שבת קודש חדשות שבת קודש

לקישורים נוספים...
תוכן שלי
מפניני הרב-הכנה לחודש אלול,כאבי חטאיו דברי הרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

 

http://www.breslev.co.il/vod.aspx?language=hebrew

הדבר שהכי קובע את עניין הברכה או הקללה, הגן עדן או הגיהינום – במילים אחרות, המצווה הכי ברורה אם תחייה בברכה או בקללה זה העיניים.  לכן כדאי לכ"א להתפלל על העיניים "טוב עין הוא יבורך." מי שיש לו טוב עין, יש לו את כל הברכות. האדם עובד עבודה זרה בעיניים "וזכרתם את כל מצוותי ..." ולא תתורו בעיניים ← וזה המקור של כל הברכות או הקללות. והניאוף זה בעיניים.  להתחנן שיעבור עוד יום נקי, העיניים כל הזמן מצלמות וכל תמונה לא טובה שצילמת זו הקללה בעצמה. לא לעבור על לא תחמוד.

כשיש תאווה בוערת בעינייך ואתה מתפלל ועוצם את העיניים, המעלה שלך גדולה מאוד וזה מעלה את השכר שלך. תתגבר ותשמור את העיניים שלך.

חז"ל למדו אותנו "אין כלי מחזיק ברכה אלא השלום" אהבה. אהבת עם ישראל. כל הזמן מדברים על בוא המשיח. הוא כבר פה.. הוא נמצא כבר פה.. עוד יומיים.. הוא נמצא במעלית.. הוא באוטובוס.. אנחנו מחכים לו כל יום שיבוא. מתפללים לבואו בכל יום. להתפלל ולחכות בסבר פנים יפות ובזרועות פתוחות ובשמחה, עד שיבוא משיח לא לדבר בעניין משיח בכלל. דבר נוסף, אם כ"א ירצה שיבוא משיח בשביל הצרות הפרטיות שלו, בשביל זה לא צריך משיח. יום יום הרב פוגש אנשים שהיו מלאי צרות שקיבלו דיסקים וספרים ועושים שעת התבודדות וכעת יש להם חיים מתוקים.

יש לשמוע את הדיסק "תפסיק להתבכיין" בלי סוף. סיפור אמיתי שקרה בשבוע שעבר, הרב מלווה אמא ובנה שחולה במלחה קשה. האמא כל יום הייתה שומעת את הדיסק "תפסיק להתבכיין". בשבוע שעבר הבן התאשפז בבי"ח במצב קריטי, באמצע הניתוח עבר מוות קליני תוך כדי החייאה וכך מספר פעמים קרה במהלך הניתוח עצמו. הרופאים אמרו נואש והרימו ידיים, הוא נכנס לקומה (תרדמת), האמא לא אמרה נואש, להיפך היא נאחזה הכי חזק שרק אפשר באמונה וביקשה מיד את הדיסק "תפסיק להתבכיין" והשמיעה לו תוך שהוא בקומה, היא התחילה לשיר ולרקוד, להודות לשם יתברך – וראו איזה ניסי ניסים ממש, הבן התעורר לחיים והרופאים לא האמינו בכלל, הרופאים קראו לסיפור "תחיית המתים".

נחזור לעיניין משיח. בשביל זה להביא משיח? בשביל צרות פרטיות? התשובה היא לא! בשביל זה יש ספרים ודיסקים. ראו דוגמא חיה וממשית עם האם ובנה. כאשר יבוא המשיח הבן אדם יישאר באותה דרגה רוחנית. מה שכן, אם תתבודד כל יום שעה כן תוכל להמשיך לעלות בדרגה רוחנית אע"פ שהמשיח כבר הגיע. אחרת, זה המקום שתישאר ולא תוכל לעלות.

כל הזמן מדברים מלחמה, משיח – אותנו זה לא מעניין. מה שכן צריך לעניין זה כל יום שעת התבודדות. מי שיעבוד על אמונה ואהבת ישראל, תהיה לו שמירה ושערה מראשו לא תזוז לא משנה מה יהיה.. אין לו מה לדאוג. הוא שמור ונמצא בבונקר ואף אחד לא יוכל לגעת בו. עיקר אהבת עם ישראל זה הפצה. האור שקיבלת תפיץ. תפיץ בכל היכולת, הממון והכוחות להעביר לעוד יהודי. זכית לכזה אור וכאלו ישועות אל תשמור רק לעצמך, תעביר גם לעם ישראל.

השלום הראשון שצריך להיות לאדם הוא "שלום הבית". בדורנו ישנם חיים מאוד קשים עם שלום הבית והרבה מקרי גירושים. (האדם צריך לבוא בביטול כדי לקבל דברים ולא עם השכל שלו, לכן הרבה אנשים לא זוכים לקבל את האור של הספרים והדיסקים, צריך לקבל ענווה ואמונה כדי לחיות את האמונה. אדם בא לרב וביקש להתגרש כי אשתו עושה לו הרבה בעיות וצרות ומאוד מציקה לו עד כדי כך שניסה לשכנע את הרב שכדאי לו להתגרש, אותו אדם רק לא הבין שאשתו היא המקל של בורא עולם ואי אפשר לברוח מהייסורים. אתה רוצה לברוח מהמקל? אין בעיה... תקבל מקל אחר.. הרב התפלל עליו שיקבל אמונה וענווה וקיבל כזו אמונה שבכל מקום שפתח את הספרים דברו על ענווה, הוא התחיל להתבונן ועכשיו מקבל את הספרים ב-100% לא זז ימינה ושמאלה. לקבל את האור של הספרים פירושו יכולת להבין וליישם אותם גם בעזרת התבטלות וענווה ואמונה ולזרוק את השכל.

מכאן, כאשר אדם מקבל בזיון באהבה זה מנקה אותו ממחלות מסוכנות, מ200 שנים של ייסורים, מכאבים, מתאונות.. הביזיון משתלם. אותו בעל שפנה לרב הבין שלקבל את הביזיונות מאשתו באהבה ובאמונה פתר אותו מצרו וייסורים וזה בדיוק ההכנה לחודש אלול.

ü     רבנו הקדוש כותב בליקוטי מוהר"ן תורה ו', כשאדם לומד אותה ומיישם אותה זה תיקון גדול ויש בה את כל הסגולות והרפואות.  מנקה מכל המחלות, מוצא זיווגו, ואם נשוי אז שלום בית, בנים, פרנסה. כל הסגולות וכל הישועות יש בתורה הזו, תורה ו'. כמו כן, צריך ללמוד אותה בחודש אלול, כי יש בה סוד כוונת אלול. מי שחי אותה ומבצע אותה זוכה לכל הישועות ושמירת הברית.

ü                           "כי צריך כל אדם למעט בכבוד עצמו ולהרבות בכבוד המקום."

ü      לפני כמה חודשים הרב הסביר בשיעור שלאדם צריך שיהיה תכלית. היינו מה רוצה להשיג בעולם הזה ע"י תפילות, מצוות, לימוד – והתכלית, שיזכה לדעת שהוא אפס בלי השם, כלום בלי תפילה. רק כאשר אדם מגיע שרצונו למעט בכבוד עצמו ולהרבות בכבוד המקום – רק אז מתחילה התשובה שלו. כל עוד רוצה כבוד אין לו שום קשר עם תשובה.

ü      כל עוד אדם רוצה כבוד הוא חולה נפש, כי כל הזמן פגוע ובדמיונות (פגעו בי... עשו לי..) ונמצא במחלות ובייסורי נפש נוראיים, שבור ועצוב תמיד כי לא משיג את הכבוד שרוצה..

ü      מי שרוצה כבוד החליט לבחור לעצמו גיהינום ואין לו שום קשר לתשובה. על מה אתה רוצה כבוד?

ü      אדם צריך למעט בכבוד עצמו ולא לשכוח שהתכלית שלו לחיות את האמת שאני אפס בלי השם, אני כלום בלי תפילה – לחיות את האמת הזו, ואז החיים נהיים מתוקים. וכשאדם זוכה וזה הרצון שלו, שכלא הולך לו יודע יש אמת אחת ויחידה, שהאדם הוא אפס. חוץ מזה הכול דמיונות. אדם אפס בלי השם ואפס בלי תפילה – זו האמת האחת והיחידה.

ü     איך זוכים להגיע לאמת הזו? לאמת שאני אפס בלי השם ובלי תפילה? שאדם ירצה למעט בכבודו.

ü      ואיך להגיע לזה? רק ע"י תשובה.

 

ü    ועיקר התשובה "ישמע בזיונו יידום וישתוק."

 • מה זה עיקר התשובה? ישמע בזיונו יידום וישתוק. לא רק לשתוק בפה ולרתוח מפנים.. אלא מה שיגידו עליי זה נכון..
 • ומי מבזה את האדם הכי הרבה? המחשבות שלו והדמיונות שלו.. הוא לא מוכן להשלים עם העובדה שהוא כלום בלי השם, שהוא אפס. משה רבנו החזיק את עצמו שהוא הכי קטן בעולם והגרוע שבגרועים.. אז מה אני אם משה כזה? אני הקטן שבקטנים.. וכל מחשבה אחרת היא שקר. אין אני ואין אתה.. יש רק את השם בעולם, אין עוד מלבדו ואתה אפס ועיקר התשובה לשמוע בזיונו יידום וישתוק. זה העיקר. זוהי התחלת התשובה.

ויבוא כאלה וישאלו, רבי נחמן יכול לכתוב תורה חדשה, מה זה תשובה? אם כל הכבוד, יש גם את הרמב"ם. ומה זה תורה חדשה בכלל? ועל כך ענה רבנו, אם יזכה שירגיש באמת כאב חטאיו. ומתי יזכה לכאב חטאיו? שימול את עורלת ליבו.

 • כי כל זמן שליבו ערל ואטום אי אפשר לו להרגיש באמת את כאב חטאיו. רק שימול עורלת לבבו יהיה לו חלל בלב וירגיש באמת.. וידוי וחרטה – זוהי תשובה. (ולא וידוי ואח"כ חארטה..).

רבנו הסביר מהם דברי הרמב"ם:

 • חרטה –  צריך למול את עורלת הלב
 • וכיצד? ע"י ביזיונות. זה הסכין שמנקה את עורלת הלב.

אם לא תקבל ביזיונות לא יהיה לך קשר לתשובה ותהיה מלא טומאה, גאווה נוראית.

לעשות תשובה שכ"א ירצה רק לכבד את השם ולא ירצה לפעול פעולה עצמית, רק לגדל כבוד השם.

