יום במשך חודש שלם ואמר לו שעם ישראל בסכנה עם ישראל בסכנה ועוד מעט עשויה להיות מלחמה גדולה בישראל, כל הסימנים מורים על נקיטת צעדים לקראת הבאות, כל בית ישראל צריך להיות מוכן ולשמור שבת קודש

הרב יורם אברג`ל מזהיר, עם ישראל חייב להתחזק מהר ככל האפשר, אנחנו עומדים בפני משבר לא פשוט בכלל עם איראן, שעשוי להתלקח למצב ממש לא פשוט עבור עם ישראל, אל תבזבזו זמן יקר נצלו את הרגעים שבהם אנו יושבים שלווים בביתנו ושאו תפילה למיתוק הדינים

הרב שלום ארוש!! בשבת אחרונה בדרשה שלו אמר "עם ישראל לפני מלחמה שלא היתה כמותה.." והוא אמר גם שכל זה? בגלל אינטרנט!! אינטרנט היום זה? חטא עגל של הדור הזה!! כמה פריצות כמה זימה כמה ניאוף! אפילוווו חרדים אם פאות וזקניםםםם נמצאים באתרים כמו "פייסבוק.." מה נשאר תיגידו לי?... אמר הרב שלום ארוש שכל שאינטרנט ב5 שנים אחרונות הרס וקלקל וישחית יותר מחטא עגל שהיה במדבר!! כל עונות כל הטומאה יש באינטרנט!! כללל בן ובן שיש לו אינטרנט ואין אצלו חסום אתרים ותמונות ופרסומות!! א-ס-ו- ר לו לגלוש!! הוא נכשל שניה שניה באיסורים חמורים מתורה!! של ראיה אסורה... והרהורים אסורים.. ושלא נדבר על זרע לבטלה וכ`ו...!! כל בחורה ובחורה ובחורה שיש לה תמונות בפיסיבוק!! אם אם התמונות אלה "צנעות" היא מכשילה תרבים!! היא מחטיאה תרבים!! שום רבבבבבב בעולם לא מתיר לבנות לפרסמות תמונות שלהם רק של הפנים או שהם לבושות ליבוש נורמלי!! זה איסור גמור!! שלא נדבר על תמונות חשפניות ה` ירחם.. שעל זה? בכלל אין מה לדבר....!!

כל גדולי הדור מזהירים!! כל הרבנים!! כ-ו-ל-ם!! עד מתי נשים פס? עד מתי נעלים עין? עד שטילים יהיו באוויר ואז נבכה ונצעק לה` יתברך? ע-כ-ש- י-ו זה הזמן להתחזק!! בן אדם מה לך נרדם? קום תקרא בתחתונים!! תשמרו שבת!! תמחקו תתמונות שיש ללכם באתרים!! אנחנו ב-ס-כ-נ-ה -ו-ב- צ-ר-ה- -ג-ד-ו-ל-ה - מ-א- ו-ד-!!וגם הרב יוסף ניסן שליט"א אמר שהרב עובדיה יוסף שליט"א וכול הרבנים הגדולים אמרו לו, שלפני שבועיים עד תשעה באב זה זמן מאוד מסוכן לעם ישראל וצריכים להתחזק ובמקום שיהרג חצי עם, נפטר על עונותיינו הרב מרדכי אליהו זצוק"ל שהיו לו יותר זכויות מחצי עם תתחזקו אנחנו באת מסוכן ביותרראה/י עוד
תפילת רבים לא ימאס

תפילת רבים לא ימאס

אנחנו מכריזים על תפילה משותפת ביום שישי כ"ט סיוון הבא עלינו לטובה בשעה 11.00 בבוקר 11/6/10
בעזרת השם יתברך נאמר יחד תיקון הכללי ולאחר מכן נתבודד ונתפלל יחד חמש דקות של בקשת רחמים ולימוד זכות עבור עם ישראל.

אנא צרפו חברים נוספים לתפילתנו.

"כל הצרות הבאות עלינו שאיננו ניצלים מהן המה מפני שאין אנו צועקים ומרבים בתפילה עליהם, כי לו התפללנו ושפכנו שיח לפני הקדוש ברוך הוא, בוודאי לא ישובו תפילותינו ובקשותינו ריקם. ולא יסתפק האדם במה שמתפלל השמונה עשרה שלש פעמים בכל יום, אלא כמה פעמים ביום צריך לשפוך תפילות ובקשות בינו לבין עצמו כשהוא בביתו מעומק הלב".
(ה"חפץ חיים", "ליקוטי אמרים" פרק י` עמ` מ"ז)

(*אפשר גם שהתיקון הכללי וההתבודדות יהיו לעילוי נשמת הרב הצדיק מרדכי צמח בן מזל טוב זצוק"ל זיע"א)

(זוהי הודעה של הרב ארז משה דורון מתוך אתר `לב הדברים`)
מפניני הרב - בשביל מה נברא העולם?
הסיכום מוקדש לרפואתו של יצחק בן יולנדה.

 

בס"ד בזרה"ק

מפניני  הרב – "בשביל מה נברא העולם.."

בית הספר לאמונה זה החתונה. עד שאדם לא מתחתן הוא עדיין לא נכנס לכותלי בית הספר.. ורק כשאר מתחתן נכנס ממש לבית הספר של האמונה.

לכן, מי שמצפה להתחתן ופירושו יהיה לו כעת מנוחה, אז באמת חבל על הכסף של האולם..

להתחתן פירושו לעבוד , ולאכול את המרור – גם האיש וגם האישה. לשמוח בחלקנו. ואם לא הולך כפי שרוצים, אזי ככה השם רוצה ולקבל באמונה. הניסיון הקשה זה בתוך הבית עם הבעל אם עם האישה שחייבים לחיות ביחד, לכן יש פה ניסיון קשה של האמונה.

רבנו נחמן כתב את עניין החומרות. שאדם לא ילך עם חומרות – חיי בהם ולא ימות בהם. אז איך אדם ינצל מלאכול חמץ כל ימי הפסח? יש חמץ גשמי וישנו גם חמץ רוחני. ודעו לכם, כפי בעיית החמץ הרוחני של האדם, כך השם מציל אותו מחמץ גשמי.  חמץ רוחני הינם למעשה מחשבות רעות, תאוות ובפרט הגאווה. כשאדם מבער את החמץ הרוחני שלו השם מציל אותו מהחמץ הגשמי. כאשר אדם חיי את האמונה ויוצא מהגאווה שלו מחפש ויודע את השם, תפילה, התבודדות זה פסח.

פלא עצום, כמה מצוות עשה יש בתרי"ג וכמה בהתבודדות. יש למשל מצווה אחת, ללמד את הבנים "ושיננת לבנך" החיוב זה מה שהילד צריך ללמוד עד גיל 13, "הגית בו יומם ולילה" זה ליהושע בן נון. לעומת זאת, בהתבודדות יש 17 מצוות. וזה עיקר העבודה של האדם, שיזכה לאמונה לדבר עם השם ויעשה תשובה.

בשביל מה הקדוש ברוך הוא ברא את העולם? בשביל עם ישראל.

את עם ישראל בשביל מה ברא? להטיב ולרחם עליהם.

מה הטובה היחידה בעולם? להתקרב אל השם.

הכיצד? על ידי תפילה.

ואיך אפשר להתקרב אל עבודת התפילה? ע"י רבי נחמן בלבד.

ולכן יש חולקים גדולים מאוד עליו...

מכאן יוצא ש-

כל העולם נברא שיתקרבו אל רבי נחמן מברסלב.

אי אפשר להתקרב אל השם יתברך בלי תפילה

ואי אפשר להתקרב אל התפילה בלי רבי נחמן.

 לכן רבי נחמן אמר, "אני ומשיח אין בנינו הבדל.."". רק שלמשיח שומעים ולרבי נחמן עדיין לא. (משיח, מלשון משיח = מלמד את כל עבודת התפילה).

למה העולם נמצא בגלות? כי רחוקים מעבודת התפילה.

יש כמובן גם להתפלל את שלושת התפילות בכוונה וגם התבודדות, התיקון הכללי, תהילים, ושאר הברכות. ועל זה צריכים להתפלל על עם שיראל, שיתקרבו לעבודת התפילה.

שכל איש/ה, בחור/ה, נער/ה תהיה להם שעת התבודדות (תפילה אישית במילים שלהם), כי רק בשביל זה נברא כל העולם.

התפילה כוללת כמה דברים: תודה לשם, וידוי על חטא (ישנה מצוות וידוי על חטא, להתוודות  מול השם יתברך על החטאים שחטאנו, לפרש אותן), מצוות התפילה לעבוד את השם, לבקש מהשם שירחם עלי ועוד. הספר בשדי יער מדריך מצוין לעבודת השם בתפילה.

דעו לכם, בגלל מעלתה הכ"כ כבירה של ההתבודדות ,לכן יש יצר רע כ"כ גדול על התפילה ובני אדם מזלזלים בה.

איך ידע אדם האם הוא מזלזל בהתבודדות? למשל הדבר הכי בולט, כאשר רואה שיש לו חסרון ולא מאריך בה בתפילה, כי אינו מאמין בכוחה. לולא היה מאמין בכוחה, היה מאריך בתפילה ואז לא היה לו את החיסרון. אחרת היה מאמין בכוחה ומאריך בתפילה. מתחנן ומתחזק , לא הולך מפה עד שזה פועל ישועה.. זה המבחן וגם יודע שהחסרונות שסובל מהם יום יום, אינם נפטרים כי לא לוקח את עצמו בידיים ויום יום מאריך בתפילה עד שמשיג את הדבר!

בקשה אישית מאת מו"ר הרב שלום שליט"א,

היות והישיבה הקדושה "חוט של חסד", מעלה בימים אלו מחזמר לנשים בלבד ברמה בינ"ל "היושבת בגנים", אנו מזמינים את הציבור הרחב למחזמר. המחזמר יתקיים ביום רביעי הקרוב, ג' חול המועד, בשעה 21.00 היכל שלמה בירושלים עלות כרטיס 50 ₪.

אדם חייב לעלות לרגל לירושלים בפסח.. אז כבר נצלנה זאת להגיע למחזמר..

לפרטים עדי 052-8-900447, טל 052-3-822902

בברכת חג שמח כשר ומלא אמונה והתעוררות גדולה

רוצה להוריד את חסידות ברסלב בחינם? להורדת חסידות ברסלב לחץ כאן!
www.upf.co.il
www.upf.co.il
רוצה להוריד את חסידות ברסלב בחינם? להורדת חסידות ברסלב לחץ כאן!
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **ו
בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב


ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
רוחמה אפרתי 054540804
טלפון לחיוג: (בשעות הערב בלבד)
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :


דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 


*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב


- - - - - - - - - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"- - - - - - - - - -
מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים


http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 בס"ד
רבנו הקדוש אמר : "אני נהר המטהר מכל הכתמים..." את הכתמים שיש לנו מי יכול לנקות ?? רק רבנו הקדוש !!!!
כשצריכים רפואה אומרים ה"תיקון הכללי " מי שחס ושלום נפל אז תיכף, כאילו לא קרה כלום "תיקון הכללי " זה
אור של משיח!

התיקון הכללי " על ציון רבנו הקדוש זה תיקון כזה שאין לנו מושג !!!
עכישו רבנו הקדוש כבר ישנו בעולם , עכישו יש כבר הגאולה!

ישנו ה"לקוטי מוהר"ן " "וילקוטי תפילות" "לקוטי הלכות ועוד רבנו הקדוש הוא גילה חוכמה חדשה שעולה על כל
החוכמות!

הכול כתוב בכל דיבור של רבנו ז"ל בספריו הקדושים. יש לכל אחד מישראל את כל התיקונים וכל הרפואות וכל
הישועות בידיו וזה הפצה!

להדפיס ספרי רבנו זה חיות כל העולם !!!

אנחנו צריכים למסור כל נפשנו וזרענו על זה שיההי בכול מקום ספרי רבנו ז"ל אז יהיה הגאולה השלמה גאולה כזה
שלא היה מעולם !!!
כל מי שרוצה לרחם על עצמו ועל בניו שיקנה ספרי רבי נחמן ויעסק בהם ויקים אותם אז יהיה עולם חדש לגמרי...

הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהביםאותךךך

בס"ד
רבנו הקדוש אמר : "אני נהר המטהר מכל הכתמים..." את הכתמים שיש לנו מי יכול לנקות ?? רק רבנו הקדוש !!!!
כשצריכים רפואה אומרים ה"תיקון הכללי " מי שחס ושלום נפל אז תיכף, כאילו לא קרה כלום "תיקון הכללי " זה
אור של משיח!

התיקון הכללי " על ציון רבנו הקדוש זה תיקון כזה שאין לנו מושג !!!
עכישו רבנו הקדוש כבר ישנו בעולם , עכישו יש כבר הגאולה!

ישנו ה"לקוטי מוהר"ן " "וילקוטי תפילות" "לקוטי הלכות ועוד רבנו הקדוש הוא גילה חוכמה חדשה שעולה על כל
החוכמות!

הכול כתוב בכל דיבור של רבנו ז"ל בספריו הקדושים. יש לכל אחד מישראל את כל התיקונים וכל הרפואות וכל
הישועות בידיו וזה הפצה!

להדפיס ספרי רבנו זה חיות כל העולם !!!

אנחנו צריכים למסור כל נפשנו וזרענו על זה שיההי בכול מקום ספרי רבנו ז"ל אז יהיה הגאולה השלמה גאולה כזה
שלא ההי מעולם !!!
כל מי שרוצה לרחם על עצמו ועל בניו שיקנה ספרי רבי נחמן ויעסק בהם ויקים אותם אז יהיה עולם חדש לגמרי...

הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהביםאותךךך
 
בס"ד
** האש שלי תוקד עד ביאת המשיח **
 
רות וידאל  

כדאי מאוד!book baging ברסלב

כל ספרי מוהר"ן מברסלב  במחיר עלות בלבד, כולל משלוח!book baging ברסלב


ספרים ,כיפות , קמיעות, מדבקות,  ,
ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :
בגן האמונה- המדריך המעשי ליהודי
 בגן האושר-היכן נמצא האושר האמיתי שכולנו מחפשים?book baging ברסלב
 
חכמת הנשים- ספר חדש ומומלץ ביותר לנשים בלבד, book baging ברסלב

בשדי יער- מעלת התפילה וההתבודדות,
בגן געגועים, book baging ברסלב

בגן השלום-ספר לגברים בלבד ,
נחמן הקטן- ספר מרתק לילדים  

להזמנות וברורים : book baging ברסלב

מספר פלאפון להודעות: 0547395033 (להודעות sms בלבד )vidal345@walla.com
טלפון לחיוג:
רוחמה אפרתי 054540804
 מסנג`ר בס"ד
האש שלי תוקד עד ביאת המשיח

כל ספרי נחמן מברסלב

ספרים של הרה"צ שלום ארוש שליט"א :


דברי הרב ארוש שלום שליט"א

http://yehadut.com/haravharush/
מסגנר
vidal345@walla.com 


*** אין לנו על מי להשיען אלא על אבינו בשמיים ***

תזכו למצוותbook baging ברסלב


- - - - - - - - - -

מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים

http://www.hashem1.אתר זה אינו עומד בתקנון הפורום.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"- - - - - - - - - -
מי שלא שומע בעצת הלא טובים......
מן הרע בורח הוא נקי כפיים.........
מי שכאן סולח ודרכו בנעימים..........
טוב הוא יקבל כאן ולמעלה בשמיים


http://www.hashem1.tipo.co.il

הקב"ה אנחנו אוהבים אותך
"אין עוד מלבדו"
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ספרים של הרב שלום ארוש שליט"א
רבים שקראו את הספר "בגן האמונה" שכתב הרב שלום ארוש סיפרו שהספר שינם את חייהם בצורה מדהימה. הספר מומלץ לכל אדם המחפש את הדרך להיות בעל אמונה ושמח בחלקו! בנוסף כתב הרב ספרים נוספים המפורטים כאן לפניכם. אלו ספרים שחובה בכל בית. פשוט חובה.
 

 

 

בגן האמונה

``על ידי אמונה, החיים בעולם הזה, יפים מאד ובכח האמונה כל העולם כולו הוא כגן פורח המצמיח אין סוף מינים וסוגים של צמחים מרהיבים, בשמים נפלאים ופירות מתוקים...``(ליקוטי מוהר``ן - ר` נחמן מברסלב).

הספר ``בגן האמונה`` נכתב על ידי הרב שלום ארוש, ראש מוסדות ``חוט של חסד`` שבירושלים. זהו הספר השלישי בסדרה שיצא לאור במהדורה שלישית מורחבת, מבוארת ומנוקדת. הספר הוא למעשה מדריך מעשי לחיים מאושרים, פשוטים ומלאי סיפוק, תוך התמקדות בנושא אמונת האדם. הכותב מקפיד לפרט על האמונה כטעם החיים, התמודדות עם קשיי היום יום, שמחה, פרנסה, עבודה על המידות, קבלות, חינוך ילדים, שלום בית, החיים והמוות, עצות לרפואה שלמה ועוד. 

בספר זה, ימצא הקורא בקלות הדרכה מעשית וברורה כיצד לחיות את חייו בעולם זה, באמונה ובפשטות, ולמצוא את האושר האמיתי והשמחה בחיים. הספר מלווה במעשיות, סיפורי צדיקים, משלים ודוגמאות רבות בכל נושא רלוונטי מחיי היום יום, כשהוא מתואר בשפה נעימה ומקרבת למען יוכל כל קורא למצוא את העצה הנכונה עבורו, וזאת באופן פשוט ומחמם את הלב.

רבים שקראו את הספר, מספרים שהוא השפיע עמוקות על חייהם ושינה אותם לטובה. אני, שגם שזכיתי לקרוא את הספר, נהניתי מכל רגע. הספר מרתק ומושך, וקל מאד להתחבר למילים ולדוגמאות המובאות, מהסיבה הפשוטה שכל מה שנכתב בספר הוא חיים שלמים של אדם רגיל,  ופשוט וקל מאוד להתחבר ולהזדהות. שהתוצאה הסופית היא המסקנה שהחיים הם לא עד כדי כך נוראים, וכדאי בהחלט להיות שמח ושלו ולקחת את הדברים בפרופורציות נכונות. הגישה משתנה והכל נראה אחרת. הרב שלום ארוש כותב מצויין והקורא מרגיש כבן שקורא מכתב מאביו האוהב.   

הספר הוא ניסיון עז לקרב כל אחד מאיתנו אל הדרך הנכונה, דרך האמונה והאמת. למי מאתנו אין שאלות על החיים? למה לי רע ולאחר טוב? למה זה קורה לי? ועוד. הספר נותן תשובות פשוטות לכל השאלות, והכותב מסביר כיצד הבורא בעצם משגיח על כל אדם ואדם בהשגחה פרטית ומיוחדת, וכיצד האדם יכול למצוא את הייעוד והתכלית האמיתית שלו, חיי שפע, שמחה ואור.

הוצאת מוסדות חוט של חסד, 347 עמודים.


 

 

 

בגן האושר

בספר זה מוסבר בהרחבה אודות "התופעה הנפוצה", שאנשים רבים "סובלים" ממנה והיא - החובות - ומה שורשה, ומה הן נזקיה ברוחניות ובגשמיות, וכיצד ניתן להינצל ממנה, והנהגות נכונות וברורות לחיים של פרנסה וכלכלה נכונה, והדרכים לצאת ממצולת החובות למי שכבר שקע בהם.

הספר הוא פרי עבודה של יותר משלושים שנה שם ציבור רחב של אנשים בעלי חובות ובעלי בעיות בפרנסה, שרובם ככולם נושעו על ידי שהלכו בדרכים ובעצות המבוארות בספר זה, שהוא מעט הכמות ורב האיכות.
 
הספר נקרא "בגן האושר - מדריך מעשי לעשיר האמיתי", לרמוז שהעושר האמיתי הוא מידת השמח בחלקו, שהאדם מאושר במה שיש לו, כמו שאמרו חז"ל: "איזהו עשיר השמח בחלקו..." כי רק זו עשירות אמיתית, שחי באמונה ומקבל באהבה את כל השגחת הבורא עליו בענייני הפרנסה.
 
הספר גדוש עצות חשובות וטיפים לחיים טובים יותר, חיים ללא חובות בליווי דוגמאות מחיי היום יום, סיפורים ועוד.נכתב ע"י המחבר בלשון רכה, נעימה ופשוטה החודרת אל הלבבות.
 
הוצאת מוסדות חוט של חסד,223 עמודים.
 
מומלץ ביותר !!!