 

כעת, כיצד להתייחס למי שביזה אותי? דעו לכם, זה הכול השם רצה שיבזו אותי. השם משגיח בכל שעה פרטית על כל בן אדם. מזמין מחשבה דיבור ומעשה – כל זה בא לקרב אותך לשם יתברך. אם תסתכל על כך באמונה, שאתה לא שווה כלום זה יקרב אותך לשם יתברך. נכון.. אני באמת לא שווה כלום בלי השם יתברך.

ü      כל דיבור שמישהו ביזה אותך זה השם נתן לך לשמוע או להגיד. תסתכל על זה באמונה.

כשמבזים אדם אז יזכה לעלות למעלות, רק אז. כאשר פגעו בדוד המלך, אמר שפגעו בכבוד השם יתברך ולא בו, אז יצאה בת הד ואמרה שיהיה רגל רביעי במרבה, לא היה איכפת לו מכבודו אלא מכבוד השם.

אדם צריך לדעת שהוא לא מוצלח, אפס וכלום בלי השם ורוצה את האמת הזו לדעת ולחיות, ואז ממילא יהיה בשמחה. אם בעצבות אין לו שייכות לתשובה. למה אדם עצוב? כי זה לא הלך לי כפי שרציתי.. האדם רוצה לראות רק את ההצלחה שלו.. כאשר האמת היא, שההצלחה שלו, שהוא כלום. לכן שמח גם כשלא הולך, אני כלום בלי תפילה. לא הלך לי כי לא התפללתי או לא התפללתי מספיק. אני לא מציאות בעולם הזה. יש רק מציאות אחת בעולם – השם.

וזה עיקר התשובה, וזה כוונת אלול – להחליט שרוצים בתשובה, ותשובה זה לכבד את השם יתברך. לחשוב איך יתגדל כבוד השם בעולם. כל דבר לבקש מבורא עולם, להודות לשם על כל דב, לספר לשם. אין מה לעשות.. אנשים מלאים ייסורים, צרות וצער ואם לא ילמדו את הדעת הזו.. סתם ימשיכו ללכת בעצבות ובמרה שחורה ובחולאיי נפש נוראיים.

וכאשר יבוא משיח לכולם יהיה דעת. השם יתברך תמיד היה גדול, יהיה גודל וגדול. איזו דעת? ההבדל רק בדעת שאנשים כיום לא יודעים, אבל כאשר יבוא משיח יקבלו דעת שיתגדל שמיי רבא. יפאר, יודה ויברך את השם על הכול. אז למה לחכות למשיח אם אפשר כבר עכשיו? אין רע בעולם. תראה אמונה בכל מה שעובר עלייך זה השם.

·         "אמונתך בלילות."העולם הזה כלילה. העולם הבא כיום. בעולם הזה צריך אמונה. לראות הכול אמונה, אין עוד מלבדו והכול לטובה.

 • ואין לחפש אני.. אתה.. יש רק את השם בעולם. אין עוד מלבדו. תחפש את השם, תראה את השם, הכול השם. השם רצה, השם עזר, תודה לשם. שיהיה שם השם שגור בפיך כל הזמן. וכך אדם יזכה להרגיש כאב חטאיו. וליבו יהיה חרט.

כשאדם מאמין שמקבל מחשבות ובעיקר מחשבות שלך שבאות לבזות אותך, כל המחשבות שיש לך בראש השם שלח לך אותם.. והעיקר בא ללמדך שאתה אפס בלי השם ובלי תפילה ואין עוד מלבדו, זה האמונה שבאנו ללמוד בעולם.

אם תזכרו ותבינו שזו התכלית, צריך לחזור על זה כל יום, כי היצר הרע רוצה להשכיח את התכלית, לבלבל ולהרחיק.

אין עוד מלבדו.. ושלא יכנס לי מחשבה של גאווה של אני... גאל אותנו ממחשבות הגאווה. רפאני ממחלות הנפש של הגאווה. בתפילת 18 לכוון. כשאדם רוצה כבוד זה מחלת נפש וזה הסבל של כול העולם הזה. אין אני בעולם. רק השם. אנשים מחפשים כל היום רק את האני שלהם.. שיחפשו.. איפה ימצאו?? תזכרו טוב טוב את הנקודה שעיקר התשובה ישמע בזיונו יידום וישתוק ותתחילו לעשות תשובה , זו ההכנה לחודש אלול, תורה ו' של רבנו זה העיקר.

 

 

2 הודעות חשובות :

 

 1. יצאו 2 דיסקים חדשים :

←  להתעורר מהשינה

←  ששון ושמחה

 1. שלושת העיצות של רבנו שכתובות בקופת צדקה לעשות כל יום ובוודאי יתקן הכול, אנשים נרפאו ממחלות קשות והשם הושיע אותם. יש לקחת את הקופה ולעשות את 3 העיצות.

 http://yehadut.com/haravharush/

 
 
 
 
 
 
תקראו גם אותו צדיקים , חשוב חשוב חשוב לפרסם ולהפיץ לכולם
תקראו גם אותו צדיקים , חשוב חשוב חשוב לפרסם ולהפיץ לכולם
ה' מברך 70 ברכות את מזכי הרביםםםםםםם!!
http://www.shin1.co.il/ya.php?sid=7637159
 בס"ד    לקראת המלחמה ---- > מה יהיה על מי שלא יעשה תשובה בימים האלה ? ועל מי שיזכה לעשות תשובה ? (כדי לקרוא הכל !!) ראינו במאמר הקודם שכתבתי שצה"ל מתכונן למצב בו תותקף ישראל במאות טילים כל יום ! וכך גם אמר הרב הצדיק יורם אברג'ל .. עוד מעט יהיה זיקוקים בארץ .. מלחמה קרובה . אומר הזוהר הקדוש שלקראת סוף הגלות בני ישמעאל יעכבו את ישראל מלחזור לארצם .. מי אלה בני ישמעאל ? הערבים ימח שמם . ובאמת שעם ישראל בא לעלות לארץ לפני 60 שנה  הערבים שהיו בארץ לא נתנו לנו להעלות . יעכבו את ישראל מלחזור לארצם ..  פשש אשרייך רבי שמעון קלעת בול ! רבי שמעון בר יוחאי אומר עוד דבר בזוהר --> שלפני הגאולה כל העולם עתיד לצאת למלחמה על ירושלים !  האלקים נותן לנו לקראת סוף הימים את הסימנים הכי ברורים כדי שכל יהודי ויהודי יראה ויבין שהוא צריך לחזור בתשובה לאביו שבשמיים .. שמתם לב שכל הצרות הכי קשות מתקבצות להן לתקופה אחת  שבא ה' רומז לנו .. להתעורר להתכונן לגאולה  שה' הולך לנקום בגוים  הולך להתגלות מציאות ה' בעולם  .. כולם יראו את מציאות ה'  ! את שכינת ה' ! אור גדול אומר לרדת לעולם .  יש כאלה מישראל שלא יזכו להיגאל ! כי אין להם תורה ומצוות ! כל מה שקורה עכשיו זה נבואות של חז"ל לתקופה שלפני שמשיח בא .                                              מבול של אש עומד לרדת לעולם .. רק מי שיכנס לתיבה - ינצל ויזכה  לגאולה .. מה זו התיבה ? התשובה . בזמן עכשיו כל אחד קובע את המדרגה שתהיה לו בגאולה ע"י התשובה התורה ומצוות   שלו פתאום זה מגיע .. ה' מתחיל את הגאולה .. משיח ה' מופיע .. תחיית המתים . כולם קמים .. האבות הקדושים , משה רבינו , כל הצדיקים .. המשפחה שלך.. בית מקדש שלישי .. וכולם ירגישו את קדושת בית המקדש ונועם זיוו .. וזה עונג רוחני שאין מילים שיכולות להסביר אותו .. בית מקדש זה לא קניון עזריאלי .. מבית המקדש השלישי כולם יקבלו את השפע הרוחני  .. ושכינת ה' גלויה לעיני כולם ! ומה שעשית לפני הגאולה זו תהיה המדרגה שלך בגאולה ! אבל - יש כאלה שלא יזכו להיות בגאולה בכלל .. כי אין להם מספיק זכויות .. ומה יקרה איתם ? יחזקאל ל'ח :"והיה ביום ההוא ביום בוא גוג על אדמת ישראל נאום יהו-ה תעלה חמתי באפי ! ביום ההוא יהיה רעש גדול על אדמת ישראל ורעשו מפני דגי הים ועוף השמיים וחית השדה .. וכל האדם אשר על פני האדמה ונהרסו ההרים ונפלו המדרגות וכל חומה לארץ תפול . ונשפטתי איתו בדם וגשם שוטף ואבני אלגביש אש וגפרית אמטיר עליו ועל עמים רבים אשר איתו . והתגדלתי והתקדשתי ונודעתי לעיני גוים רבים וידעו כי אני יהו-ה" לא צריך פירוש רש"י אה .. ה' הולך לשרוף את הגוים שעשו לנו בלאגן . מה שמתואר שם זה פצצת אטום - נהרסו ההרים ונפלו המדרגות . ואז התגדלתי והתקדשתי לעיני כולם ! כולם יראו את ה' ! ומי שלא יתעורר עלול למצוא את עצמו בסיר של חמין עוד כמה זמן ..   הרב מרדכי אליהו זצוק"ל - חודש לפני שהוא נפטר הוא עבר מוות קליני .. הוא ראה בשמיים את הבאבא סאלי הקדוש ושאל אותו - מה קורה עם הגאולה ?! מתי ..  למה לא בא משיח .. הבאבא סאלי ענה לו  , שהגאולה כבר מוכנה .. המשיח כבר פה מזמן  זה ממש בקרוב - רק מעכבים את זה כדי שעוד יהודים יחזרו בתשובה לפני הגאולה האמיתית .. | כל אלו שרחוקים מה' .. שלא שומרים שבת .. שלא שומרים את העיניים , לא מניחים תפילין , לא הולכות בצניעות  - > ה' מעכב הגאולה בשבילכם .  ניתן זמן לעוד יהודים רחוקים לחזור בתשובה לפני שכל הבלאגן מתחיל !  שגם הם יזכו להיגאל ! כי ... לאחר שמשיח בא ---> לא מקבלים יותר חוזרים בתשובה !! רשום שמשיח יבוא פתאום . בלי שנשים לב פתאום הוא בא . ביום שחשבנו שהוא יהיה הכי רגיל - אז יבוא משיח .  אז בזמן הזה אני מרחם על כל יהודי ויהודי שלא עשה תשובה . כי אז הוא ירצה לתת כל מה שיש לו בעולם רק כדי לחזור לזמן שלפני ביאת משיח כדי שהתשובה  שלו תיהיה שווה משהו ! הנה אני שומר את הברית, הנה אני מניח תפילין,  תראה אחי .. מה זה נפרם לך המכנס ? לא לא זה ציצית ! חזק וברוך אחי רק שעכשיו זה לא שווה שקל וחצי חחחח אנשים אז ידעו את הערך של כל מצווה קטנה ! יגידו תנו לי לחזור ל5 דקות להניח  תפילין לקרוא כמה פרקי תהילים לשמור את העיניים ! הם יראו מה המעלה של אלו ששמרו את העיניים בזמן שכולם הלכו לTLV ורקדו עם כל מיני פוקימונים שמה  , יראו את המעלה של אלו שישבו ולמדו תורה , הלכו ברחוב - עברה איזה לידי גאגא אחת והם לא הסתכלו ! חשבו על ה' יתברך !   אותם מסכנים יראו את המעלה של אלו ששמרו את הברית קודש , ולא כמו כולם הלכו ועשו שטויות אלא המשיכו את הברית בינם לבין האלקים . יראו למה הם זוכים ! ירצו גם ! למה זוכות אלו שהולכות בצניעות ! מעכשיו אני שומר עיניים , שומר ברית , לומד תורה חחחחחחח סתום את הפה יא רשע שב בשקט ..התחילה גוג ומגוג פתאום אתה רוצה להיות צדיק ? תפסיק לדמיין מאוחר מדי אחי . יש לך הזדמנות עכשיו לחזור בתשובה תעלה על הגל אחי חבל לפספס אותו ! למה אני ככה כותב ומפיץ לכולם מה משעמם לי ? מצדי תעשו מה בא לכם אני ישב וילמד ויתחזק .. לא , אני ככה כי אני יודע שהמצב רציני וזה לא סתם סיפורים .. איך אנשים יתחרטו בעתיד שלא עשו תשובה עכשיו ! כמה שיותר להעיר ולדבר עם אנשים עכשיו . שלא יתחרטו אחר כך. ומי שלא יעשה תשובה יסבול בייסורים קשים עוד בלי גהינם, רק עצם זה שהוא יבין שהוא פספס את החיים שלו! היה יכול לחזור ולא חזר . כואב עליך אח שלי גיבור מלחמה ..  אבל אם את/ה חוזר/ת בתשובה עכשיו ?! אין גדול ממך ואין קדוש ממך ! אין עלייך אתה ענק !! כולם במסיבות כולם עם בנות כולם עושים שטויות מה אתה עושה ? לומד ?! שומר עיניים ? אין עלייך ! כל הבנות הולכות היום כמו פינגוין - לא לבושות ואת שומר שומרת צניעות? עם חצאית אחרי הברך ? כל צעד וצעד שלך זה קידוש ה' ! כל מצווה שלך עכשיו זה שקול כנגד 200 מצוות שקיימה הצדיקה הכי גדולה בדורות קודמים ! ה' שמח בך .. על כל התקרבות קטנה שלך !אני באמת מאד מצומצם בדיבור שלי , אני יודע הרבה ולא אומר כי אני לא רוצה להפחיד - אבל המצב באמת רציני , ואני מצדי ישב ילמד כל היום .. לא , כואב לי על כל אחד ואחד שיקרא מה רשמתי ולא יעשה עם זה כלום , כי זה הכל אמת . תעשו אם זה משהו . מי שחכם ? יעשה תשובה עכשיו !                        ישתבח שמו לעד !!         מצווה גדולה להפיץ ! 
מפניני הרב – ערכה של מילה אחת הרב ארוש שלום שליט"א