בגן השלום

 

"עיקר השמחה לאישתו כשרואה אותה בעין חיובית תמיד רואה את הנקודות הטובות שלה ומשבח אותה ומחמיא לה..."

"כאשר יש אהבה, אחווה, רעות ושלום אמיתיים בין איש לאשתו, אפילו יעשו טעויות בחינוך זה לא יזיק לילדים כלל..."
 
"כל הדברים הכי טובים בעולם, מההשפעות הגשמיות דרך ההשפעות הרוחניות ועד הגאולה של כל העולם תלויים בדבר אחד, שלום בית..."
 
הספר `בגן השלום` הוא המדריך המעשי לגבר האמיתי, ובו ימצא הקורא הדרכה מעשית וברורה לשלום בית אמיתי. מלווה במעשיות, משלים ודוגמאות רבות, והכל בשפה ברורה וקלה השווה לכל נפש.
הלימוד והקריאה בספר זה הוא לגברים בלבד!
 
מומלץ ביותר!!!
 
 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 323 עמודים.

 

 

בשדי יער

ההתבודדות היא הדבר הראשון המעיד על האמונה של האדם.

כי אדם שמאמין בה` הוא מדבר אתו, ואיך יתכן לומר שהוא מאמין בה`, אם הוא לא מדבר אתו? הלא זו משואה פשוטה ביותר: אתה מאמין - אתה מדבר. אתה לא מדבר - אתה לא מאמין. וזו עקר העצה כאן למעשה, שיהיה לאדם הרגל להתבודד בכל יום שעה, וידע שבמקום שיתבודד, שם יחכו לו כבר הדבורים שה` הכין לו, ואם רק יבוא לשם, הוא כבר ימצא את הדבורים לדבר. גם באותם זמנים, שמרגיש חשך נורא אופף אותו, והוא מרגיש שאין לו שום התעוררות לדבר עם ה`, ובכל זאת הולך הוא להתבודד, על ידי זה הוא זוכה בכל זאת לדבר אילו דבורים עם ה`, כי זו ההתעוררות המועטת, שרק הכריח עצמו לשרך רגליו אל אותו מקום, ולא לבטל את קביעותו בהתבודדות, על ידי זה ה` יתברך יכין את לבו ויתן לו דבורים ויוכל לשוב אל ה`. חובה בכל בית !

 הוצאת מוסדות חוט של חסד, 415 עמודים.


 

בגן החכמה

בכל העבודה של האדם, עבודת היום, תפלה, למוד וכו`, אם יסתכל על כל מה שעשה, הוא יראה שישנם בלי סוף חסרונות בעבודתו, ושזו למעשה נעל משלשת, ואם כן, עלול הוא ליפול בדעתו ולהיות מאכזב, כמו שאכן מצוי מאד, שרב בני אדם אינם מרצים מעצמם כלל. אבל רבינו מלמד אותנו שאלו חכמות, גאוה וכפירה, ושצריכים ללמד מהתם שכל כך יגע וטרח, ובסוף יצא לו מנעל משלש, והוא שמח והתענג מאד מהמנעל, ושבח אותו: "כמה יפה ונפלא המנעל הזה! כמה מתוק המנעל הזה! כמה מנעל של דבש וצוקיר(סכר) המנעל הזה!..." - והוא באור נפלא מלא בהתעוררות והתחזקות על מעשה ט`, "מעשה מחכם ותם", מספר "ספורי מעשיות" למוהר"ן מברסלב, מאת הרב שלום ארוש שליט"א.

הוצאת מוסדות חוט של חסד.


 

 
בגן הגעגועים
 
 
ספורי המעשיות שסיפר רבי נחמן מברסלב זיע"א מאז ומתמיד היו כר עשיר ופורה לפירושים וחידושים מלאים בהתחזקות נפלאה והתעוררות נמרצת לעבודת האמונה הקדושה. במעשיות אלו טמונים - הן סודות נוראים וכוונות שאין לנו בהם שום תפיסה, הן רמזים עמוקים ורחבים מיני ים והן רמזים השווים לכל נפש שכל אדם כפי הבנתו יכול לפרשם וללמוד מהם עצות טובות. על הרבדים הרבים שבמעשיות אלו, הטעם שטועמים בהם הוא אחד:טעם מתוק של תמימות רעננה עם ניחוח המסתורין של דברים שכיסה עתיק יומין. ובפרט המעשיה הראשונה שסגולותיה רבות, הן לעורר מן השינה, הן לפקוד עקרות והן להמשיך לאדם עשירות, כמו שאר המעשיות, ובמיוחד מה שמסוגלת לעורר את לב האדם לקול הנשמה הפועמת בתוכו, מתגעגעת, כוספת ומשתוקקת להכלל בשורשה, להגיע לתכליתה, לאור באור החיים, אור האמונה והשמחה. ובכן קראנו את שם הספר בגן הגעגועים, ויהי רצון שיעשה פירות כאחיו:ספר "בגן עדן מקדם" וספר "בגן האמונה", ונזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן. מומלץ ביותר !!!

בגן עדן מקדם

 
"בגן עדן מקדם"- רוצים שלום בית אמיתי? מחפשים את הדרך לזוגיות נכונה ואמיתית? לטעום מהכרת הטוב שבין השניים? את התשובות תוכלו למצוא בספרו הנפלא של הרב שלום ארוש שליט"א, ובו שיחות נפלאות מתוך נסיון רב שנים והשכנת שלום בין אלפי בני זוג, אשר הובאו למכבש הדפוס בשפה בהירה ופשוטה לכל נפש. על אהבה, תחילתו של קשר והמשכתו לחופה וקידושין. כמו כן מצורפות הלכות טהרת המשפחה מפי הרב יעקב אמזלג שליט"א וכן צורפו תפילות לבניית בית קדוש וחזק. מומלץ!!!

אל תשכחו את צוואת מוהרנ"ת"חזקים ברצון טרחה ממון" ושכל עסקיכם יהיה להפיץ ספריו הקדושים "מאיפה שאני לוקח שם אני נותן"

 


חל נובע להדפסת והפצת ספרי רבנו נחמן בעולם

ליקוטי מוהר"ן
ספורי מעשיות
ספר המידות

לקוטי תפילות
השתפכות הנפש
משיבת נפש

לקוטי הלכות
חיי מוהר"ן
לקוטי עצות

אב"י הנחל
שיחות הר"ן
תקון הכללי

שמע ישראל
כתבי רבי נחמן
עצות המבוארות

אוצר היראה
עלים לתרופה
ימי מוהרנ"ת

כל-בו לישועות
חוברות לילדים
כוכבי אור

כתבי רבי ישראל
מכתבי שמואל
ישראל סבא

עצות ותפילות
מבעיר הלבבות
תהלים

בראשית
ימי שמואל ג`
ציון המצוינת

ספור בעל הפתק לילדים

חיי מוהר"ן
חיי רבי נחמן , דיבוריו , מעשיו וענייניו כפי שקיבל , ראה ושמע ר` נתן תלמידו . ספר נפלא לכל מי שרוצה לדעת מי היה רבי נחמן , מה הייתה גדולתו , למה זכה בזכות עבודתו הקדושה ולמה זכינו אנחנו בעצם התקרבותנו אליו .
במהדורה זו , הוספנו את הסעיפים מהספר שיחות הר"ן השייכים לסעיפים המקבילים בספר .
נסיעתו וישיבתו באומן אות מ (רכה)
כברהבטיח רבנו זכרונו לברכה בחייו וייחד שני עדים כשרים על-זה , שכשיסתלק , כשיבואו על קברו ויתנו פרוטה לצדקה (אמר המעתיק: שמעתי מהרב רבי נפתלי זכרונו לברכה , שהוא היה אחד משני העדים , שייחד רבנו זכרונו לברכה על ענין זה , הינו הרב מורנו רבי אהרן זכרונו לברכה והרב רבי נפתלי כנ"ל. ואמר אז רבנו זכרונו לברכה בזו הלשון : כשיבואו על קברי ויתנו פרוטה לצדקה בעבורי (רצונו לומר בעבור הזכרת נשמתו הקדושה , כנהוג) (ובלשון אשכנז: אין וועט געבין אפרוטה צדקה פון מייניט וועגין וכו`) ויאמרו אלו העשרה קפיטל תהלים הנרשמים אצלנו בשביל תקון למקרה לילה רחמנא לצלן , אז יניח רבנו עצמו לארך ולרוחב , ובודאי יושיע לזה האדם. ואמר , שבהפאות יוציא אותו מהגיהנם , אפילו אם יהיה אותוהאדם איך שיהיה , אפילו אם עבר מה שעבר , רק מעתה יקבל על עצמו שלא ישוב לאולתו חס ושלום.
ובלילה שקודם הסתלקותו אמר : מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם. ומה אם הנשמות שלא הכירו אותי כלל הם מצפים על תקונים שלי , מכל-שכן אתם וכו`.


מכתבי שמואל

מכתבים נפלאים מלאים התעוררות מידיד נפשו של ר` ישראל - ר` שמואל הורביץ.מכתב ל"ה

... ע"כ אחי חזק ותהי` בשמחה תמיד ובפשיטות תשמח בהתקרבות לרבנו ז"ל שזה לבד עומד למעלה מכל העבודות מה שרק יכול להיות בעולם ואפילו שנדמה לי שבמקום אחר אני יכול לזכות הרבה יותר ופה אצל רבנו אני קריר מאד ורחוק מאד מאד מהשי"ת עדיף להיות מקורבים לרבנו איך שנראים מאשר במקום אחר צפורים באויר ( תרגום מיידיש).ימי שמואל ג`

ספר המשך לשתי החלקים הראשונים בסדרה ימי שמואל , פרקים מחייו של החסיד ר` שמואל הורוויץ זצ"ל , מחסידי ברסלב הקדושים של הדור הקודם.
ספור בעל הפתק לילדים

ספור התקרבותו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל לרבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב זצ"ל ובפרט ספור קבלת הפתק הקדוש , מעובד לילדים ומלווה בציורים מרהיבים.ספר המידות
עצות לתיקון המידות שליקט רבי נחמן מכל ספרי הקודש .
אמר רבי נחמן , "הספר הזה עשה אותי ליהודי" .
לקט קטן מספר המידות
מי שרוצה לדבק את עצמו בה` יתברך, עד שילך במחשבתו מהיכל אל היכל ויראה את ההיכלות בעיני השכל , ישמור את עצמו מלומר שקר אפילו בטעות (אמת א`).ע"י אמונה נתבטלין הגזרות , שאומות גוזרות עלינו (אמונה חלק ב,ד`).
הצניעות מסוגל לעשירות (ממון ס"ד).
ע"י ספורי מעשיות של צדיקים ממשיכין אור של משיח בעולם ודוחה הרבה חושך וצרות מן העולם (צדיק חלק ב,א`).מי שהוא שמח תמיד , ע"י זה הוא מצליח (שמחה חלק ב,א`).
מי שמתפלל על ישראל , הקדוש ברוך הוא מכפר לו על כל עוונותיו (תפילה ס"ג).

משיבת נפשעצות נפלאות לעניין התחזקות , לכל אדם , בכל מקום ובכל עת .
אין שום יאוש בעולם כלל" ו"מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד" , הן מהעצות המפורסמות שביניהן .
קטע מהספר משיבת נפש אות ק"ו
כשאדם רוצה להתקרב להשם יתברך ולשוב בתשובה צריך שיעברו עליו אלפים ורבבות ירידות בלי שעור וצריך שיהיה גבור חזק לחזק לבבו בכל פעם לבלי להניח את מקומו משום ירידה שבעולם וכל אלו העליות וירידות שעוברין על כל אחד מישראל הם בחינת כלליות המלחמות והצרות שעברו על כלליות ישראל מימות עולם , כמבואר בפנים (עיין גלות וגאולה אות י"ח). והעקר הוא התחזקות לחזק את עצמו תמיד אף אם הוא כמו שהוא להאמין באמונה שלמה , שאין שום ירידה בעולם , כי בכל מקום יכולין למצוא את השם יתברך , בבחינת אם אסק שמים שם אתה ואציעה שאול הנך , כי אפילו כשנופל לשאול תחתיות רחמנא לצלן , אף על פי כן צריך לחזק את עצמו תמיד ולבלי ליאש את עצמו לעולם, כי גם שם השם יתברך נמצא בחינת ואציעה שאול הנך. וזה עקר הכלל בעבודת השם והיסוד שהכל תלוי בו לבלי ליפול בדעתו לעולם , אף אם יעבור עליו מה. וכל הצדיקים שהיו מימות עולם שזכו למה שזכו - אשרי להם אשרי חלקם , כולם לא באו לשלמותם כי אם על- ידי בחינה זו על-ידי שלא היו מיאשין עצמן לעולם , כי גם עליהם עברו ירידות ונפילות הרבה , רק שהם התחזקו עצמן בכל פעם אף על פי שעבר עליהם מה שעבר. ועל-ידי התחזקות שלהם (שקורין דער האלטין זיך) זכו למה שזכו - אשרי להם.
לקוטי עצות
עצות נפלאות שגילה ר` נתן בספריו של רבי נחמן וסידרם לפי נושאים , אמונה , התחזקות , בנים , פרנסה , רפואה ועוד .
אמת ואמונה
א. עיקר הגאולה תלויה באמונה , כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חסרון אמונה.
ב. אמונה ותפילה וניסים וארץ ישראל הם בחינה אחת וכולם תלויים זה בזה.
ג. יש בני אדם המכסים כל הניסים בדרך הטבע וכשיכלו אלו האפיקורסים שאין להם אמונה בניסיםושתרבה אמונה בעולם - אז יבוא משיח , כי הגאולה תלויה באמונה כנ"ל.


.