מפניני הרב – ערכה של מילה אחת הרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

 

מפניני הרב – ערכה של מילה אחת

פרשת השבוע "עקב". הפסוק אומר "והיה עקב תשמעון.." התורה מלמדת אותנו שלשון "והיה " זה שמחה. ע"י שמחה זוכים לכל. אם ישנה שמחה זוכים אפילו לדבר הכי גבוהה שיש בעולם הזה – שמירת הברית.

רבנו כותב, "ושמר לך השם את הברית שתזכה לשמחה." אזי השם בעצמו ישמור לך את הברית.

מי מוכן תמורת מיליון $ למכור מתווה אחת? או אפילו מילה אחת שאמר "ברוך השם" , ואפילו אם מתפלל ולומד תורה, למכור רק מילה אחת? מי שמוכן למכור אפילו רק מילה אחת, אין לו ערך אמיתי מה זה מצווה אחת ומילה אחת.

אדם אומר עשרות אלפי מילים ביום, אז מה זו מילה אחת? אם אדם לא מבין את המשמעות אפילו של מילה אחת הוא ממש רחוק בתכלית מעבודת השם ומהקדוש ברוך הוא.

מעשה שהיה באזור ת"א, חוזר בתשובה ביקש לקנות מצווה. חיפש וחיפש ולא מצא. יום אחד מצא את אשר ביקש, אחד שהסכים למכור לו מצווה. למחרת בבוקר זה שמכר את המצווה קם משותק בשתי רגליו. ישנם כמה הסברים. האחד, לאדם יש זכויות ועוונות כנראה שהיו במשקל שווה, מכר מצווה אחת וזה הכריע, כלומר העוונות את הזכויות. אך לדעת הרב שלום, זה הסבר אינו מספק ואינו ממצא. ההסבר הנוסף, היותר נכון, שאותו אדם העריך את המצווה בערך קטן, מכאן יוצא שלכל המצוות שלו יש ערך קטן. לכן הם לא יכלו להגן עליו מפני הפורענות שהייתה מזומנת לו. "איש כמעשהו..". כלומר, איך שאדם מעריך את מעשהו, כך משלמים לו. יוצא שכל המצוות שלו הן כמעט אפס לכן לא יכלו להגן עליו.

האדם צריך להתבונן מה הפירוש למכור מצווה, וכאשר אדם מוכר מצווה זה מראה שהערך שלך והקשר עם בורא עולם נמוך מאוד. הרי לעשות מצווה גורם נחת ורצון לבורא עולם.

v     אין מצווה שאדם מזלזל בה כמו מצוות השמחה. "והיה עקב.." – אדם דש בעקב, דש בהם.. במצוות השמחה מזלזלים הכי הרבה וזה בא מצד היצר שמכניס זלזול ועצבות בדברים הכי חשובים כמו למשל שמחה, תפילה, התבודדות. "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד.." אדם מזלזל בה ונראה לו שזה אפילו לא מצווה בכלל. שנזכה ב"ה שהשמחה תהיה ראש ולא עקב.

v     כאשר אדם רואה את המצוות שלו, מה שזוכה לעשות, ואת נחת הרוח לבורא עולם ואת רצון השם יתברך – אז וודאי שעליו להיות בשמחה.בלי ההקדמה לא ניתן להבין את דברי רבנו. רבנו כותב: וכן צריך האדם למצוא גם בעצמו נקודות טובות, כי זה ידוע שהאדם צריך להיזהר להיות בשמחה תמיד. להרחיק העצבות מאוד מאוד." האדם צריך לחפש נקודות בעצמו "אפילו שמחפש בעצמו וראוה שאין בו שום טוב ומלא חטאים רוצה הבעל דבר להפילו לעצבות ומרה שחורה." אומר רבנו, אסור לך ליפול מזה, כי אם האדם ייפול לעצבות הוא ייפול לגמרי. השמחה זה הקשר עם בורא עולם. בעצבות למעשה איבדת את הקשר עם האמת ובורא עולם. צריך לחפש ולמצוא איזה טוב, כי אין מצב שכל חייו לא עשה מצווה אחת או אמר מילה טובה.

v     מי שיודע ערך של מצווה אחת, אפילו מצווה אחת! כדאי לו לשמוח כל ימי חייו. הצדיק יודע להעריך את ערך המצווה. אם יש לאדם מליץ אחד מיני אלף ויש לו מיליון של מקטרגים, אבל מצווה אחת יש לו, כבר יציל אותו השם יתברך בשביל המצווה האחת.

למשל, אדם נתן שקל צדקה וזו המצווה היחידה שעשה בחייו. בנוסף, הוא לא עשה זאת לשם שמיים אלא התכוון לכבודו, אע"פ כן גם אם המצווה לא הייתה טהורה ונגועה , היו בה מחשבות ופניות ואע"פ יש מעט טוב – עשה מצווה סוף כל סוף ובתוך זה יש לחפש את הטוב ולא את הפגמים. על כל פנים, ישנה נקודה טובה ובטוב שעשה, ובזה צריך לשמוח!  כלומר, מצווה הכי קטנה , לולא ידענו להעריכה היינו שמחים ומודים לשם. לכן צריך האדם לבחון ולדון לכף זכות.

איך התם היה עושה נעל משולשת ושמל בה רוקד איתה ונהנה בעוד שכולם צחקו עליו..? התם כשמו כן הוא, היה תמים.. נכון עשה מצווה משולשת, אבל שמח בה מאוד..

האדם צריך להיות מאוד מאוד בשמחה. וחייב לראות את עצמו בעין חיובית. אם רואה שלא שווה כלום, נכנס לעצבות לעומת עין טובה שבה שמח בעשיית מצווה קטנה ככל שתהיה – ובזה לשמוח כל החיים.

אדם צריך להבין כמה צריך לשמוח בכל שנייה ושנייה ואם עושה מצוות אז בכלל.. קל וחומר בהפצה שאי אפשר בכלל להעריך את זה. דיסק וספר שמשנה ומציל לאנשים את החיים.

נקודה חשוב להבהרה. "אני לא כלום.. אני לא עשיתי.." זה לא נקרא ענווה. זה דיכאון ועצבות. ענווה כאשר האדם יודע שבורא עולם זיכה אותו, מקרב אותו. אם כך, שוב, על כל נקודה קטנה לשמוח, לרקוד, להודות, לשבח את השם.

v     הגמרא בעירובים נותנת עוד הסבר ליהודי מת"א. אמר ריש לקיש, פושעי ישראל, האש של הגיהינום לא שולטת בהם." פושעי ישראל שמלאים מצוות כרימון.. אפילו הריקניים שבך מלאים מצוות כרימון."

v     כל מצווה שאדם עושה נהפכת להיות הלבוש של הנשמה. "טוב לי תורתך מאלפי זהב וכסף.." כל מילה של תורה, כל מצווה טוב לי תורת פיך.

אדם אחרי 120 שיבוא לשמיים ויראה איך הייסורים מגנים עליו, יגיד על מה ולמה התלוננתי.. מי יכול למכור ייסורים? הכול לטובת האדם. כשאדם חי באמונה פשוטה, עשה מצווה איך שעשה ב"ה זה דבר גדול ועצום. למשל, אדם הולך עם כיפה, כל שנייה יש לו מצווה צמודה אליו. מצוות ציצית, אדם הולך עם ציצית, רבנו כותב שמצוות ציצית שקולה כנגד כל המידות, זוכה לאמונה, זוכה לקדושת א"י, זוכה לקרב את הגאולה, זוכה לפרנסה וזוכה שיתגלו לו כל החוכמות כשולחן ערוך ועוד ועוד.

הכול נחשב. גם אם באת לביה"כ וחם לך וחלק עומדים ויש צער, הכול נחשב הכול מצוות.

ü      עצם היות האדם שמח זה כבר מצווה אחת גדולה. כ"א צריך לראות טוב טוב ולחשוב שמצווה כלשהיא (אי אפשר לדעת מהי שכר מצווה וערכה ) קטנה כגדולה ולכן הסברנו ערכה של מילה אחת – בכל דבר לשמוח. רבנו לימד אותנו ששמחה זה דבר שאדם צריך להכריח את עצמו.

ü      כאשר אדם מקבל את הדין באהבה, מהלל ומשבח את הקדוש ברוך הוא, מקבל באמונה ובאהבה, אומר רש"י, אותה דומיה ששותק, דומה לו כקורבן. לכן, עם ישראל יש להם אמונה בשם יתברך וגם הייסורים יודעים שהכול זה ע"פ דין אמת, צדק וזה נחשב כמו קורבן לקבל את הייסורים באהבה. רבנו הקדוש אומר שע"י השמחה וריקודים מתבטלים כל הצרות, הדינים. לא מובן בכלל הדבר הזה לכאורה.. צרות ייסורים, כ"א חושב שצריך להתבכיין ולהיכנס לעצבות. תתבכיין תקבל יותר מכות. אדם מתחזק, רואה בעצמו את הנקודות הטובות, שמח ורוקד, זה מבטל מעליו את כל הדינים הצרות והייסורים. זה הפוך מהשכל!

ü      עוד עיצה צרבנו איך להמתיק דינים, אדם דן את עצמו וישפוט את עצמו, יפשפש במעשיו האם ראוי לעשות כך או כך. כאשר יש דין למטה אין דין למעלה! כלומר התבודדות.  כאשר אדם זוכה לעשות משפט כל יום זה אחד העיצות להיות בשמחה תמיד. אדם עושה מצווה הוא לא יפסיד אותה לעולם. ואחרי שעשה מצווה אי אפשר למכור אותה.

מה פירוש עברה מכבה מצווה? במצווה יש אור אינסופי, אם נראה את האור שלה נשמח עד אינסוף. וכאשר אדם עושה עברה זה מכבה את האור של המצווה. אבל אם עושה כל יום שעה התבודדות הוא זוכה לראות את האור של המצווה.

 • ·        לא מספיק שאדם ישמח בלב. אלא השמחה תתפשט בכל הגוף עד הרגליים. וזה    יקרה אם האדם עושה משפט לעצמו, אזי מתבטל הדין למעלה. כלומר התבודדות.

 

 • וגם אל תשכחו שע"י השמחה הקדוש ברוך הוא שומר לך את הברית. כל עיניין פגם הברית והתאוות באות מהעצבות. אדם מחפש להמתיק את העצבות ע"י תאוות.. אל תברח לעברות כדי לשמוח! כי אח"כ תיפול יותר.. כך היצר הרע עובד עלייך..  נפלת בעוד עברה, זה וודאי לא ישמור אותך.  

לעומת זאת,

 • האדם צריך כל יום לראות את הנקודות הטובות שבו, לשמוח בהם, להוקיר אותם. כל מילה בברכה זה מצווה… "שהכול נהיה בדברו" (3 מצוות). אתה גר בא"י זה כבר מצווה. יהודי משרת בצבא שלוש שנים – זה מצווה. עוזר לעם ישראל, שומר, נלחם, נמצא בסכנה. כולנו יהודים מלאים כמצוות. היום, בדור שלנו אין אחד כמעט שאין לו הוראת קבע לישיבה, קופה בבית, כל עם שיראל מלאים מצוות כרימון.

משיח יבוא בדור שכולו זכאי או שכולו חייב. והודר הזה כולו זכאי!! מלאים מצוות כרימון. והעיקר זה הרצון. רוצים להתקרב אל השם. :"אני רוצה לעשות רצון השם, ללכת בדרך האמת והישר.." והרצון הזה משמח את האדם. לכן האדם יסתכל על הרצון שלו, וזה ישמח אותו מאוד. לשמוח ברצון. יש לך את העיקר שזה הרצון.

 

לסיכום:

 • עיצה חשובה ללכת עם הרצון של האדם ולראות את הנקודות הטובות שבך, זה הדרך לעשות תשובה רק ע"י שמחה ואי אפשר בשום פנים ואופן ע"י עצבות, וכך מנצחים בעולם הזה!
 • אדם מעריך שיש לו טוב ומוכן לשמוח בשביל מצווה אחת שעשה, יודע שעשה נחת רוח לבורא עולם וזו נקודה מאוד חשובה. עצם הנחת רוח לבורא עולם כבר צריכה לגרום לו לשמחה עילאית. עשה את רצון הבורא ושמח אותו.
 • מי שמוכן למכור מילה אחת.. אין לו קשר עם בורא עולם ולתכלית. כי אינו יודע מה זה לשמח, והאם זה קל בעיניך שעשית נחת רוח לבורא עולם?
 • רק ע"י שמחה (ולא בכיינות..) אפשר לנצח את היצר הרע שכל הזמן רוצה להפיל את האדם לעצבות וייאוש. יש לרקוד, לשמוח ולהודות לשם. כ"א שיתחזק ויעבוד על מידת השמחה – הנשק הכיח גדול לנצח את היצר.
 • מי שבשמחה תמיד מצליח. אדם מצליח כפשוטו.. אתה רוצה לעשות איתו עסקים.. כייף לך בחברתו.. לעומת אדם מתבכיין אתה לא רוצה לראות את הפרצוף שלו…
 • מי ששמח תמיד מצליח ויהיה לו שפע של פרנסה
 • "מצווה גדולה להיות בשמחה. להיות בשמחה תמיד.."
עיקר החיות – אמונה מהרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

את השיעור הזה הקדשתי לפני מספר חודשים לרפואת הילה גלי בת שרה.

הילה ז"ל, בת 32, אישה צדקת צנועה וטהורה, תלמידה של הרב מחולון נפטרה השבוע בט` באב ממחלה קשה. בצוואתה ביקשה להיקבר עם השל שלה..

הכרתי אותה.. כמעט לא פספסה את השיעורים של הרב, מעולפת וחולה הייתה מגיעה לשיעור.. העיקר לשמוע את הרב. הייתה בין המקדימות.. תמיד הייתה מחכה בסוף השיעור ליד החלון, בקור בחום, בגשם ברוחות.., לוקחת מספר ובין הראשונות מדברת עם הרב.. הרב פעם אמר, אתן רואות את הבחורה הזאת? כל שיעור היא נגשת אליי ומברכת אותי, קודם כל היא מברכת אותי.. אשה צדיקה.

כמה עצוב , שהיום אני מקדישה את אותו השיעור לעילוי נשמתה. תהיה נשמתה בגן עדן צרורה בצרור החיים

לעילוי נשמת הילה גלי בת שרה

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – מודדי אמונה

(גם על לשון, מודד = מידה כנגד מידה)

מי שיש לו אמונה יכול להחיות את עצמו. הכוח של האדם זה האמונה ועזרתה ניתן להרים את כל העולם כולו לשם יתברך. להאמין שהשם יתברך ברא את העולם בעשרה מאמרות ונעלמת כל התורה כולה.

כאשר האדם מאמין שהשם ברא ומחייה את כל העולם, הוא יכול להרים את כל העולם כולו.

אדם שבפוגם באמונה אין לו שום חיות כלל ועקר משורשו לגמרי ומחריב את כל העולם כולו.

כשאדם נופל מאמונה נעקר.מתנתק מהחיות שלו ומחריב את כל העולם כולו. לעומתו, כשאדם חי באמונה הוא חי/בונה/מרים את השורש שלו ע"י האמונה.

כל העולם תלויים בו, וצריכים לקבל חיות ממנו, כ"א ידע שיש לו כוח להגביה את כולם ע"י האמונה, וכשפוגם באמונה נעקר לגמרי מהשם יתברך משורש חיותו ואם כך, לא צריך אותו בעולם, כי הוא מחריב את העולם.

יהודי שחי באמונה חי/בורא את העולם לעומת האחד שלא חי באמונה ומחריב את העולם כל שנייה שחי,וודאי אין צריכים אותו כלל בעולם. אבל השם יתברך נותן ליהודי הזדמנויות אינסופיות ברב רחמיו יתברך.

☼ עיקר החיות, הנשימה זו האמונה.

אדם שחי את האמת והאפסיות שלו, ומבין ויודע שבלי השם הוא כלום, בלי השם אין לא שום כוח ואין לו למעשה שום דבר, זו האמת.

רק כאשר האדם חיי את האפסיות שלו, רק אז הוא מחובר עם השם. ואם לא, אז הוא רודף את עצמו , שובר את עצמו, הורס את עצמו כל הזמן.

☼ רדיפה עצמית זה שיא הגאווה מדוע?

מפני שאתה מצפה שהכול ילך  לך כסדר וכשורה לפי איך שאתה רוצה. רבי נתן, תלמידו המובהק של רבנו נחמן הקדוש העיד על עצמו "למה הלך לי כסדר" "...כי הרבתי להתפלל ורק בסוף ימי זכיתי שילך לי כסדר.. "

ועוד אמר, "איפה שאני רואה חיסרון – או שלא התפללו על זה מספיק או שלא התפללו על זה בכלל."

ואם אתה אוחז בדבר האחר, זה אומר שאתה רודף עצמך. דע, לא הלך לך כי לא התפללת, בלי תפילה זה בלי השם. ואדם בלי השם הוא אפס. אבל עם הולך עם השם הוא כל יכול כפשוטו.

אז לכן הרדיפה העצמית זו הבעיה הכי קשה שבני אדם נמצאים בה; ההשלכה של הרדיפה העצמית יכולה להיות למשל, עצבות, ייאוש, דיכאון, אין לי סיכוי, לא הולך לי שום דבר, כולם יותר טובים ממני וכ"ו. אלו הן רק חלק מהביטויים של המצבים הללו.

נפלת? ירדת? פשוט תתפלל על זה עכשיו. זה הניסיון העיקרי היומיומי של כל אדם רגע רגע, כ"א בהתאם לגודל הרדיפה העצמית שלו.