ספורי מעשיות משנים קדמוניות

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .קטע מהמעשה מבעל תפילה

...מעשה שהיה , כך היה היות שנמצא כתוב בספרי דברי-הימים שלהם (שקורין קראויניקיש) , איך שהיה רוח סערה גדולה בעולם , והרוח סערה הפך את כל העולם כולו , שהפך מים ליבשה ומיבשה לים , וממדבר ישוב וכו` , ובלבל את כל העולם כולו , ואחר הרעש והבלבול שנתבלבלו כל העולם , ישבו עצמן בני העולם לעשות להם מלך וחקרו מי ראוי לעשותו מלך עליהם , וחקרו ואמרו באשר שעקר הוא התכלית , על כן מי שהוא משתדל ביותר בהתכלית, הוא ראוי להיות מלך והתחילו לחקור מהו התכלית , והיה ביניהם כתות כתות.

כת אחת אמרו , שעקר התכלית הוא כבוד , כי אנו רואים, שהכבוד הוא העקר אצל העולם, כי ...

. .

ספורים נפלאים ופשוטים , בהם הלביש רבי נחמן עצות עמוקות מאד , רפואה לכל אחד , שיוכל להתחזק באמונה ולהתעורר לעבודתו יתברך .


תיקון הכללי

עשרה פרקי תהלים שגילה רבי נחמן לאמרם לתיקון הברית והתאווה הכללית .

מי שחס ושלום נפל ונכשל , יאמר את התיקון הנ"ל ולא ידאג יותר מכלום .

מצורפת תפילה נפלאה בעניין שכתב רבי נתן תלמידו .
עצות המבוארות

חלק מהלקוטי עצות , מבואר ע"י ר` שמשון ברסקי , מצאצאי רבנו .


כוכבי אור
חידושי תורה וספורים נפלאים אודות רבנו הקדוש ותלמידיו , לעורר לבבות עם ישראל לעבודת ה` תמימה וטהורה.
אנשי מוהר"ן

אמר (ר` נתן) , אמירת ספרי אדמו"ר ז"ל שהם הלקוטי מוהר"ן וספר המדות והספורי מעשיות והשיחות שלו , האמירה לבד מסוגלת להנשמה כמו אמירת ספרי הזהר והתקונים.

ישראל סבא

דברי קודש , דברי אמת זך וצח , מפי איש פשוט לגמרי , איש פלא , רבי ישראל בער אודסר , המכונה סבא ישראל , שהובאו לדפוס מקלטות נדירות שהוקלטו מספר שנים קודם הסתלקותו הקדושה.
להתפלל באמונה (ק"י)
הכאבים והיסורים שעוברים עליך זה המתקה גדולה. אנחנו לא מבינים , זה לטוב. זה בשביל לרחוץ קצת העולם הזה. צריכים להתפלל באמונה , באמת , אז תראה ישועות גדולות!
עושים ברכה: "ברוך אתה ה` שומע תפילה". הוא שומע קול תפילתנו וסוף כל סוף יהיה ישועה! אבל לא , אסור לנו להרהר מדוע לא רואים. זה העיקר - אמונה. להאמין בה`! להתפלל שה` יתברך יתן רפואה , שיתן כל מה שצריכים. אמונה זה רפואה וכל טוב. בכל יום להתפלל לה` יתברך באמת , באמונה.
אני מספר את זה להתחזק ולהתפלל לה` יתברך בכל יום על כל דבר. להתפלל לה` באמונה. ה` יתברך שומע תפילתנו! היסורים הלכו ממני ...


תהילים עם שמות הצדיקים


לקוטי תפילות

תפילותיו של רבי נתן תלמיד רבנו , שהתפלל לזכות לקיים את העצות שגילה רבנו בליקוטי מוהר"ן . אנחנו צריכים את הספר הזה בכל רגע . רבי נחמן אמר שכל העניין שלו הוא תפילה . תורה ותפילה הוא אחד . צריך ללמוד התורה כדי לדעת על מה ראוי להתפלל ולמה ראוי להתגעגע , זה עיקר עבודת ה` .חלק מתפילה ז` מלקוטי תפילות

רבונו של עולם , ה` אלקים אמת , אשר נטעת בנו בכל דור ודור צדיקי אמת , הושיענו ורחמנו ברחמיך הרבים , וזכנו להתקרב לצדיקי אמת לקבל מהם עצות אמתיות ולא נסור מדבריהם ימין ושמאל , רק נזכה לילך בדרך עצתם האמתיות ותרחם עלינו ותציל אותנו ואת כל חברתנו ואת כל עמך בית ישראל מעצת רשעים שהם עצת הנחש הקדמוני ולא נטה אזן לדבריהם כלל , ולא נאבה ולא נשמע להם ולא יכנסו דבריהם ועצתם בלבנו כלל ותבדילנו מן התועים , ולא יהיה להם שום כח להטעות אותנו , חס ושלום , בעצות רעות שלהם , ולא תעשינה ידיהם תושיה והצילנו ברחמיך הרבים מכל מיני שקר וטעות שבעולם , ולא נלך אחר עצות רעות של אלו המחפים את השקר באמת , ומהפכים דברי אלהים חיים , ואומרים לרע טוב ולטוב רע , ומונעים את ישראל מדרך האמת והנכון, על ידי עצותם המהופכות מן האמת , את אשר החמרת הקלו , ואת אשר הקלת החמירו , את אשר רחקת הם מקרבים , ואשר קרבת הם מרחקים ויש מהם אשר טעו בעצמן , ואינם יודעים בעצמם את האמת לאמתו , והם מדברים לפי תומם , ועצתם הפוכה ומזקת לנו מאד לעבודתך. רבונו של עולם , אתה ידעת האמת , ולפניך נגלו כל תעלומות אתה יודע רזי עולם ותעלומות סתרי כל חי קומה בעזרתנו והצל אותנו מהם , שלא ידבקו ויכנסו דבריהם בלבנו כלל , לא מהם ולא מהמונם ולא מהמהם . גדול העצה ורב העליליה , זכנו ברחמיך הרבים שיתגלו לנו צדיקי האמת , ונזכה להתקרב אליהם באמת, ולקבל מהם עצות נכונות וברורות וישרות , עצות טובות הנמשכים מתרי"ג עטין דאוריתא שנזכה לקבל אור האמת על ידי עצתם האמתיות , ועל ידי זה נזכה לאמונה שלמה באמת לעולם ועד.


אב"י הנחל

מכתבים נפלאים שכתב ר` ישראל דב אודסר לנשיא מדינת ישראל , זלמן שזר . דברי עידוד וחיזוק בנושא האמונה בכוחו של צדיק האמת וההתקרבות אליו. אמר ר` ישראל "במכתבים האלה , כל דיבור הוא אור ה` ממש ! כתבתי אותם בין נחשים ועקרבים ."מכתב ד`.