☼ תמיד אומרים אמת באמונה. כי אמת זה תוצאה של אמונה. והאמת , המציאות שהאדם הוא כלום, או במילים אחרות, אפס מציאות בלי השם יתברך.

ואז ממילא אתה חי את האמונה שזה התפילה. האמונה מעירה אותך כל הזמן להתפלל.

                                                   

זוהי המסקנה האחת והיחידה שכ"א יגיע אליה, חסר לי אמונה. אזי אשרינו.

כ"א יבין שצריך להתפלל הרבה מאוד על האמונה, ללמוד אמונה. את הספר בגן האמונה לא לומדים אותו בפעם אחת, אלא קוראים עוד ועוד וכל פעם גם נופלת הארה אחרת נוספת שלא הייתה בקריאה הקודמת. בכל קריאה נוסף רובד ונופך חדש.

קדימה, צאו לטיול בגנים..ותתחילו לקרא את הספרים; בגן האמונה, בגן הגעגועים, בגן החכמה, בגן האושר.

האדם צריך לדעת, אני בלעדך כלום, וכל מה שקיבלתי רק מאיתך יתברך, ויש רק להודות ולהודות לשם יתברך; כמה מינוס/חיסרון הודאות יש לנו... אנחנו תמיד באינפלציות תודות. שהרי אם אתה עכשיו מודה על הנשימה, אז בו ברגע לו יכולת להודות על הראייה או על הקריאה הזו, בשבריר שנייה אפשר רק להודות על דבר אחד, והשם יתברך בשבריר שנייה מחיה אותנו, נותן לנו דופק, המוח פועל, החושים עובדים, הכול זורם ומתקתק...

☼ כל אדם שרדף את עצמו למעשה רק התקרב אל עצמו וגאוותו.לעומת האחר שחי באמונה והתקרב לבורא עולם, כי השליך את עצמו. יודע שבורא עולם משגיח עליו ועל מחשבותיו.

כתוב בספר המידות, כאשר אדם אומר "אני אעשה ..." אני ... מיד לא יעלה בידך כלום. דעו לכם כי הקדוש ברוך הוא משגיח גם על מחשבותיכם.

בחיי ביומיום מודדים איפה האדם אוחז באמונה בעזרת מדדי אמונה.

# ראו והתבוננו במד הפוך,

כשיש אמונה המד על אפס

כשחסרה אמונה , המד עולה.. "אני  10", "אני 100.." מתנפח ומתנפח מגאווה..

5 מודדי אמונה

מודד פירושו, מידה כנד מידה

1. המודד הכי טוב זוהי השמחה.

וכעת נבאר, השמחה צריכה להיות שופעת כל היום.

אני זה טומאה, זה עצבות  זה סיטרא אחרא זה עבודה זרה, ככתוב בליקוטי מוהר"ן.  

אזי אם יש עצבות במהלך היום נפלת, תזכיר לעצמך שאתה אפס והאני הזה התלבש עלייך. תבקש עזרה, "ריבונו של עולם תשחרר, תפדה אותי מהאני הזה, תגאל אותי, תתיר אותי  מבית האסורים שנקרא "האני".  כל רגע אדם יכול למות, איזה אני יש בעולם??

"בבקשה ממך בורא עולם, תרפא אותי ממחלת הנפש הזו – הגאווה, שהיא שורש כל מחלות הנפש. האני הזה רק מייסר אותי."

ועוד, "בורא עולם תזכה אותי לחיות באמת ולא בדימוין. ולדעת שאתה ורק אתה מחייה ומנשים אותי, נותן לי דופק כל רגע ורגע."

דעו לכם ששום דבר אינו מובן מאליו, על כל דבר תודה תגיד. אל תכפור בשם ותגיד שזה לא ממנו יתברך. הכול ממנו. אפילו הכוס החד פעמית, הכיסא, המיקרופון, הבגד, האוזניים, הממחטה, הנייד, הדופק, הלב, הנשמה.. ה-כ-ל..

הגמרא אומרת, משה רבנו חי 120 שנה ומת, אז מי לא ימות? שהוא היה קודש קודשים. אם משה רבנו מת כ"א אחר מת.

"דע כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חיסרון האמונה", כך אומר רבנו הקדשו. כל הגלות תלויה באמונה. רבנו אומר שלפני שיבוא משיח יפתחו ישיבות שילמדו אמונה, לכן אל תכפור בשם ועל כל דבר תגיד תודה.

אם כן, אמרנו שהמודד העיקרי, הראשוני לאמונה  זה השמחה.

אם אינך בשמחה כל היום, משמע שאינך חי את האפסיות שלך, אלא את עצמך ורודף את עצמך.

2. המודד השני, זה כאשר מתחתנים.

והוא מודד טוב שצועק.. שלפעמים גם מרים את הקול ומדבר לא יפה.. דורש.. וכן הלאה..

אדם צריך לדעת שכל פגם בשלום הבית זה פגם באמונה, כל חסרון בשלום הבית זה חסרון באמונה.

"כאשר פוגם באמונה נעקר מהשם יתברך משורש חיותו ואין צריך אותו כלל בעולם." האדם לא מוכן לוותר על האנוכיות שלו, על האישיות שלו, ותזכרו תמיד, שבאנו לזה העולם כדי לדעת ולהכיר את השם יתברך.

אם כך למעשה קיימות 2 אפשרויות בלבד;

1) האדם נמצא עם השם,חי את האפסיות שלו ויודע שעם השם הוא כל יכול

2) אני, אנוכי ועצמי

כלומר המודד הזה מדבר על שלום בית. האישה היא ראי. והכול מונהג מידה כנגד מידה. אם למשל, אשתך מתרחקת ממך זה מידה כנגד, אתה מתרחק מבורא עולם, אשתך מתרחקת ממך.

בא רב של קהילה להתייעץ עם הרב שלום, שאשתו לא הולכת למקווה כבר שנים, והם רק חיים בבית ביחד, אין בניהם שום דבר. הרב של הקהילה התחיל לקרא את הספרים של הרב שלום ואשתו התחילה קצת להתקרר ואמרה שאם ימשיך ככה עוד כמה שנים יהיה בסדר.

3. מודד שלישי, ילדים.  

אם הילד לא מבוטל להורים סימם שההורים בעצמם אינם מבוטלים לשם יתברך. ילד שמבוטל הוא רוצה יהדות, דת, את השם.

4. מודד רביעי, פרנסה.

אם אדם צריך לעשות השתדלות לפרנסה זה אומר שחסרה לו אמונה. כאשר האדם חי את האמונה, הפרנסה מגיעה עד אלייך הבייתה. אם האדם חי את האני "לך תחפש..."

כמו במדבר, המן הגיע לצדיקים עד הבית, בינוניים במחנה, רשעים מחוצה לו.

אומר רבנו נחמן הקדוש, תורה ק"ג, "אלו בני האדם הנופלים בתאוות ממון ואינם מאמינים שהקדוש ברוך הוא יכול לפרנס את האדם בסיבה קלה (לחייך למשל, תחייך תקבל פרנסה) רודפים אחר פרנסתם ביגיעות גדולות והם אוכלים לחם בעיצבון, עצבות ומרה שחורה.

אלו בני אדם נקשרים בסיטרא אחרא, חושך, מבחינת מיתה."

אדם בלי אמונה אינו מחובר לחיי החיים. אין לו שמחה, אור.

כלומר, הכסף שלהם זה עבודה זרה. זה השקר שלהם אבל בני אדם שמו"מ באמונה כי דבקים, כי אין אמונה בלי אמת – אני אפס בלי השם.

5. מודד חמישי, חזק מאוד וביותר שמודד ישר את האמונה; כאשר האדם נמצא בנפילות, ירידות, כישלונות.

אם האדם חי שהוא אפס, מיד פונה לבורא עולם ומבקש עזרה. "ריבונו של עולם לא הלך לי.. תעזור לי בבקשה.. ככה וככה..", לא לוותר ולעזוב את האמונה שנייה אחת.

פגמת באמונה? נעקרת מהשם יתברך.

רק לחיות את האמונה, לא רוצה העולם הזה, לא רוצה העולם הבא או תארים וכבוד וכ"ו רק אמונה. לא לעזוב אותה שנייה אחת, כי לחיות באמונה פירושו להיות דבוק בשם יתברך, זו המתנה הכי טובה, התואר הכי גדול. אתה כבר לא צריך עולם הבא וגן עדן, כי יש לך פה.. זה טיפשות שאדם ירצה משהו אחר זולת ההתחברות לבורא עולם.

לסיכום,

☺השם יתברך נתן מודדים וכך האדם יכול לדעת איכן הוא אוחז באמונה. לחיות את האמונה פירושו לחיות את האמת שאתה אפס, כלום בלי השם.

☺ אם כך, תהיי אמיתי, כמה אמונה חסרה לך?? בשפע...

צריך ללמוד הרבה אמונה, להתפלל על אמונה, לחיות את האמת.

 
עיקר החיות – אמונה מהרב ארוש שלום שליט"א

בס"ד בזרה"ק

את השיעור הזה הקדשתי לפני מספר חודשים לרפואת הילה גלי בת שרה.

הילה ז"ל, בת 32, אישה צדקת צנועה וטהורה, תלמידה של הרב מחולון נפטרה השבוע בט` באב ממחלה קשה. בצוואתה ביקשה להיקבר עם השל שלה..

הכרתי אותה.. כמעט לא פספסה את השיעורים של הרב, מעולפת וחולה הייתה מגיעה לשיעור.. העיקר לשמוע את הרב. הייתה בין המקדימות.. תמיד הייתה מחכה בסוף השיעור ליד החלון, בקור בחום, בגשם ברוחות.., לוקחת מספר ובין הראשונות מדברת עם הרב.. הרב פעם אמר, אתן רואות את הבחורה הזאת? כל שיעור היא נגשת אליי ומברכת אותי, קודם כל היא מברכת אותי.. אשה צדיקה.

כמה עצוב , שהיום אני מקדישה את אותו השיעור לעילוי נשמתה. תהיה נשמתה בגן עדן צרורה בצרור החיים

לעילוי נשמת הילה גלי בת שרה

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – מודדי אמונה

(גם על לשון, מודד = מידה כנגד מידה)

מי שיש לו אמונה יכול להחיות את עצמו. הכוח של האדם זה האמונה ועזרתה ניתן להרים את כל העולם כולו לשם יתברך. להאמין שהשם יתברך ברא את העולם בעשרה מאמרות ונעלמת כל התורה כולה.

כאשר האדם מאמין שהשם ברא ומחייה את כל העולם, הוא יכול להרים את כל העולם כולו.