ב"ה , י"א איר תשי"ח , טבריא.
אהובי כנפשי מר זלמן שזר , שלום וחיים אמתיים.
כבר כתבתי שאני מאמין ומקוה כי בגלל השגחה הפליאה שקרה בחול המועד פסח תהיה לו טובה וברכה רבה בעסק ההתקרבות להצדיק האמתי. אמנם ביחד עם זה מצאתי חובה לעצמי לגלות את אזניו האמת אשר בלבבי , כי בענין עסקנו אני נקי לגמרי מכל מיני פניות גשמיות של ממון וכבוד וכדומה חס-ושלום , רק בלתי לה` לבדו. ואני בטוח וסומך עצמי על רום מעלת חכמתו שמבין ויודע בברור גמור דבר זה בכבודו ובעצמו. ה` יתברך יודע ועד שאני מוכן ומזמן למסר את חיי וממוני וכל אשר לי בשביל עסק זה, לקרב איזה נפש ישראלי לה` יתברך , או על כל פנים להכניס בו איזה הרהור תשובה אפלו רק לרגע אחד בלבד!
רבנו זכרונו לברכה אמר: "שלשה דברים פעלתי אצל ה` יתברך:
א) את הגבהות שבכם כבר שברתי.

ב) עבירה תעלה לכם ביסורים. לא תגרם לכם שוב נחת רוח. תעשו עבירה , תהא בלי ידים ובלי רגלים.

ג) מפורסמים של שקר לא תסתכלו עוד בפניהם , כבר טעמתם מיין ההונגרי.
אפילו אם עשה האדם מה שעשה ועבר מה שעבר , גם אז מצמצם את עצמו ה` יתברך מאין סוף עד אין תכלית , ומרמז לו רמזים שיתקרב אליו בסבות מסבות שונות אשר מסבב בכל זה בתעלומותיו הנשגבות. כי הוא יתברך חושב מחשבות לבל ידח ממנו נדח. אבל כל רמיזותיו האלה וכל קריאתו אותנו הוא על ידי הצדיק האמתי שנשוב אליו מכל מקום שהוא. מכל מיני מניעות ופתויים ועקמומיות שבלב , מכל מיני התגברות קליפת עמלק שמתגבר על האדם , ומכל מקום שנתעו ונטעו דעתו ולבבו.
עצם הנקודה שבפנימיות הפנימיות הלב של כל אחד מישראל , מים רבים ועזים לא יוכלו לכבותה , אף אם יעבור עליו מה שיעבר.
בפרישת שלום וברגשי כבוד ויקר, המתגעגע ומקוה להתראות בשמחת לב ,
ישראל דב אודעסר ,
טבריא.

שמע ישראל

שיחות נפלאות של ר` ישראל דב אודסר . נס גדול ורחמנות גדולה של ה` יתברך שאיש אמת ואמונה כזה יכול היה לחיות בדורנו ולהשמיע את דבריו .

רק ע"י מה שהוא סבל כדי להתקרב לרבי נחמן , נשאר עדיין איזה ניצוץ אמיתי מאורו של רבנו הקדוש להחיות אותנו בעולם חשוך וחסר אמונה שכזה.
כל-בו לישועות

כשמו - כן הוא. אוסף גדול של תפילות ותחינות לכל עת ושעה. ספר תהילים המבואר , שמות הצדיקים המלא , סגולות מספרי רבנו , מנחה , ערבית , תיקון חצות , תיקון הכללי ועוד. ספר נפלא למי שרגיל לשפוך לבו לפני ה` בכל יום , כעצת רבנו הקדוש.בראשית

פנינים נפלאים שלוקטו מתוך לקוטי הלכות על פסוקים מחומש בראשית שצורפו לתוך חומש סטאנדארטי


 השתפכות הנפש

עצות נפלאות לעניין תפילה והתבודדות . רבי נחמן אמר שההתבודדות , היא מעלה עליונה הגדולה מן הכל .
מתוך הקדמת הספר
ואמר , שהאדם צריך לקבל כל השפעתו והצטרכותו רק על-ידי תפלה ועל כל הדברים הן דבר גדול הן דבר קטן יתפלל להשם יתברך , כי אם לאו אף שהשם יתברך נותן לו כל מה שצריך , הוא כמו בהמה שהשם יתברך נותן לה גם כן כל הצטרכותה בלא תפלה ובפרט לענין עבודת השם , בודאי אין שום עצה רק תפלה. ואמר , שהתפלה הוא עצה כללית ושרש לכל העצות המובאים בספריו הקדושים , כי אמנם ספריו הקדושים מלאים עצות נוראות ונפלאות על כל דבר ודבר בעבודת השם , עצות ה` אשר לעולם יעמדו , אבל העצות בעצמם קשה מאד לקיימם, ועל כולם עקר העצה היא רק תפלה והתבודדות. ואמר שמקטן ועד גדול אי אפשר להיות איש ישראלי כי אם , על-ידי התבודדות .
שבחי ושיחות הר"ן

פנינים יקרות שאסף רבי נתן תלמיד רבנו במהלך חיי היום יום .

בשבחי הר"ן מסופר כיצד החל רבנו לכנוס בעבודת ה` מילדותו וכן מהלך נסיעתו לארץ ישראל .כתבי רבי נחמן (תורות ותפילות)
קיבוץ של כל התפילות שבליקוטי תפילות עם קיצורי התורות שבליקוטי מוהר"ן , כל תורה צמודה לתפילה הקשורה אליה .
עלים לתרופה
מכתבים נפלאים , מלאים ביראת שמים והתחזקות , שנכתבו ע"י רבי נתן תלמיד רבנו , רובם לר` יצחק בנו .
חוברות לילדים
משלים שסיפר רבנו , מעובדים בשפה קלה וברורה עם ציורים .

על הקרן :

קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , להדפסת ולהפצת ספרי ר` נחמן מברסלב זיע"א , נוסדה בשנת התשנ"ה , ע"פ צוואתו של ר` ישראל דב אודסר זצ"ל שנפטר ביום ח"י בחשוון של אותה שנה בגיל מופלג של יותר ממאה שנה.

במשך שנים ארוכות , אסף ר` ישראל פרוטה לפרוטה , חסך מלחמו , שידל אחרים לתת משלהם , עד שבעת פטירתו מהעולם , הוריש בצוואתו סכום נכבד לנכדו ולשני ניניו וציווה עליהם לעסוק בהדפסת והפצת ספרי ר` נחמן במחיר הקרן , ללא מטרות רווח ובסיבסוד.

מכיוון שבחייו , זכה ר` ישראל לקרב נפשות רבות לדרכו של ר` נחמן , זכו חלק מנפשות אלה ועוד רבים שנתקרבו לאחר פטירתו , להצטרף למאמץ ההפצה , בהתנדבות , במסירות נפש , תוך כדי הפקרת כל ענייניהם האישיים והתגייסו למטרה הנ"ל : הפצת ספריו ודעתו של ר` נחמן מברסלב בקרב כל קהילות ישראל הפזורים בארץ ובגולה.

ר` ישראל הרבה לדבר ולהודיע , שגאולת עם ישראל תלויה בדבר הזה : שעם ישראל יזכה להכיר את ר` נחמן מברסלב , להאמין בצדקותו , לעסוק בתורותו הקדושה ולקיים את עצותיו העמוקות והנפלאות , רק אז יתעורר עם ישראל בהתעוררות נפלאה וחדשה להתקרב לה` יתברך ולעבדו בלבב שלם.