אדם שבפוגם באמונה אין לו שום חיות כלל ועקר משורשו לגמרי ומחריב את כל העולם כולו.

כשאדם נופל מאמונה נעקר.מתנתק מהחיות שלו ומחריב את כל העולם כולו. לעומתו, כשאדם חי באמונה הוא חי/בונה/מרים את השורש שלו ע"י האמונה.

כל העולם תלויים בו, וצריכים לקבל חיות ממנו, כ"א ידע שיש לו כוח להגביה את כולם ע"י האמונה, וכשפוגם באמונה נעקר לגמרי מהשם יתברך משורש חיותו ואם כך, לא צריך אותו בעולם, כי הוא מחריב את העולם.

יהודי שחי באמונה חי/בורא את העולם לעומת האחד שלא חי באמונה ומחריב את העולם כל שנייה שחי,וודאי אין צריכים אותו כלל בעולם. אבל השם יתברך נותן ליהודי הזדמנויות אינסופיות ברב רחמיו יתברך.

☼ עיקר החיות, הנשימה זו האמונה.

אדם שחי את האמת והאפסיות שלו, ומבין ויודע שבלי השם הוא כלום, בלי השם אין לא שום כוח ואין לו למעשה שום דבר, זו האמת.

רק כאשר האדם חיי את האפסיות שלו, רק אז הוא מחובר עם השם. ואם לא, אז הוא רודף את עצמו , שובר את עצמו, הורס את עצמו כל הזמן.

☼ רדיפה עצמית זה שיא הגאווה מדוע?

מפני שאתה מצפה שהכול ילך  לך כסדר וכשורה לפי איך שאתה רוצה. רבי נתן, תלמידו המובהק של רבנו נחמן הקדוש העיד על עצמו "למה הלך לי כסדר" "...כי הרבתי להתפלל ורק בסוף ימי זכיתי שילך לי כסדר.. "

ועוד אמר, "איפה שאני רואה חיסרון – או שלא התפללו על זה מספיק או שלא התפללו על זה בכלל."

ואם אתה אוחז בדבר האחר, זה אומר שאתה רודף עצמך. דע, לא הלך לך כי לא התפללת, בלי תפילה זה בלי השם. ואדם בלי השם הוא אפס. אבל עם הולך עם השם הוא כל יכול כפשוטו.

אז לכן הרדיפה העצמית זו הבעיה הכי קשה שבני אדם נמצאים בה; ההשלכה של הרדיפה העצמית יכולה להיות למשל, עצבות, ייאוש, דיכאון, אין לי סיכוי, לא הולך לי שום דבר, כולם יותר טובים ממני וכ"ו. אלו הן רק חלק מהביטויים של המצבים הללו.

נפלת? ירדת? פשוט תתפלל על זה עכשיו. זה הניסיון העיקרי היומיומי של כל אדם רגע רגע, כ"א בהתאם לגודל הרדיפה העצמית שלו.

☼ תמיד אומרים אמת באמונה. כי אמת זה תוצאה של אמונה. והאמת , המציאות שהאדם הוא כלום, או במילים אחרות, אפס מציאות בלי השם יתברך.

ואז ממילא אתה חי את האמונה שזה התפילה. האמונה מעירה אותך כל הזמן להתפלל.

                                                   

זוהי המסקנה האחת והיחידה שכ"א יגיע אליה, חסר לי אמונה. אזי אשרינו.

כ"א יבין שצריך להתפלל הרבה מאוד על האמונה, ללמוד אמונה. את הספר בגן האמונה לא לומדים אותו בפעם אחת, אלא קוראים עוד ועוד וכל פעם גם נופלת הארה אחרת נוספת שלא הייתה בקריאה הקודמת. בכל קריאה נוסף רובד ונופך חדש.

קדימה, צאו לטיול בגנים..ותתחילו לקרא את הספרים; בגן האמונה, בגן הגעגועים, בגן החכמה, בגן האושר.

האדם צריך לדעת, אני בלעדך כלום, וכל מה שקיבלתי רק מאיתך יתברך, ויש רק להודות ולהודות לשם יתברך; כמה מינוס/חיסרון הודאות יש לנו... אנחנו תמיד באינפלציות תודות. שהרי אם אתה עכשיו מודה על הנשימה, אז בו ברגע לו יכולת להודות על הראייה או על הקריאה הזו, בשבריר שנייה אפשר רק להודות על דבר אחד, והשם יתברך בשבריר שנייה מחיה אותנו, נותן לנו דופק, המוח פועל, החושים עובדים, הכול זורם ומתקתק...

☼ כל אדם שרדף את עצמו למעשה רק התקרב אל עצמו וגאוותו.לעומת האחר שחי באמונה והתקרב לבורא עולם, כי השליך את עצמו. יודע שבורא עולם משגיח עליו ועל מחשבותיו.

כתוב בספר המידות, כאשר אדם אומר "אני אעשה ..." אני ... מיד לא יעלה בידך כלום. דעו לכם כי הקדוש ברוך הוא משגיח גם על מחשבותיכם.

בחיי ביומיום מודדים איפה האדם אוחז באמונה בעזרת מדדי אמונה.

# ראו והתבוננו במד הפוך,

כשיש אמונה המד על אפס

כשחסרה אמונה , המד עולה.. "אני  10", "אני 100.." מתנפח ומתנפח מגאווה..

5 מודדי אמונה

מודד פירושו, מידה כנד מידה

1. המודד הכי טוב זוהי השמחה.

וכעת נבאר, השמחה צריכה להיות שופעת כל היום.

אני זה טומאה, זה עצבות  זה סיטרא אחרא זה עבודה זרה, ככתוב בליקוטי מוהר"ן.  

אזי אם יש עצבות במהלך היום נפלת, תזכיר לעצמך שאתה אפס והאני הזה התלבש עלייך. תבקש עזרה, "ריבונו של עולם תשחרר, תפדה אותי מהאני הזה, תגאל אותי, תתיר אותי  מבית האסורים שנקרא "האני".  כל רגע אדם יכול למות, איזה אני יש בעולם??

"בבקשה ממך בורא עולם, תרפא אותי ממחלת הנפש הזו – הגאווה, שהיא שורש כל מחלות הנפש. האני הזה רק מייסר אותי."

ועוד, "בורא עולם תזכה אותי לחיות באמת ולא בדימוין. ולדעת שאתה ורק אתה מחייה ומנשים אותי, נותן לי דופק כל רגע ורגע."

דעו לכם ששום דבר אינו מובן מאליו, על כל דבר תודה תגיד. אל תכפור בשם ותגיד שזה לא ממנו יתברך. הכול ממנו. אפילו הכוס החד פעמית, הכיסא, המיקרופון, הבגד, האוזניים, הממחטה, הנייד, הדופק, הלב, הנשמה.. ה-כ-ל..

הגמרא אומרת, משה רבנו חי 120 שנה ומת, אז מי לא ימות? שהוא היה קודש קודשים. אם משה רבנו מת כ"א אחר מת.

"דע כי עיקר הגלות אינו אלא בשביל חיסרון האמונה", כך אומר רבנו הקדשו. כל הגלות תלויה באמונה. רבנו אומר שלפני שיבוא משיח יפתחו ישיבות שילמדו אמונה, לכן אל תכפור בשם ועל כל דבר תגיד תודה.

אם כן, אמרנו שהמודד העיקרי, הראשוני לאמונה  זה השמחה.

אם אינך בשמחה כל היום, משמע שאינך חי את האפסיות שלך, אלא את עצמך ורודף את עצמך.

2. המודד השני, זה כאשר מתחתנים.

והוא מודד טוב שצועק.. שלפעמים גם מרים את הקול ומדבר לא יפה.. דורש.. וכן הלאה..

אדם צריך לדעת שכל פגם בשלום הבית זה פגם באמונה, כל חסרון בשלום הבית זה חסרון באמונה.

"כאשר פוגם באמונה נעקר מהשם יתברך משורש חיותו ואין צריך אותו כלל בעולם." האדם לא מוכן לוותר על האנוכיות שלו, על האישיות שלו, ותזכרו תמיד, שבאנו לזה העולם כדי לדעת ולהכיר את השם יתברך.

אם כך למעשה קיימות 2 אפשרויות בלבד;

1) האדם נמצא עם השם,חי את האפסיות שלו ויודע שעם השם הוא כל יכול

2) אני, אנוכי ועצמי

כלומר המודד הזה מדבר על שלום בית. האישה היא ראי. והכול מונהג מידה כנגד מידה. אם למשל, אשתך מתרחקת ממך זה מידה כנגד, אתה מתרחק מבורא עולם, אשתך מתרחקת ממך.

בא רב של קהילה להתייעץ עם הרב שלום, שאשתו לא הולכת למקווה כבר שנים, והם רק חיים בבית ביחד, אין בניהם שום דבר. הרב של הקהילה התחיל לקרא את הספרים של הרב שלום ואשתו התחילה קצת להתקרר ואמרה שאם ימשיך ככה עוד כמה שנים יהיה בסדר.

3. מודד שלישי, ילדים.  

אם הילד לא מבוטל להורים סימם שההורים בעצמם אינם מבוטלים לשם יתברך. ילד שמבוטל הוא רוצה יהדות, דת, את השם.

4. מודד רביעי, פרנסה.

אם אדם צריך לעשות השתדלות לפרנסה זה אומר שחסרה לו אמונה. כאשר האדם חי את האמונה, הפרנסה מגיעה עד אלייך הבייתה. אם האדם חי את האני "לך תחפש..."

כמו במדבר, המן הגיע לצדיקים עד הבית, בינוניים במחנה, רשעים מחוצה לו.

אומר רבנו נחמן הקדוש, תורה ק"ג, "אלו בני האדם הנופלים בתאוות ממון ואינם מאמינים שהקדוש ברוך הוא יכול לפרנס את האדם בסיבה קלה (לחייך למשל, תחייך תקבל פרנסה) רודפים אחר פרנסתם ביגיעות גדולות והם אוכלים לחם בעיצבון, עצבות ומרה שחורה.

אלו בני אדם נקשרים בסיטרא אחרא, חושך, מבחינת מיתה."

אדם בלי אמונה אינו מחובר לחיי החיים. אין לו שמחה, אור.

כלומר, הכסף שלהם זה עבודה זרה. זה השקר שלהם אבל בני אדם שמו"מ באמונה כי דבקים, כי אין אמונה בלי אמת – אני אפס בלי השם.

5. מודד חמישי, חזק מאוד וביותר שמודד ישר את האמונה; כאשר האדם נמצא בנפילות, ירידות, כישלונות.

אם האדם חי שהוא אפס, מיד פונה לבורא עולם ומבקש עזרה. "ריבונו של עולם לא הלך לי.. תעזור לי בבקשה.. ככה וככה..", לא לוותר ולעזוב את האמונה שנייה אחת.

פגמת באמונה? נעקרת מהשם יתברך.

רק לחיות את האמונה, לא רוצה העולם הזה, לא רוצה העולם הבא או תארים וכבוד וכ"ו רק אמונה. לא לעזוב אותה שנייה אחת, כי לחיות באמונה פירושו להיות דבוק בשם יתברך, זו המתנה הכי טובה, התואר הכי גדול. אתה כבר לא צריך עולם הבא וגן עדן, כי יש לך פה.. זה טיפשות שאדם ירצה משהו אחר זולת ההתחברות לבורא עולם.

לסיכום,

☺השם יתברך נתן מודדים וכך האדם יכול לדעת איכן הוא אוחז באמונה. לחיות את האמונה פירושו לחיות את האמת שאתה אפס, כלום בלי השם.

☺ אם כך, תהיי אמיתי, כמה אמונה חסרה לך?? בשפע...

צריך ללמוד הרבה אמונה, להתפלל על אמונה, לחיות את האמת.

 
מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"הרב ארוש שלום שליט"א
 
 
 
 
 
 
 
 

בס"ד בזרה"ק

מפניני הרב – " איך נתקוף את האויב?"

לקראת ט' באב, חורבן בית מקדשנו, הרב מציע בפשטות וביעילות איך לתקוף את האויב הרוחני שלנו ולנצח אותו ממש בשדה הקרב, בלי יריות ובלי קרבות מיותרים, אלא בעזרת כלי נשק סופר יעיל והכי פשוט, התפילה הפשוטה והתמימה של יהודי שיוצאת מתוך הלב ממש במילים שלך..

 

סיכום השיעור מוקדש לרפואתו והצלחתו של יעקב בן שושנה, אמן.

 

חז"ל ציינו שעלינו להיות בשמחה תמיד. לא שייך לאדם להגיד אל תהיה בשמחה. כל השנה האדם צריך לזכור את ירושלים, תפילה על בניית ירושלים.

יש לבכות על ירושלים. לקום בחצות הלילה ולהתפלל על חורבנה כל השנה. מה שכן קשור לחורבן בית המקדש, יש למעט בשמחה. החל מא' באב ועד ט' באב והכי חמור בט' באב. כאשר אומרים "בכייה" יש להתבונן טבל בשאר הזמן להיות בשמחה.

עיקר מה שבוכים, על כך שנשרף בית המקדש מבחינה רוחנית, המוח, השכל, של התפילה נשרף , "ביתי בית תפילה.." האור שהיה בבית המקדש היה אור של תפילה.

 • האדם מיואש, מדוכא, מלא פחדים, חרדות, דאגות למה?? מפני שאין לו את המוח של התפילה וכולו גיהינום בעולם הזה. יש לו בעיה, איך יסתדר בעולם הזה... אם יש בעיה, דבר עם בורא עולם. כל דבר השם רוצה שתבקש, תתפלל הן בגשמיות והן ברוחניות.
 • העיקר זה התפילה. מי שאין לו את הכלי של התפילה לא יכול לחזור בתשובה. יכול להיות דתי, חרדי, מה שלא יהיה .. אבל לא יחזור בתשובה. איכן קשורה חזרה בתשובה לתפילה? למשל, עשית עבירה, תתפלל על זה. מה עיקר התשובה? העתיד, שאני לא אחזור על משעיי הרעים. למשל, אדם כעסן שיביע חרטה, "ריבונו של עולם סליחה שכעסתי, אני מקבל על עצמי לא לכעוס יותר.. "
 • מה זה למעשה חזרה בתשובה?? לקבל על עצמך לא לחזור לחטוא. לעשות תשובה פירושו, עיקר התשובה היא הקבלה שאני לא אחטא יותר ולא אחזור על מעשי הרעים ולא אעשה את זה יותר. אם רוצים להתחזק יש לעשות תשובה.
 • אדם לא יכול לעשות תשובה אם אין לו התבודדות. מהי התבודדות? תפילה אל השם יתברך במילים שלך. בקשות, הודאות, תפילות, ברכות, התייעצויות, שיחות במילים שלך, בדיוק כפי שאתה מדבר ומתייעץ עם חבר טוב.  למשל, "ריבונו של עולם אני מקבל 1/2 שעה ביום לצאת מהכפירה, מהגאווה.."  למה אדם כועס? כי הוא גאוותן, לא הולך לו כרצונו.. לא מאמין שהכול מהשם..

לעשות גם תשובה על העיניים. "העין רואה והלב חומד.." חטאתי בעיניים, לבקש סליחה מבורא עולם ולא לחזור לחטוא. לקבל על עצמך. זה נקרא חזרה בתשובה.  זוהי העבודה של התפילה.

האדם לא יכול לצאת מהרע שלו ולעבוד על המידות אם לא יתפלל 1/2 שעה ביום על מידה/בעיה/קושי מסוים.  אנשים שבורים, מדוכאים, חולים, סובלים סבל נפשי נורא, מיואשים, מדוע? כי לא התפללו על זה חצי שעה ביום. הם חיים בלי תפילה.

ü     אי אפשר להתגבר על היצר הרע. הגמרא צועקת תתפלל..

ü     ואי אפשר לחזור בתשובה בלי תפילה

ü     ואי אפשר לנצח את היצר הרע בלי תפילה

ü      התפילה זה הכלי היחידי שיש לך לנצח את כל המלחמה. זו העיצה היחידה. זה הכוח היחידי שיש לך בעולם. בן אדם לא יכול לנצח בלי התפילה.

למה זה משול? לאדם שנמצא בשדה הקרב ואין לו כלי נשק. מה יעשה? זה על אותו המשקל..

יש לבן אדם נשק יעיל והכי כדאי שיכול להיות. תשתמש בו. 1/2 שעה תתפלל על הבעיות והקשיים שיש לך.

 • צריך לדעת איך לתקוף אוייב. אדם יכול לזכות שיהיו לו עיניים נקיות ושמורות, אם כל יום יתפלל 1/2 שעה ביום, "תרחם עליי ריבונו של עולם, לא רוצה שום תמונות במוח שלי.." ותתפלל גם על קדושה בבית שלך.

ü      יש לך נשק. תלמד לכוון אותו. אדם צריך לדעת שאינו יכול לחזור בתשובה בלי תפילה. כי העיקר של התשובה זה התפילה. אי אפשר לנצח את יצר הרע בלי התפילה.

גם אם אדם עושה התבודדות שעה כל יום, אבל אם אין לו חצי שעה על דבר אחד כל יום ואומר תודה רבה, הוא אינו עושה תשובה למעשה. ואם עושה עבירות ומבקש סליחה, עיקר התשובה שהאדם יעבוד על עצמו ויפסיק לחטוא בעיניים, בפה, בלב. לעשות תשובה משמעו שהוא לא חוזר יותר לדרך הקודמת. דעו, עיקר התשובה זה הקבלה. לא רק לבקש סליחה ולחזור על המעשה.. אלאט שהוא חוזר בעצמו לא לשוב ולא לעשות.

הארי ז"ל אומר שהגאולה האחרונה, הגאולה הזו לא תהיה כמו קודמותיה. הקודמות היו ללא תפילה ואילו האחרונה תבוא ע"י ריבוי תפילות והיא תהיה גאולה שלמה.

אדם שאין לו שעה התבודדות כל יום מינימום הוא למעשה לא מתקדם ונשאר באותה הדרגה, והלוואי שיישאר באותו הדרגה ולא יתדרדר. (בדר"כ לא נשארים באותו המקום או שמתקדמים או שמתדרדרים).

ü      מהלך ההתבודדות ועשיית תשובה נכונה:

 1. 1/2 שעה התבודדות כל יום על דבר אחד להתפלל ולחזור יום יום. "ריבונו של עולם, תושיע אותי, תרחם עלי, תוצאי אותי מהתאווה הזו, מהמידה זהו.." וכן הלאה. כאשר בן אדם מבין שתאווה זה עונש גדול מאוד, מתחנן לבורא עולם ומבקש עזרה ומחילה, לצאת ממנה, מבקש את הדעת, בכוח והשכל לעשות תשובה ולא חזור עליה הוא כבר נמצא בתוך תהליך גדול ועצום.
 2. שעה התבודדות כל יום. לדבר עם הקדוש ברוך הוא במילים שלך. לבקש סליחה ומחילה, להתייעץ, להודות, לברך, להתפלל, לבקש בקשות וכן הלאה.

ומי שלא עושה כל יום 1/2 שעה התבודדות לא יכול לעבוד על המידות. יש להתחנן יום יום. למשל,  מידת הכעס. לבקש לקבל תבונות,עיצות כיצד להינצל ממידה רעה זו. לקרא תא הספר בגן האמונה, להתפלל על הכעס, צריך שיהיה לו חומר להתפלל.

ü      רבנו הקדוש כותב בתורה ס"ד על עניין הצדיק ובית המקדש. שהשם יתברך רוצה לשוב אלינו ולבנות את בית מקדשו. וגם חז"ל אומרים שמי שיש לו דעת כאילו נבנה בית המקדש בימיו. ומי שמקורב לצדיק זה אותה הבחינה.  למה הרבה חולקים על רבנו הקדוש, רבי נחמן מברסלב? " כי העניין שלי זה התפילה..." והיצר הרע יודע שמי שיש לו תפילה אזי מנצח אותו. במילים אחרות, ניצחת את היצר הרע ע"י התפילות שלך, ליצר הרע אין מה לעשות.. הוא כותב מכתב התפטרות..  האדם מבקש מבורא עולם תוציא ממני את היצר הרע, תיקח אותו ממני, תבטל אותו... ואם כך, מה יש ליצר הרע לעשות?  אז היצר הרע מחפש בכ"ז תחבולות איך להגיע לאדם ולהרוס לו. מה הוא עושה? שוב, נכנס במחשבות של האדם כדי לקחת לו את התפילה. כי כאמור, התפילה זה הנשק העיקרי של האדם. "בשדי יער" ספר של רבנו על התפילה. רבנו מגלה לנו שהצדיק זה בית המקדש.

ü      יום שאדם עושה שעה התבודדות נמחלים לו כל העוונות של אותו היום. הצדיק הוריד לנו את האור של בית המקדש, האור של התפילה. והיצר יודע שמי שמתקרב לרבנו-רבי נחמן הוא יכול להביא משיח ע"י תפילה. אגב, כאשר יבוא משיח, כמו שהיום מניחים תפילין, כך יתבודדו כל יום.