אכן , מאז ועד היום הזה , זכתה הקרן להפיץ בקרב עם ישראל יותר משתי מליון ספרים !  כמובן , עוד היד נטויה. ממש ברגע זה , נמצאים עשרות ואף מאות מתנדבים , שבמסירות נפש הולכים מבית לבית , מחנות לחנות ומנסים להכניס את ספרי ר` נחמן מברסלב לכל מקום בו נמצאים יהודים.

כמו כן , בעידודה ותמיכתה של הקרן , נפתחו מספר תלמודי תורה ברוח תורתו ודרכו של ר` נחמן מברסלב  , במטרה להעמיד תלמיד תלמידים , חסידי ברסלב , העובדים את ה` בשמחה ובאמונה כדרכו של רבנו הקדוש.

לנאמני הקרן , ישנו גם ישוב קטן הנמצא דרומית לירושלים ונקרא על שם ספרו של ר` ישראל : אב"י הנחל. המטרה היא להקים קהילה של חסידי ברסלב , לנטוע נטעים חדשים של חיי אמונה , צדקה וחסד , אהבת חברים ויראת שמים אמיתית.

לא נוכל לפרט כאן את מכלול פעולות הקרן הרבות , הגדולות והקטנות , אולם נוכל לומר שדבר אחד משותף לכולם - החדרת תורתו של ר` נחמן מברסלב בכל מקום ולכל יהודי , יהיה מי שיהיה ויהיה היכן שיהיה.

חזרה למעלה

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל :

ר` ישראל דב אודסר זצ"ל נולד בטבריה , בערך בשנת התרמ"ו (1888 למניינם) , למשפחה מחסידות קרלין. מימי נערותו ,  התגעגעה נפשו של ר` ישראל להתקרב לה` יתברך ביתר שאת , למסור נפשו בעבודת ה` , לחזות בנועם ה` ולבקר בהיכלו.

סיבב ה` יתברך סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל מצא את הספר השתפכות הנפש של רבי נחמן מברסלב , זרוק בבזיון בגניזה , ללא כריכה. ר` ישראל החל לעסוק בו ולקיים את הנאמר בו תוך כדי רדיפות ובזיונות מתלמידי הישיבה בה למד. מאותו היום , ביקש ר` ישראל והתפלל לה` , שיזמן לו ספרי ברסלב וחסידי ברסלב שידריכו אותו בעבודת ה` ויתנו מרגוע לנפשו המתגעגעת.

שוב זימן ה` סיבה נפלאה מאיתו , שר` ישראל יפגש עם הצדיק הקדוש , ר` ישראל קרדונר זצ"ל , חסיד ברסלב שמסר נפשו בתפילה ועבודת ה` בציון הרשב"י במירון. אחרי לילה שלם בו עסקו שניהם בתורה ז` בלקוטי תניינא כי מרחמם ינהגם , תקעו תקיעת כף והבטיחו אחד לשני , שלא יעבור יום אחד ללא שיפגשו ויעסקו בדברי רבנו. במשך 5 שנים , היו נפגשים , עוסקים בתורה ותפילה , מקיימים את עצות רבנו ומוסרים נפשם בעבור עם ישראל. בתקופה זו התחתן ר` ישראל עם מרת אסתר מינדל בת ר` פנחס הכהן ע"ה , ת.נ.צ.ב.ה.

ר` ישראל קרדונר זצ"ל , נפטר בתאריך ט` בחשוון התרע"ט.

חזרה למעלה
הפתק :
בשנת תרפ"ב , קבל ר` ישראל בדרך נס , פתק נפלא מרבי נחמן מברסלב. בפתק , סומך רבי נחמן את ידיו על ר` ישראל ואומר לו : ועליך אמרתי מיין פייערל וועט טליען ביז משיח וועט קומען (ועליך אמרתי - האש שלי תוקד עד ביאת המשיח).

באחרית ימיו , גילה ר` ישראל שבפתק מסר לו רבנו סוד נפלא : שהגאולה , תלויה בהפצת תורתו של רבי נחמן מברסלב בקרב עם ישראל . בפתק נאמר ובזה אגלה לך סוד והוא מלא וגדיש מקו לקו ... אמר ר` ישראל , שהכוונה היא שהעולם יהיה מלא וגדוש בספרי רבנו , שכל אחד שיחפוץ , יוכל להשיג את תורת רבנו במהירות ובקלות. מאותו רגע , החל רעיון קרן הפצת ספרי רבנו לרקום עור וגידים בלבו של ר` ישראל. היום , עם ישראל נהנה מפרותיו של רעיון זה. קרן ר` ישראל דב אודסר זצ"ל , הפיצה יותר מ2 מליון ספרים בקרב עם ישראל , במחירים זולים שלא נראו כמותם מעולם
 
העלון השבועי חוט של חסד עלון תצוה
העלון השבועי חוט של חסד עלון תצוה

העלון השבועי חוט של חסד<5812210@gmail.com>
נושא: עלון תצוה

מצורף בזאת עלון  מס’ 160 לפרשת תצוה זכור

 

של מוסדות "חוט של חסד"

‎‎‎‎‎‎‎ 

אנו מאחלים לכם קריאה מהנה ומועילה, ושבת שלום ומבורך.

וחג פורים שמח ומלא ישועות

המערכת

 

אל קהל קוראינו שימו לב! עקב ביקוש של הרבה מנויים לקבל גם קובץ בפורמט A3 צרפנו לכם שני קבצים 1 בפורמט להדפסה ביתית, ועוד 1 להדפסה בדפוס.

 

אתם מוזמנים לחוות דעתכם על העלון במייל: 5812210@gmail.com

או באתרינו ברסלב ישראל www.breslev.co.il

אתר עם נשמה "ברסלב ישראל"

 

כ"כ ניתן לצפות ולהוריד עלונים קודמים באתרינו בקישור הבא http://www.breslev.co.il

 

במקרה של אי פתיחה אוטומטית יש לשמור את הקובץ

או בסיום הפתיחה לבחור בתוכנת אקרובט כתוכנת היעד לפתיחת

על מנת לצפות בעלונים צריך להשתמש בתוכנה Adobe Reader כדי להוריד אותה לחץ/י על הקישור הבא

http://www.bereslv.1800550.co.il/AdbeRdr.exe

 

 

בכבוד רב

מערכת עלון חוט של חסד.

טל:025812210

פקס: 0577961645

www.breslev.co.il


בכבוד רב
מערכת עלון חוט של חסד
טל’ 02-5812210
כתובתינו באינטרנט
www.breslev.co.il 

 

http://yehadut.com/haravharush/2010/02/25/%d7%94%d7%a2%d7%9c%d7%95%d7%9f-%d7%94%d7%a9%d7%91%d7%95%d7%a2%d7%99-%d7%97%d7%95%d7%98-%d7%a9%d7%9c-%d7%97%d7%a1%d7%93-%d7%a2%d7%9c%d7%95%d7%9f-%d7%aa%d7%a6%d7%95%d7%94/

< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
שבת קודש