ירד אור נפלא לעולם. אור של בית מקדש. אור של רבנו. אור של משיח. והעולם לא נענה לו... רבנו אומר, העיקר זה הרצון! רוצה להתקרב ולא מצליח.. למה האדם שבור, מדוכא? כי אין לו את כלי הנשק בשדה הקרב. נלחמים בלי כלי נשק ומתייאשים. לכן צריך לדון כל אדם לכף זכות. אפילו שעוד רחוקים משתדלים ומנסים, הרב משדר ברדיו 2000 וליד יש דיסקוטק שכבר שבועיים סגור בגלל ט' באב. אשרינו עם ישראל, למרות שהם רחוקים מאוד משתדלים בכל זאת. לפניך ריבונו של עולם הכול גלוי וידוע.  הלוואי ונביא את הגאולה בלי מלחמות, בלי בלבולים, בלי מחלות. הגדולה שלך ריבונו של עולם שכולם יחזרו בתשובה באמונה ובאהבה.

הספר בגן האמונה צריך להגיע לכל היהודים והגויים. השם הוריד אור לעולם וצריך להפיץ כמה שיותר. על מה בוכים בט' באב? על הלב של התפילה. האור של התפילה שנשרף. "ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים.."  הבית של השם, בית של תפילה.

ü      כל אחד שיקבל על עצמו שעת התבודדות, שבתוכה 1/2 שעה להתפלל על דבר אחד כל יום. לקרא בגן האמונה ובשדה יער.

משיח יכבוש את כל העולם בלי ירייה אחת, אחא ע"י תפילה וזה עם ישראל. בושה לאדם שאומר אני מאמין בשם ופוחד ושבור ממשהו.. חסר לך? קשה לך? כואב לך? דבר, תבקש מבורא עולם.

ü      איך להתקרב לשם? ע"י תפילה. ומי שמבין שהתכלית זה התפילה רק הוא שייך צדיק.

ü     כל מה שעושים כל היום העיקר התקרבות לשם, זה ע"י התפילה. התפילה היא השער להיכנס להיכל של השם, והתכלית של הבריאה להכיר אותו יתברך.

הקדוש ברוך הוא ברא את כל העולם בשביל עם ישראל שיכירו אותו. וכל הצרות באות בגלל התבכיינות.. תרחם עלינו ריבונו של עולם שיקבלו את הדיסקים והספרים...

ü      אי אפשר להכיר את הקדוש ברוך הוא בלי רבי נחמן מברסלב. יהיה רצון שכולנו נזכה להתקרב לרבנו ולקיים את עיצותיו.  וכל יום שעה התבודדות כראוי וחצי שעה על דבר אחד. כולם יזכו להגיע לאומן וכל הגברים לאומן ראש השנה. אמן כן יהי רצון.


 
"האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"‏
פורסם ב-29 ביוני 2010, 17:04 במדור  ספרי רבנו
"מי שרוצה גאולה?- מוזמן לכאן..":

רבנו הקדוש הוא גילה חוכמה חדשה שעולה על כל
החוכמות!

הכול כתוב בכל דיבור של רבנו ז"ל בספריו הקדושים. יש לכל אחד מישראל את כל התיקונים וכל הרפואות וכל
הישועות בידיו וזה הפצה!

אין לנו מושיע אלא את ה` יתברך...

צריך לזעוק לבורא עולם...שירחם עלינו

על הגלות שלנו..על השכינה שבגלות

שנזכה למשיח ולבית מקדש....השכינה זועקת..

חייבים בכל בית,  להעביר מסר שהגאולה

תלויה בהפצת ספרי רבינו הקדוש, רבי נחמן מברסלב זיע"א

"ליקוטי מוהר"ן"  "ליקוטי תפילות"  "ספר המידות"  "ליקוטי עיצות"

"חיי מוהר"ן"  "שבחי הר"ן"  "כוכבי אור"  "השתפכות הנפש"  "משיבת נפש"

"ליקוטי הלכות"  "העיצות המבוארות"  "כל בו לישועות"  "התיקון הכללי"

ועוד........

ספרי הרב שלום ארוש שליט"א – "בגן עדן מקדם"  "בגן האמונה"  "בגן החכמה"

"בגן האושר"  "בשדי יער" "בגן השלום"  "חכמת נשים"....ו"נחמן הקטן" ועוד..

להזמנה ולהפצה יש לשלוח הודעות לטל`- 0547395033 (להודעות sms)

להזמנת דרך מסינג`ר: vidal345@walla.com

כמו כן ניתן להתקשר להזמנות  בכל שעות היום ובשעות הלילה בפלאפון:    :0544604585

רוחמה אפרתי 0545408041

אשריכם ישראל מקרבים הגאולה
תפיצו המון דחוף לקרוא זה תכנסו בבקשה זה חשוב מאודדדד
בורא עולם הוא המלך יום 09 יוני בשעה 16:22
כלללללללל גדוליייייי הדוררררררררר מזהירים כל יהודי שנשאר שפוי ! נצל את הזמן שלך בקדושה העולם מקבל רמ...זים, האיטי, צ`ילה, תורכיה, העולם משתולל אל תבזבזו זמן יקר הגיע הזמן להתחבר לתורה

הרב אמנון יצחק חוזר ומזהיר על מלחמה קשה ואלפי טילים שיפלו על מדינת ישראל, חכם עיניו בראשו, אין זמן לחשוב, חייבי...ם לחזור בתשובה כמה שיותר מהר ולנסות להחזיר כ...מה שיותר חברים ובני משפחה, כי אנחנו ממש רגע לפני מלחמה קשה שאולי תתפתח למלחמת גוג ומגוג, כל מדינת ישראל צריכה להתעורר,

הרב פינטו כבר הזהיר מראש שאביו בא אליו בחלום כמעט כל יום במשך חודש שלם ואמר לו שעם ישראל בסכנה עם ישראל בסכנה ועוד מעט עשויה להיות מלחמה גדולה בישראל, כל הסימנים מורים על נקיטת צעדים לקראת הבאות, כל בית ישראל צריך להיות מוכן ולשמור שבת קודש

הרב יורם אברג`ל מזהיר, עם ישראל חייב להתחזק מהר ככל האפשר, אנחנו עומדים בפני משבר לא פשוט בכלל עם איראן, שעשוי להתלקח למצב ממש לא פשוט עבור עם ישראל, אל תבזבזו זמן יקר נצלו את הרגעים שבהם אנו יושבים שלווים בביתנו ושאו תפילה למיתוק הדינים

הרב שלום ארוש!! בשבת אחרונה בדרשה שלו אמר "עם ישראל לפני מלחמה שלא היתה כמותה.." והוא אמר גם שכל זה? בגלל אינטרנט!! אינטרנט היום זה? חטא עגל של הדור הזה!! כמה פריצות כמה זימה כמה ניאוף! אפילוווו חרדים אם פאות וזקניםםםם נמצאים באתרים כמו "פייסבוק.." מה נשאר תיגידו לי?... אמר הרב שלום ארוש שכל שאינטרנט ב5 שנים אחרונות הרס וקלקל וישחית יותר מחטא עגל שהיה במדבר!! כל עונות כל הטומאה יש באינטרנט!! כללל בן ובן שיש לו אינטרנט ואין אצלו חסום אתרים ותמונות ופרסומות!! א-ס-ו- ר לו לגלוש!! הוא נכשל שניה שניה באיסורים חמורים מתורה!! של ראיה אסורה... והרהורים אסורים.. ושלא נדבר על זרע לבטלה וכ`ו...!! כל בחורה ובחורה ובחורה שיש לה תמונות בפיסיבוק!! אם אם התמונות אלה "צנעות" היא מכשילה תרבים!! היא מחטיאה תרבים!! שום רבבבבבב בעולם לא מתיר לבנות לפרסמות תמונות שלהם רק של הפנים או שהם לבושות ליבוש נורמלי!! זה איסור גמור!! שלא נדבר על תמונות חשפניות ה` ירחם.. שעל זה? בכלל אין מה לדבר....!!

כל גדולי הדור מזהירים!! כל הרבנים!! כ-ו-ל-ם!! עד מתי נשים פס? עד מתי נעלים עין? עד שטילים יהיו באוויר ואז נבכה ונצעק לה` יתברך? ע-כ-ש- י-ו זה הזמן להתחזק!! בן אדם מה לך נרדם? קום תקרא בתחתונים!! תשמרו שבת!! תמחקו תתמונות שיש ללכם באתרים!! אנחנו ב-ס-כ-נ-ה -ו-ב- צ-ר-ה- -ג-ד-ו-ל-ה - מ-א- ו-ד-!!וגם הרב יוסף ניסן שליט"א אמר שהרב עובדיה יוסף שליט"א וכול הרבנים הגדולים אמרו לו, שלפני שבועיים עד תשעה באב זה זמן מאוד מסוכן לעם ישראל וצריכים להתחזק ובמקום שיהרג חצי עם, נפטר על עונותיינו הרב מרדכי אליהו זצוק"ל שהיו לו יותר זכויות מחצי עם תתחזקו אנחנו באת מסוכן ביותרראה/י עוד
תפילת רבים לא ימאס

תפילת רבים לא ימאס

אנחנו מכריזים על תפילה משותפת ביום שישי כ"ט סיוון הבא עלינו לטובה בשעה 11.00 בבוקר 11/6/10
בעזרת השם יתברך נאמר יחד תיקון הכללי ולאחר מכן נתבודד ונתפלל יחד חמש דקות של בקשת רחמים ולימוד זכות עבור עם ישראל.

אנא צרפו חברים נוספים לתפילתנו.

"כל הצרות הבאות עלינו שאיננו ניצלים מהן המה מפני שאין אנו צועקים ומרבים בתפילה עליהם, כי לו התפללנו ושפכנו שיח לפני הקדוש ברוך הוא, בוודאי לא ישובו תפילותינו ובקשותינו ריקם. ולא יסתפק האדם במה שמתפלל השמונה עשרה שלש פעמים בכל יום, אלא כמה פעמים ביום צריך לשפוך תפילות ובקשות בינו לבין עצמו כשהוא בביתו מעומק הלב".
(ה"חפץ חיים", "ליקוטי אמרים" פרק י` עמ` מ"ז)

(*אפשר גם שהתיקון הכללי וההתבודדות יהיו לעילוי נשמת הרב הצדיק מרדכי צמח בן מזל טוב זצוק"ל זיע"א)

(זוהי הודעה של הרב ארז משה דורון מתוך אתר `לב הדברים`)
< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
שבת קודש